Štvrtok, 1. október, 2020 | Meniny má ArnoldKrížovkyKrížovky

Kvačany nedokázali výraznejšie potrápiť Liptovské Sliače

Liptovské Sliače líder 1. triedy dospelých pricestoval v 6. kole na ihrisko domácich Kvačian. V zápase, v ktorom videli diváci päť gólov, však nedopustil žiadne veľké prekvapenie.

Liptovské Sliače sa dnes predstavili v Kvačanoch.Liptovské Sliače sa dnes predstavili v Kvačanoch. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

KVAČANY. Hneď od začiatku zápasu bolo jasné, že domáci sa budú musieť zaobísť bez viacerých opôr a stabilných hráčov základnej jedenástky. Ich tréner tak naordinoval defenzívnu taktiku a útočenie z brejkových situácií.

Dobre pripravených hostí to nezaskočilo a už v 12. minúte sa po chybe domáceho brankára dostali po rohovom kope do vedenia, keď skóre otvoril ich kapitán Miroslav Gejdoš. Domáci dokázali v prvom polčase držať s hosťujúcimi hráčmi krok. A v 22. minúte keď po zbytočnom faule v pokutovom území hostí vyrovnal zo značky bieleho bodu ich kapitán Michal Uram.

Hráči Liptovských Sliačov vybehli na premočený trávnik v druhom polčase viacej uvoľnení a koncentrovaní. A v 47. minúte ich po ďalšom z mnohých rohových kopov poslal opäť do vedenia Peter Sališ. Ďalší priebeh zápasu bol jednoznačný, domáci sa bránili a hostia pokračovali v obliehaní ich brány.

V 55. minúte sa znova presadil Miroslav Gejdoš. Výsledok však stanovil v 64. minúte Lukáš Kováčik a uzavrel tak na konečných 1:4. Hostia si pripísali po jednoznačnom priebehu na svoje konto ďalšie tri body a spokojní aj so svojimi fanúšikmi cestovali domov.

Kvačany – Lipt. Sliače 1:4 (1:1)

TJ Družstevník Kvačany: Kmeť – Tkáč, Bella, Lasák, Ma. Gežík (79. Chovan) – Uličný, Ogorek (49. Mi. Gežík), Čendula, Flórek, Fiačan – Uram

Najlepší hráč Kvačany: Michal Uram

1. OFC Liptovské Sliače: Mrva – P. Likavčan, Gejdoš, Kendera, Kováčik (82. J. Likavčan) – Sališ, Bartánus, Bruk, Trnovský (46. Hanula) – Sršeň, Adamčiak (71. Roštek)

Najlepší hráč Liptovské Sliače: Miroslav Gejdoš

1. Viete na čo sa pripraviť po zmene zdravotnej poisťovne?