Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Po domácej výhre prvenstvo v tabuľke

Druholigisti z MFK Tatran privítali na domácom ihrisku FK Haniska. Zápas plný gólových šancí domáci vyhrali 3:0. Po štvrtom kole tak MFK Tatran vedie tabuľku DOXXbet ligy.

Ján Papaj v drese s číslom šesť.Ján Papaj v drese s číslom šesť. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Začiatok prvého polčasu bol z oboch strán opatrný. V 9. minúte však Pastva skúšal nebezpečnú strelu spoza šestnástky a neskôr perfektne vysunul Janenovského, gól však diváci nevideli. Šancu meniť skóre mali následne aj hostia, keď po štandardnej situácii hlavičkoval Pekár, ale bránu tesne minul.

V 19. minúte sa domáci dočkali gólu, keď Staš našiel dlhým centrom v šestnástke Kucharčíka, ten hlavou prihral Kubenovi, ktorý hlavičkou už nemal problém prekonať brankára Fedora. Hra sa na na chvíľu upokojila, ale v 25. minúte už Mizerák strieľal z 20 m, brankár ale chytil.

Hostia si veľkú príležitosť vypracovali po rohovom kope Becka v 34. minúte, Matúš Pekár ale domáceho brankára neprekonal. O pár minút sa už Tatran tešil zo svojho druhého gólu, keď bol v pokutovom území faulovaný Peter Jasenovský a rozhodca nariadil pokutový kop, Tomáš Staš ho premenil.

Druhý polčas bol na gólové šance MFK Tatran bohatý. Domáci tím hosťom nedovolil hrať svoju hru, dostávali sa do veľkého množstva šancí, ktoré však nepremieňali. V 60. min sa nemýlil Gerec, a strelil gól na 3:0.

Málo chýbalo aj v 67. a 69. minúte, keď prvýkrát Pastva a druhýkrát Papaj centrovali na hlavu Gereca, ten ale obidva razy len veľmi tesne minul bránku hostí.

Poslednú veľkú šancu na konci zápasu mal opäť Laco v 87. minúte, ale jeho lopta skončila u brankára. V zápase plnom gólových šancí a peknou kombinačnou hrou MFK Tatran napokon zvíťazii 3:0 a dostal sa tak na 1. miesto v tabuľke DOXXbet ligy, čo je pre MFK Tatran historicky najlepšie umiestnenie.

MFK Tatran Lipt. Mikuláš- FK Haniska 3:0 (2:0)

Góly: 19. Kubena, 40. Staš (pen.), 60. Gerec

ŽK: 65. Laco – 40. Cicman, 43. Pekár

Rozhodcovia: Prešinský – Hancko, Sluk

MFK Tatran: Bréda – Šimún, Kubena, Kucharčík, Papaj, Gerec, Mizerák, Staš(72. Hirka), Jasenovský(51. Laco), Lišivka (81. Čurma), Pastva