Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Iľanovčania vystriedali až troch brankárov

Hostia z Hrboltovej sa snažili streliť kontaktný gól, ale domáce Lúčky po dobrom výkone stanovili konečný výsledok na 4:0 dvoma gólmi.

Do konca zápasu hostia už nič nevymysleli, a tak si Iľanovčania pripísali tri body.(Zdroj: MAREK JURIŠ)

Podtureň – Prosiek 2:5 (0:2)

Góly: Šimovček, Žilla (pen.) – Švárny 3, Vigoda (pen.), Sprušanský

Podtureň: M. Mlynarčík, Kováčik (Masloviak), Benčo, Z. Mlynarčík, Račko, Šimovček, Žilla, Žember, Psotka, Dzuriak (Hrča), Tomo

Prosiek: R. Pagáč, L. Vigoda, Štefka, Jendrušák, J. Pagáč, Sprušanský, Račko, Sekej (P. Vigoda), Baleja, Tomek (Majerčiak), Švárny

Vavrišovo – Part. Ľupča 0:1 (0:1)

Vo Vavrišove videli diváci kvalitné stretnutie, aj keď z pohľadu domácich s nepriaznivým koncom. Hostia začali aktívne a za pomoci silného vetra prikvačili domácich. Aj napriek ich hernej prevahe už v 7. min. vychytal hosťujúci brankár Krajčírika. V 12. min. Piovarči v dobrej pozícii netrafil bránu, ale Budvesel svoju podobnú šancu využil. Domáci mohli vyrovnať v 22. min Divokom, ktorý išiel sám na bránu, ale aj jeho umiestnenú strelu vyrazil Salajka a odrazenú loptu nedokázal Majerík umiestniť do odkrytej brány. V 50. min. mal Divok druhú vynikajúcu šancu, ale sám pred Salajkom ťahal opäť za kratší koniec. Hostia mohli zvýšiť v 60. min. Kacianom, ktorý zahodil stopercentnú šancu. Nechytateľný projektil vyslal v 61. min. na domácu bránu Gruchalák, ale jeho strele stála v ceste tyč. Vavrišovo posledných pätnásť minút opticky pritlačilo, ale hralo všetky lopty po výške a tie bezchybne chytajúci Salajka zneškodňoval. Hostia si za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili.

Gól: Budvesel

Vavrišovo: Benčo, Teniak, Kuna (Mihok), Budaj, Kohút (Galet), Zázrivý, Divok, Krajčírik, Sabovčík (Bdžgoň), Piovarči, Majerík

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Gruchalák, Smitek (Majláth), Kacian, Budvesel, Zelený, P. Peterec, Chriašteľ, Kráľ, Frič (Balážec)

Hráč zápasu: Salajka

Komjatná – Lipt. Teplá 1:1 (0:1)

V prvom polčase derby zápasu boli lepší hostia, ktorí sa dostali do vedenia a zahodili aj penaltu. V druhom polčase boli lepší domáci a zaslúžene sa im podarilo vyrovnať. Za posledných pätnásť minút mali domáci ešte štyri čisté šance, ale už ich nedokázali premeniť.

Góly: S. Lacko – M. Bobek

Komjatná: Roštek, T. Bernolák, Lacko, Kubernát, Roštek, Švalec, S. Lacko, Brnoliak (Alexa), Maťokár, Kútnik (Chovan), Ondrejka (A. Bernolák)

Lipt. Teplá: Turčok, Gejdoš, Kovalčík, Slovák, Chovanec, M. Červeň, Kvasničák, Slovák, Bobek, J. Červeň, Venc

Hráč zápasu: S. Lacko

Lipt. Revúce – Beňadiková 8:0 (2:0)

Do Revúc prišiel najslabší súper a jedinou otázkou bolo, koľko gólov dostane. Domáci strelili v prvom polčase len dva góly, ale po zmene strán pridali ďalších šesť. Okrem toho zahodili niekoľko ďalších šancí, pričom nastrelili aj štyri tyčky.

Góly: Jureník 3, Gazdarica, Praženica 2, Záhoranský 2

Lipt. Revúce: Šooš, Záhoranský, Kuriš, Mesík, Bedač, Saniga, Jureník, Šimrák (Saniga), Praženica (Mrviš), Gazdarica, Kmeť (Hariň)

Beňadiková: Šimček, Grajciar, Čatloš, Račko, J. Zlejší, Lehotský, Bonko, Macík, Janovčík, Zawisza, Kriška

Hráč zápasu: Jureník

Iľanovo – Štiavnička 1:0 (1:0)

Domáci boli od začiatku lepším mužstvom. O jediný gól sa postaral v prvom polčase parádnou hlavičkou hráč zápasu Droppa. Na začiatku druhého polčasu pribrzdil domácich hlavný rozhodca, ktorý neoprávnene vylúčil domáceho brankára. Do konca zápasu hostia už nič nevymysleli, a tak si Iľanovčania pripísali tri body. Paradoxom je, že sa v domácej bráne vy-striedali traja brankári.

Gól: Droppa

Iľanovo: Staroň (Dzúr), Daniehl, Droppa, Gúgh, Knapčík (Celenga), Jančuška, Žiaran, Zeleňák, Boďa, Devečka, Galko

Štiavnička: Petružela, Hyko, Kajúch, Kopáček, Piroh, Rázga (lako), Ondrejka, Hollý, Benčo (Matloň), Chorváth, Hadač (Šaradín)

Hráč zápasu: Droppa

Lipt. Lúžna – Sv. Kríž 7:2 (4:1)

Góly: Targoš, M. Švanda 3, J. Švanda 3 – Tomčík, Španko

Lipt. Lúžna: Sliacky, Sumega, Trnka, Kajda, Kloda, Kostúrik (J. Švanda), Targoš (Jesenský), Cárach, Janči, Staš, M. Švanda

Sv. Kríž: Staroň, Bella, Antol, Dorniak, Širúček, Španko, Rumanský, Hriadel (Horanský), Kováčik, Tomčík, Kubík

Lúčky – Hrboltová 4:0 (1:0)

Domáci od úvodných minút diktovali tempo hry. Hostia však mohli ísť v 16. min. do vedenia – po rýchlom brejku nastrelili brvno domácej bránky. V 25. min. jednoduchú kombinačnú akciu domácich zakončil pohotovo Almášy. Na začiatku druhého polčasu domácim vyšlo striedanie, keď sa v 56. min. presadil v šestnástke hostí P. Mišík a nekompromisne skóroval po troch minútach pobytu na ihrisku. Hostia sa snažili streliť kontaktný gól, ale domáci po dobrom výkone stanovili konečný výsledok na 4:0 dvoma gólmi B. Hrbčeka.

Góly: Almášy, P. Mišík, B. Hrbček 2

Lúčky: Drígeľ, R. Bobček, Pecho, Zachar (Dragan), B. Hrbček, Zagora (D. Mišík), Volf, F. Hrbček, Almášy (P. Mišík), M. Mušík, B. Bobček

Hrboltová: Rechtorík, Bačkor, Ondrovič, Peťko, Holubčík, Kralovenský, Žákovský, Bystričan (Huba), Sokol, Bistiak, Jacko

1. P. Ľupča 8 6 1 1 31:7 19

2. Iľanovo 8 6 1 1 23:12 19

3. Komjatná 8 6 1 1 22:11 19

4. L. Lúžna 8 6 0 2 31:14 18

5. Prosiek 8 5 1 2 26:9 16