Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Švošov v derby remizoval, Demänová porazila lídra

Palúdzka využila v zápase všetko, čo sa dalo a Demänová zaslúžene odprevadili bojovného súpera na Oravu naprázdno.

Ostatné výslekdy: Or. Jasenica – Kl. p/Znievom 2:1, T. Štiavnička – Nižná 4:1, Žabokreky – Boborov 3:1.

Švošov – Bešeňová 3:3 (1:2)

V Švošove sa hralo dolnoliptovské derby. Od začiatku boli aktívnejší hostia, ale vedenia sa ujali domáci. V závere prvého polčasu dokázali hostia výsledok otočiť. Po zmene strán prebrali iniciatívu domáci hráči, ktorí boli aktívnejší, ale hostia zvýšili na 3:1. Švošovčania sa však nevzdali a dvoma gólmi dokázali výsledok vyrovnať. V závere si ešte vypracovali tri gólové šance, ale tie už nevyužili a derby sa skončilo deľbou bodov.

Góly: Gerec, M. Žiara, Zrnčík – Baran 2, Baďo

Švošov: Ihnat, Pukaj, Babec, Gerec, Zrnčík, M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák (Kaman), Roštek, Marcon (Janiga)

Bešeňová: Vrtich, Balko, Baďo, Rácheľ, Vorčák, Baran (Kozub), Janiga, Bubniak, Vyšný, Halaš, Jandura (Slamka)

Hráč zápasu: Zrnčík

Demänová – Chlebnice 3:0 (1:0)

Domáci, nabudení víťazstvom z Palúdzky, privítali na svojej pôde lídra súťaže, ktorý ešte neprehral a na Liptov dorazil aj s početnou podporou fanúšikov. Zápas sa pre domácich začal ideálne. Po nezištnej prihrávke Húsku otvoril skóre Praštiak, ktorý v páde strelil loptu pod brvno. Tento gól hostí zaskočil a dlhé minúty sa nevedeli dostať do zápasu. V 30. min. kopali Chlebnice pokutový kop, ale Bačík „zatiahol roletu“ a perfektným zákrokom podržal svoje mužstvo. V závere polčasu mal veľkú šancu Janega, ale trestuhodne zaváhal pri zakončení. V druhom dejstve sa na ihrisko dostal aj nestarnúci Laco, ktorý pre početnú maródku prijal ponuku pomôcť domácim. Tí začali druhý polčas parádne, keď s chuťou hrajúci Praštiak upravil stav rutinérsky na 2:0. Zaskočení hostia následne zastavili prenikajúceho Húsku v pokutovom území len za cenu faulu a sám faulovaný hráč si postavil loptu na biely bod a zvýšil na 3:0 po tom, čo brankára poslal rutinérsky na opačnú stranu. Chlebnice sa ešte snažili so zápasom niečo urobiť, ale domáci skvelo hrajúci v obrane ich nepustili do žiadnej vyloženej šance. Domáci ukázali kolektívny výkon a zaslúžene odprevadili bojovného súpera na Oravu naprázdno.

Góly: Praštiak 2, Húska (pen.)

Demänová: Bačík, Štulejter, Kello, Olejár, M. Kandera, Janiga, Lisý (Laco), Valaštiak, Janek, Praštiak (Javurek), Húska

Hráči zápasu: Praštiak, M. Kandera

Martin – Dúbrava 3:0 (1:0)

Góly: Gregor, Nosák, Bukovčan (pen.)

Dúbrava: Mráz, Urbanovič, Tomlák, Roháč, Kubík, Kmošena (Vodička), Oravec, Húlek, Danaj, Slabej, Koštial (Jacko)

Pribylina – Palúdzka 0:2 (0:2)

Palúdzka využila v zápase všetko, čo sa dalo. Prvý polčas bol vyrovnaný a hralo sa hlavne medzi šestnástkami, ale hostia strelili v posledných piatich minútach dva góly. Vďaka tomu si upevnili pozíciu a v druhom polčase už len bránili výsledok. Domácich k ničomu vážnemu nepustili a ešte si vytvorili niekoľko šancí. Gól už však nepadol, a tak si Palúdzka odviezla z Pribyliny zaslúžené tri body.

Góly: Žilka, Kuna

Pribylina: J. Mikuš, Stračiak, Harich, Sochor, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Benko, M. Jurík (D. Pačan), Račko (O. Pačan), Chlebo

Palúdzka: Sabaka, Kokavec, Trnovský (Pastva (Daniel)), Marsenić, Gajić, Kuna, R. Bella, M. Bella, Uličný (Bobula), Psotný, Žilka

2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  3. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  6. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.