Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Chlapci v Ľubochni si prestávajú veriť

Zápas dvoch posledných mužstiev tabuľky priniesol viac bojovnosti a nervozity ako futbalovej krásy. Napokon vyhrali Smrečany - Žiar.

Domáci diváci boli spokojní s priebehom zápasu aj výkonom ich mužstva.Domáci diváci boli spokojní s priebehom zápasu aj výkonom ich mužstva. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Ľubochňa – Ludrová 0:2 (0:1)

Ďalšia domáca prehra, ktorá posúva Ľubochňu v tabuľke nižšie. Chlapci si prestávajú veriť. Nevychádzajú im prihrávky a viazne aj kombinácia. Z toho pramenia chyby hlavne v strede ihriska, čo hostia dokonale využili na strelenie dvoch polepených gólov. V konečnom dôsledku vyhrali šťastnejší hostia, lebo ani oni nepredviedli dobrý výkon. Domácim len ostáva veriť, že sa konečne zídu v plnej sile a prídu aj lepšie výsledky .

Góly: Meško 2

Ľubochňa: Dráb, Garček, Vrtich, A. Chyla (O. Chyla), Janky, Gerec, Šrámek (Štrbka), P. Chyla (Tatár), Rapoš, Kmeť, Vrlík

Ludrová: Kmeť, Lazík, Meško, Laclavík, Chmela (Szabó), Oravec, Průcha, Záchej, Drozd (Droppa), Hollý, Petro

Lipt. Kokava – Jamník 3:0 (1:0)

Hornoliptovské derby sa nieslo v znamení očakávania. Keďže funkcionári aj hráči sa dobre poznajú aj osobne, bol o tento zápas dosť veľký záujem. Hostia prišli sebavedomí a chceli odčiniť predošlé zlé výsledky, ale trvalo im len dvadsať minút, kým inkasovali prvý gól. Prienik Fidesa cez celé ihrisko skončil zakončením tesne vedľa brány. V druhom polčase hostia postupne odpadávali a domáci dobrým pohybom a nasedením kontrolovali priebeh zápasu. Keď Števček prenikol do šestnástky, hostia ho zastavili nedovoleným spôsobom a faulovaný hráč pokutový kop bezpečne premenil. Od tohto momentu boli domáci jednoznačne lepší a hostia rezignovali. Tretí gól padol v samotnom závere opäť z kopačky Števčeka. Domáci diváci boli spokojní s priebehom zápasu aj výkonom ich mužstva.

Góly: Buša, M. Števček 2

Lipt. Kokava: Soukup, Tekeľ, Jurčo, M. Šuňavec, J. Šuňavec, Vrbičan, Fides (D. Števček), M. Števček, Buša (Pačan), Vozárik, Porubän (Ďuriš)

Jamník: Bartoš, Hliničan (Grešo), Choma, Uličný (Ilavský), holbus, Pribilinec, Žufaj, Lauko (Rezník), Miartan, Kudláček, Pačan

Hráč zápasu: celý kolektív

Smrečany/Žiar – Východná 3:1 (1:0)

Zápas dvoch posledných mužstiev tabuľky priniesol viac bojovnosti a nervozity ako futbalovej krásy. Nakoniec sa skončil šťastnejšie pre domácich. Skóre otvoril v 31. min. z trestného kopu Pajerchin. Za hostí vyrovnal v 48. min. nechytateľnou strelou Brezina. V 55. min. dostal domácich opäť do vedenie Erik Moravčík z penalty. Konečný stav 3:1 zabezpečil po rohovom kope M. Moravčík.

Góly: Pajerchin, E. Moravčík, M. Moravčík – Brezina

Smrečany/Žiar: Števko, Válek, Labaška, E. Moravčík, Mlynarčík, Feketík (M. Moravčík), Pajerchin, Smatana, Oško, Furčák (Pavlenka), Kutnár (Kubáň)

Východná: Drgoň, Melich, Stano, Kráľ, Hoško, Poliak, R. Hudáček, Brezina, Petrenka, M. Hudáček (Halko), Mikuš

Kvačany – Lipt. Ján 0:2 (0:1)

Domáci začali aktívne, no v 8. min. inkasovali po góle Ručkaya. Hral sa behavý, no medzišestnástkový zápas. Domáci boli v druhom polčase aktívni, ale inkasovali do otvorenej obrany po brejku Penciaka a bolo rozhodnuté. Záverečný tlak domácich už gól nepriniesol.

Góly: Ručkay, Penciak

Kvačany: Kmeť, Štefček, Bella, Tkáč, Lasák, Fiačan, Gregor, Uličný (Brunčiak), Flórek, Čendula, Uram

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Zlejší (Marcinek), Devečka, Ručkay, Penciak (Maloch), Kumančík, Vretenár, Múranica, Malacký, Čatloš

Hráč zápasu: Tkáč – Vretenár

Hubová – Bobrovec 1:1 (1:1)

Góly: Lopeň – F. Danko

Hubová: Sloboda, Pikla, P. Chrenko, Klenec (M. Holík), Dziaek (Koreň), Olos, Nechaj, Záchej, Hanko, Lopeň, Žihlavník (S. Holík)

Bobrovec: Kuna, Benda, Trizna, Benčo, F Danko, Burdel, Moravčík, Chudý, Črep, Matloň, Sekan (P. Kello)

Lisková – Lipt. Sliače 1:4 (0:2)

V derby stretnutí sa ukázala kvalita hostí, aj keď niektoré góly padli po diskutabilných rozhodnutiach rozhodcov. Domáci napriek tomu nevešajú hlavy, pretože vedia, že ich čaká v sezóne ešte niekoľko ťažších zápasov, v ktorých sa pokúsia uhrať lepší výsledok.

Góly: J. Demko – Sališ 2, Frič, Roštek

Lisková: Bačík, Pudiš, Rusnáček, Marton, J. Demko, Macík, Zrubák (Blaško), P. Lauko (Fúra), T. Mrva, M. Marton (K. Demko), Forgáč

Lipt. Sliače: Mrva, Gejdoš, Sršeň, Sališ (Roštek), Bartánus, Bruk, Adamčiak, Sliacky, P. Frič, Maďarec (Hanula), D. Frič (Trnovský)