Burdelova strela opečiatkovala bránu hostí

Na Kratinách v Ludrovej sa predstavil nováčik, Liptovský Ján chceli potvrdiť v domácom prostredí tri body z minulého kola a v Likavke hrali na veľmi náročnom teréne poznačenom dažďom a dvoma predošlými zápasmi.

Jamník – Kvačany 0:1 (0:0)

Domáci zahodili v prvom polčase šesť gólových šancí, čo sa im vypomstilo v druhom polčase, keď Kvačany strelili víťazný gól.

Gól: Štefček

Jamník: Bartoš, Hliničan, Choma (Lauko), Uličný, Holbus, Žufaj, Miartan (Pribilinec), Rezník, Koriťák, Ilavksý, Kudláček

Kvačany: Kojš, Bella, Tkáč, Ďuroň, Lasák, Štefček (Čendula), Gregor, Uličný, Flórek, Fiačan, Uram

Ludrová – Lipt. Kokava 2:0 (1:0)

Na Kratinách sa predstavil nováčik, ktorý sa v najvyššej liptovskej súťaži etabloval veľmi rýchlo. Oba tímy predvádzali dobrú kombinačnú hru, vietor však sťažoval podmienky. Po štvrťhodine hry sa prvýkrát menilo skóre, keď faulovaný Laclavík premenil štandardnú situáciu. Po úvodnom góle sa obraz hry nezmenil a diváci naďalej sledovali rýchly futbal. Po zmene strán mierne pritlačili hostia v snahe vyrovnať, no z hernej prevahy vyťažili len zopár šancí. Keďže hostia si nechali pootvorené dvierka v obrane, domáci sa to snažili využiť rýchlymi protiútokmi, ktoré však nemali gólový efekt. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí 1:0, v 76. minúte zahrali domáci protiútok, Laclavík sa v šestnástke dostal k lopte a bol faulovaný. Sám faulovaný hráč premenil pokutový kop a sťažil hosťom šancu na body. Minútu pred koncom kopali jedenástku aj hostia, no na veľké šťastie domácich prekopli. Domáci si tak pripísali tretiu výhru za sebou a v tabuľke poskočili na 4. priečku.

Góly: Laclavík 2

Ludrová: Kmeť, Lazík, Kajan, Meško, Laclavík, Oravec, Průcha (Kúkol), Záchej, Drozd (Bebjak), Hollý, Petro

Lipt. Kokava: Soukup, Tekeľ, Kmeť, Jurčo, Šuňavec, Gajdoš, Števček (Krajč), Buša (Majstrák), Vozárik, Žiška, Kmeť

Hráč zápasu: Laclavík

Bobrovec – Ľubochňa 2:0 (1:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný behavý futbal, no takmer bez šancí. Až v 40. min. nabehol Jančina k nakopnutej lopte a delovkou bez prípravy prekonal brankára hostí. Ten istý hráč o minútu na to obišiel stopéra, avšak zoči-voči brankárovi netrafil bránu. Pred polčasom ešte Burdelova strela opečiatkovala bránu hostí. Do druhého polčasu nastúpili hostia so snahou otočiť výsledok, v čom im pomáhal aj vietor. Vytvorili si tlak i niekoľko šancí. Dve čisté príležitosti im zlikvidoval brankár Kello. Domáci pozorne bránili a vyrážali do brejkov. Jeden z nich premenil v 82. min. neúnavný a dôrazný Burdel.

Góly: Janičina, Burdel

Bobrovec: P. Kello, Benda, Trizna, Janičina, F. Danko, Burdel, Moravčík, Chudý, Črep (Benčo), Blcha, Sekan (Matloň)

Ľubochňa: Okál, O. Chyla, Vrtich, A. Chyla, Janky, Gerec (Grznár), Šrámek, F. Chyla, Paulíny (Štrbka), Kmeť, P. Chyla (Bražina)

Východná – Lisková 2:2 (1:0)

Hostia si v zápase vypracovali viac šancí, ale vedenia sa ujali domáci. V druhom polčase domáci pridali ešte jeden gól, ale dobre rozohraný zápas stratili v posledných desiatich minútach, počas ktorých Lisková vyrovnala na konečných 2:2.

Góly: Mikuš, Halko – Vierik, Macík

Východná: Debnár, Kráľ, Hudáček, Melich, Hoško, Stano, Brezina, Halko (Roth), Petrenka (Poliak), J. Mikuš, M. Mikuš

Lisková: Pažítka, Pudiš, Rusnáček (Blaško), J. Marton (T. Mrva), Fúra, J. Demko, Macík, Vierik, M. Marton, Forgáč (Sekan), J. Mrva

Lipt. Ján – Smrečany/Žiar 4:1 (0:1)

Domáci chceli potvrdiť v domácom prostredí tri body z minulého kola. Prvý polčas však tomu nenasvedčoval, lebo do prestávky prehrávali. Po zmene strán a striedaniach sa však zápas začal vyvíjať podľa ich predstáv a napokon ho dokázali otočiť štyrmi gólmi. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené,

Góly: Kumančík, Čatloš, Vyskočani 2 – M. Moravčík

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Devečka, Urbanovič, Ručkay (Klonga), Penciak (Vyskočani), Kumančík (Maloch), Vretenár, Múranica, Malacký, Čatloš

Smrečany/Žiar: Števko, Válek, Laučík, E. Moravčík, Mlynarčík, Feketík, Pajerchin (Smatana), Oško, M. Moravčík (Suský), Kutnár, Kubáň

Hráč zápasu: Koniar

Likavka – Hubová 1:1 (1:1)

Zápas sa hral na veľmi náročnom teréne poznačenom dažďom a dvoma predošlými zápasmi. Domáci boli v prvom polčase pod miernym tlakom a dostali gól po chybe v obrane. Snažili sa o vyrovnanie a v poslednej minúte prvého polčasu sa im to podarilo po štandardnej situácii. Likavka nastúpila do druhého polčasu s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu a hostí držala pod tlakom. Hubová hrala na nebezpečné brejky, takže lopta bola stále v pohybe a zápas bol atraktívny, aj keď už žiadny gól nepadol.

Góly: Pavlík – Koreň

Likavka: Mrnčo, Hancko, Pavlík, Jaroš, Ružička, Lukáč, Sliacky, Trnka (L. Šimo), Medžo, Kendera (Krakovský), Didek (Klačko)

Hubová: Sloboda, Holík, Pe. Pikla, Hanko, Dziadek, Nechaj (Boček), Koreň, Záchej, Lopeň, Žihlavník (Holík), P. Chrenko

Hráč zápasu: Klačko

Lipt. Sliače – Ľubeľa 4:1 (1:0)

Góly: Sališ 3, Bruk – Hlinka

Lipt. Sliače: Mrva, Gejdoš, Sršeň, Sališ, Bartánus, Bruk, Adamčiak (Mrva), Sliacky (Hadač), P. Frič (Trnovský), D. Fričc, Kendera

Ľubeľa: Huba, Hlinka, Vyšný, Moravčík, Magura, M. Kúkol, J. Kúkol, Suchý, Benčo, Badzík, Oško