Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Po sérii prehier Ľubochňa vsietila šesť gólov

Najväčšie šance prišli v Žiari až v závere a bod zariadil so šťastím Bobrovčanom Benda.

Kovavčania remizovali.Kovavčania remizovali. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Najväčšie šance prišli v Žiari až v závere, bod zariadil v závere so šťastím Bobrovčan Benda a

Ľubochňa – Kvačany 6:1 (2:1)

Po nekonečnej sérii prehier domáceho tímu, ale postupne sa zlepšujúcom hernom prejave, konečne prišli aj góly a s nimi aj zaslúžené víťazstvo po výbornom kolektívnom výkone. Úvod stretnutia im vyšiel nad očakávanie, keď už v 9. min. viedli 2:0. Keď však v 24. min. hostia znížili, znervózneli, aby sa nezopakovala situácia z Jamníka. Po povzbudivých slovách v šatni nastúpili domáci chlapci s odhodlaním nepripustiť ďalšie zaváhanie, čo potvrdili sebavedomým výkonom a peknými gólmi po kombinačných akciách .

Góly: P. Gerec, F. Chyla, Vrlík, A. Chyla, Grznár, P. Chyla – Janky (vl.)

Ľubochňa: Okál, Bruk, Vrtich, A. Chyla (Tatár), Janky, J Gerec, Šrámek (P. Chyla), F. Chyla, Vrlík, O. Chyla (Grznár), P. Gerec

Kvačany: Kojš, Bella, Borsík, Ďuroň, Lasák (Kmeť), Tkáč, Gregor, Uličný, Flórek (Chovan), Fiačan, Uram

Ľubeľa – Jamník 1:3 (0:1)

Góly: M. Kúkol – Kudláček 2, Holbus

Ľubeľa: Huba, Hlinka, Magura, M. Kúkol, J. Kúkol, Benčo, badzík (P. Vrbenský), Bubniak, M. Vrbenský, Oško, Moravčík

Jamník: A. Beňo, B. Pačan, Hliničan, M. Pavkovček, Choma (P. Pavkovček), Holbus, Grešo, Pribilinec (J. Beňo), Žufaj, Miartan, Kudláček

Lisková – Ludrová 5:2 (2:1)

Góly: J. Mrva, Macík, J. Marton, Forgáč 2 – Meško, Laclavík (pen.)

Lisková: Pažítka, Pudiš (Kubala), J. Marton, Fúra, Macík, Vierik, M. Marton, T. Mrva (Karník), Lauko, Demko (Forgáč), J. Mrva

Ludrová: Kmeť, lazík, Meško, Laclavík, Oravec, Průcha, Záchej, Drozd, Hollý (Petro), Chmela, Kučera (Kajan)

Smrečany/Žiar – Lipt.
Kokava 0:0

V prvom polčase sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Divákov zaujala len nebezpečná strela domáceho Pajerchina v 42. min., ktorá preletela tesne vedľa brány hostí. V druhom polčase domáci pridali na dôraze, ale šance sa rodili len ťažko. Najväčšie šance prišli až v závere, ale ani jeden tím nedokázal dať rozhodujúci gól, a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou.

Smrečany/Žiar: Števko, Válek, Mlynarčík (Furčák), Laučík, E. Moravčík, Pajerchin, M. Moravčík, Kutnár, Oško, Labaška (Kubáň), Smatana

Lipt. Kokava: Novota, Jurčo, M. Šuňavec, Fides, Števček (Ďuriš), Gajdoš, Žiška, Vozárik (Porubän), Krajč, Vrbičan, Buša (Majstrák)

Likavka – Lipt. Sliače

Zápas sa nehral kvôli nespôsobilému terénu. Termín dohrávky ešte nie je známy.

Bobrovec – Východná 2:2 (0:2)

V 15. min. obišiel Burdel brankára hostí a zoči-voči prázdnej bráne trafil tyč. V 20. min. zahrávali hostia rohový kop a podbehnutie brankára potrestali gólom. Následne nepremenil druhý samostatný nájazd Burdel a hostia z protiútoku opečiatkovali brvno. Tvrdý priamy kop Janičinu vyrazil hosťujúci brankár. Strela F. Danka z desiatich metrov išla tiež vedľa. V 44. min. nakopnutú loptu „zluftoval“ domáci brankár a hosťujúci útočník upravil na 0:2. Druhý polčas sa hral takmer na jednu bránu, no domáci sa buď trápili v koncovke, alebo ich vychytal skvelý brankár hostí. V 60. min. na 1:2 znížil strelou k tyči Janičina. Z rovnakej pozície o päť minút trafil len tyč. Keď v 87. min. opäť Burdel netrafil po obídení brankára prázdnu bránu, zdalo sa že Východná si z Bobrovca odnesie tri body. Aspoň bod zariadil v 90. min. so šťastím domáci Benda.

Góly: Janičina, Benda – M. Mikuš, J. Mikuš

Bobrovec: P. Kello, Trizna, Janična, Daniš (Benčo), F. Danko, Burdel, Moravčík, Chudý, Blcha, Matloň (Benda), Sekan (Črep)

Hubová – Lipt. Ján 1:3 (1:0)

Góly: Dziadek – Vretenár 2, Malacký

Hubová: Dutka, Dziadek, Zubaj, Holík (Žihlavník), Pikla, Nechaj, Olos, Hanko, Lopeň, P. Chrenko, Koreň

Lipt. Ján: Španko, Koniar, Devečka, Urbanovič, Ručkay, Maloch (Kloták), Kumančík, Vretenár, Múranica, Malacký, Čatloš

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

10 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.