Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Ružomberok naďalej len remízovým kráľom

Futbalisti MFK Ružomberok nepokrstili svoj nový trávnik víťazstvom, v 7. kole Fortuna ligy po slabom výkone len remizovali so Zemplínom Michalovce 2:2.

Prvý zápas na novom trávniku.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

RUŽOMBEROK. Domáci vstúpili do zápasu sľubne, bežala 10. min., brankár súpera Kira pred seba vyrazil Zošákovu krížnu strelu a Jakubko už iba zasunul loptu do michalovskej siete – 1:0. Liptáci, však gólový impulz prehajdákali. Zemplín vyšiel zo svojej ulity a postupne skúšal niečo aj v ofenzíve. V 13. min. Koscelník pohotovou ranou narobil starosti Tofiloskému. Potom už ale pred bránami nebol žiadny vzruch, pretože hra s množstvom nepresností, sa odvíjala len medzi šestnástkami. Hlavička Boszoráda v 41. min., bola do prestávky výnimkou.

V 50. min. sa Regáli ocitol zabudnutý v hĺbke ružomberskej šestnástky a presne trafil pravý dolný kút – 1:1. Vzápätí Ďubek z priameho kopu našiel Jakubkovu hlavu, ale ten mieril len do Kirovho „koša“. V 57. min. sa do šestnástky hostí predral Boszorád, no Zošák v gólovej pozícii loptu zluftoval a Faško potom spoza šestnástky mieril iba nad. Vyrovnávajúci gól Michalovce nabudil a v 60. min. Regáli zblízka otočil skóre na 1:2. Kunca vzápätí mal dve výborné príležitosti na poistenie vedenia hostí.

Obrana Liptákov tých fázach bola úplne chaotická. „Michalovce nám dali dva góly a mohli pridať ešte aj ďalšie dva. Takmer každý zápas máme hluché minúty, prestaneme hrať a pykáme za to gólmi, veru, takto to ďalej nemôže ísť,“ komentoval ružomberský výpad v druhej polke kapitán mužstva Štefan Zošák. Napriek tomu mohlo platiť staré známe nedáš – dostaneš. V 72. min. bol blízko k vyrovnaniu Jakubko, ale spoza „malého vápna“ poslal loptu nad. O chvíľu na to zase Tofiloského zdiaľky testoval agilný Kunca. V 78. min. sa Danko sám rútil na Tofiloského, našťastie gólman MFK zázračne zasiahol pravou nohou. V jeho náručí skončila aj Peresova hlavička po štandartnej situácii. V 84. min. po zákroku Šimčáka na prenikajúceho Zošáka, Straka nariadil pokutový kop, no Ďubek opečiatkoval iba brvno.

„Samozrejme, tá penalta ma mrzí,“ sypal si popol na hlavu skúsený Tomáš Ďubek. „Zle som to riešil na poslednú chvíľu som zmenil svoj úmysel. Veril som si, počas zápasu som sa cítil dobre chcel som dať gól. Najprv som uvažoval poslať lopta tam, kam zvyčajne, no začal som špekulovať a tak to dopadlo. Už keď som sa rozbiehal, vedel som, že je zle.“ V 89. min. sa predsa Ruža dočkala vyrovnania, Zošák plachtiacim obľúčikom prekvapil Kiru. „Mal to byť center pred obranu, na hlavu nášho hráča. Lenže loptu som trafil tak, že aj na moje prekvapenie, skončila v sieti,“ opísal domáci stredopoliar dôležitý okamih z 89. min.

Päť remíz a dve prehry, taká je pred reprezentačnou prestávkou bilancia Galádovej družiny. Ružomberok aj po víkende je jediným mužstvom, ktoré v aktuálnej sezóne ešte nevyhralo. Nováčik z východu, ktorý získal prvý „bodík“ vonku, ho nečakane po zmene strán vyzvŕtal. Nie div, že na domácu adresu zaznieval aj piskot. Právom, bolo to jednoducho slabé. Dva gólové zásahy Michalovčanov oveľa skúsenejší tím nečakane zrazili na kolená.

Ružomberok – Michalovce 2:2 (1:0)

Góly: 10. Jakubko, 89. Zošák – 50. M. Regáli, 60. Koscelník. Žlté karty: Rosa, Cheptin, Zošák – M. Regáli, Kira. Červená karta: 90. Rosa (po druhej žltej). Rozhodoval Straka – 2531 divákov.

MFK: Tofiloski – Boszorád, Kružliak, Rosa, Lupták – M. Nagy, Faško (67. Masaryk) – Zošák, Ďubek, Lovás (56. Cheptin)– Jakubko.

POVEDAL O ZÁPASE

Ivan Galád, tréner Ružomberka: „Do 30. min. sme hralo to, čo sme si predstavovali a čo sme schopní, strelili sme aj pekný gól. Potom súper prevzal iniciatívu a hlavne v 2. polčase bol lepší a zaslúžil si vyhrať. Za vystúpenie a za výsledok je zodpovedný tréner. Druhý polčas z našej strany nebol dobrý, naopak jasne vyznel v prospech mladého behavého súpera. Asi takto by sme chceli hrať aj my. No myslím si myslím, že pokutový kop by sme mali premeniť a možno výsledok by bol iný. Bolo to opačne ako v predchádzajúcom zápase v Trenčíne, kde sme práve v 2. polčase boli veľmi aktívni. Cez prestávku som hráčov nabádal, aby sa upokojili, že stretnutie sa vyvíja podľa našich predstáv. Po dvoch rýchlych góloch už dominoval súper.“