Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

V beňadikovskom klube sa blýska na lepšie časy

S II. triedou sa v Beňadikovej ešte ani zďaleka nelúčia.

Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon.Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Podtureň – Iľanovo 1:2 (1:1)

V slušnom zápase sa ako prví radovali z gólu hostia po peknej strele Galla. Vzápätí nevyužil šancu hosťujúci Devečka. Od toho momentu prevzali domáci iniciatívu, čoho dôsledkom bolo vyrovnanie. Podtureň môže mrzieť množstvo zahodených šancí v prvom polčase. Po zmene strán hostia vyrovnali hru a mali viacero vyložených šancí. Tou rozhodujúcou bola strela z priameho kopu, ktorá rozhodla zápas. Jej autorom bol opäť Gall.

Góly: Žember – Gall 2

Podtureň: Hrča, Flóro, Benčo, Grieš, L. Vozárik (Z. Mlynarčík), Račko, Tomo, Šimovček (Kováčik), Žember, Psotka

Iľanovo: Stankoviansky, Celenga, Droppa, Žiaran, Ľ. Kráľ, M. Kráľ, Gall (Frič), Boďa (Dzúr), Zeleňák (Ochodnický), Devečka, Galko

Hráč zápasu: Gall

Hrboltová – Lipt. Revúce 0:2 (0:0)

Domáci očakávali konečne víťazstvo, ale už v úvode zápasu videl jeden z ich hráčov červenú kartu, a to ovplyvnilo celý zápas. Prvý polčas skončil bezgólovo, ale po prestávke sa hostia dvakrát gólovo presadili. Domáci sa snažili, ale oslabení o jedného hráča, nemali dostatok síl na to, aby s výsledkom niečo urobili.

Góly: Kurilla, Saniga

Hrboltová: Rechtorík, Lauko, Bačkor (Buchta), Ondrovič, Kralovenský, Chovan, Holubčík, Bystričan (Huba), Sokol, Meško (Peťko), Bistiak

Lipt. Revúce: Šooš, Gazdarica, Kuriš (A. Saniga), Janek, Kurilla, Kutaj (M. Saniga), Mesík, Piliar, Bedač, Praženica (Hariň), Jureník

Hráč zápasu: Bistiak

Lipt. Teplá – Sv. Kríž 7:2 (5:1)

Góly: Dvorský, Bobek 3, M. Červeň, Kvasničák, Kovalčík – Rumanský

Lipt. Teplá: Turčok (Maslo), Kovalčík, Fajta (Venc), Slovák, M. Červeň, Kvasničák, Slovák, J. Červeň, Jurkulák (Likavec), Bobek, Dvorský

Sv. Kríž: Španko, Bella, Staroň (Horanský), Antol, Dorniak, Rumanský, Baďo (Kubík), Širúček, R. Španko, Hriadel, P. Španko

Beňadiková – Štiavnička 1:2 (0:1)

Zápas bol vyrovnaný. Domáci síce prehrali, ale podali dobrý výkon a v tíme vidno zlepšenie. So súťažou sa v Beňadikovej ešte ani zďaleka nelúčia. Pochvalu za výborný výkon si zaslúži najmä domáci brankár Šimček.

Góly: J. Zlejší – Piroh, Chorváth

Beňadiková: Šimček, Zawisza, M. Račko, Matušek, D. Račko, Krčula, P. Zlejší, J. Zlejší, Vyparina (Kriška), Lehotský, Bonko

Štiavnička: Petružela, Novák, Hyko, Kajúch, Piroh, Rázga, Pe. Hollý, Pa. Hollý, Chorváth, Šaradín, Šida

Hráč zápasu: Šimček

Part. Ľupča – Lipt. Lúžna 2:1 (1:0)

Góly: P. Peterec (pen.), Balážec – Švanda

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Gruchalák, Smitek, Kacian, Piatka (Budvesel), Zelený (Šlachta), P. Peterec, Chriašteľ (Balážec), Kráľ, Frič

Lipt. Lúžna: Sliacky, Trnka (Uhrík), Mydliar, Kajda, Veselovský, Kostúrik, M. Targoš, Siekiera (Soják), Kloda, Jesenksý (Staš), Švanda

Prosiek – Komjatná 4:0 (3:0)

Domáci diktovali tempo zápasu od prvého polčasu. Vytvorili si trojgólový náskok a úspešne odolávali brejkom hostí. Pochvalu si zaslúži najmä domáci brankár. V druhom polčase Prosiek kontroloval hru až do víťazného konca za stavu 5:0.

Góly: Tomek 2, Krajči, Švárny

Prosiek: Hrča, Franko, Majerčiak, Baleja, Vigoda, Krajči, Štefka (Jendrušák), Račko (Vigoda), Pagáč, Švárny, Tomek (Sprušanský)

Komjatná: Bartík, Kubernát, D. Lacko, Roštek, Kútnik (Maga), Ondrejka, Švalec, Lacko, Kubo, Junka, Ondruš

Lúčky – Vavrišovo 1:1 (0:1)

V extrémnej horúčave začali aktívnejšie domáci, ktorý do 20. min. nevyužili tri vyložené šance. Hostia potom zvýšili svoju aktivitu, ktorú korunoval Zázrivý v 35. min. exportnou strelou z priameho kopu z 30 – tich metrov. Domáci do polčasu už nič nevymysleli. Po prestávke domáci pritlačili hostí do defenzívy a v 51. min. vyrovnali B.Hrbčekom po sérii zblokovaných striel domácich obrancami hostí. V druhom polčase oba celky hrali rýchly kombinačný futbal, ale ďalších góly diváci nevideli.

Góly: B. Hrbček – Zázrivý

Lúčky: Drígeľ, Bobček, Pecho, Volf, Zachar (M. Mišík), B. Hrbček, M. Hrbček (Zagora), Matula, Mišík, F. Hrbček, Zachar

Vavrišovo: Benčo, Teniak, Kuna (Majzlík), Budaj, Galet, Kohút, Divok (Slivoš), Zázrivý, Krajčírik, Sabovčík, Mihok, Piovarči

7. Home (ale aj) Office
  8. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?

Minister obrany J. Naď si výstupom na Ďumbier uctil odkaz vojnových veteránov

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) si v sobotu veteránskym výstupom na Ďumbier a pietnou spomienkou pri pamätníku SNP pripomenul odkaz veteránov z druhej svetovej vojny a