O prvenstvo v jeseni bojujú Vavrišovo, Iľanovo a Komjatná

Aj napriek peknému výsledku to pre Hrboltovú nebol ľahký zápas, Prosiek po nevydarenom zápase s Iľanovom chcel dom vyhrať a aj Vavrišova sa chcelo rozlúčiť s domácimi fanúšikmi víťazstvom.

Iľanovo a Komjatná remizovali.Iľanovo a Komjatná remizovali. (Zdroj: JÁN DZÚR)

Podtureň – Sv. Kríž 5:0 (1:0)

Góly: Šimovček, Tomo, Grieš, Kováčik 2

Podtureň: M. Mlynarčík, Flóro, Benčo, Grieš, Vozárik, Mlynarčík, Tomo, Kasanický, Šimovček, Žember (Kováčik), Psotka

Sv. Kríž: Španko, Antol, Dorniak, Španko, Rumanský, Hriadel, Širúček, Rušin, Staroň, Bella

Hrboltová – Beňadiková 5:0 (1:0)

Zápas sa hral na umelej tráve v Ružomberku. Domáci začali dosť nervózne a hostia sa zamerali len na bránenie. Prvý gól dali domáci súperovi do šatne. V druhom polčase sa už hralo Hrboltovej vďaka jednogólovému náskoku ľahšie. Hostia dohrávali kvôli zraneniam len deviati. Domáci to využili a napokon vyhrali vysoko 5:0. Aj napriek výsledku to nebol pre domácich ľahký zápas.

Góly: Kostroš 3, Huba, Sokol

Hrboltová: Rechtorík, Lauko, Ondrovič, Žákovský, Peťko, Kostroš, Sokol, Jacko (Holubčík), Bistiak (Bystričan), Kostroš, Huba (Bajtala)

Beňadiková: Šimček, Krčula (Vyparina), Čatloš, P. Zlejší, Kúcik, Bocko, Grajciar, J. Zlejší, Kriška, D. Račko, Janovčík

Hráč zápasu: Kostroš

Prosiek – Part. Ľupča 5:3 (1:1)

Domáci po nevydarenom zápase s Iľanovom pristúpili k tomuto duelu od prvej minúty aktívne. Útočili hlavne po krídlach a pod dobrou taktovkou Švárneho. Polčas sa skončil nerozhodne, ale hneď v úvode druhého dejstva ukázali domáci veľkú chuť zvíťaziť a strelili dva rýchle góly. Domácim futbalistom patrí poďakovanie fanúšikov, že odohrali veľmi pekný posledný zápas jesennej časti na vlastnom ihrisku, na ktorý sa pozerali s radosťou.

Góly: Krajči 2, Švárny 2, Jendrušák – Majláth, Kacian, P. Peterec

Prosiek: R. Pagáč, Vigoda, Majerčiak, Jendrušák (Sprušanský), J. Pagáč, Štefka, Baleja (Kordoš), Vigoda, Račko, Krajči, Švárny

Part. Ľupča: Salajka, V. Peterec, Gruchalák (Pečko), Smirek (Balážec), Lupták (Hegedűš), Majláth, Kacian, Chriašteľ, P. Peterec, Kráľ, Frič

Vavrišovo – Štiavnička 7:2 (1:1)

Hráči Vavrišova sa chceli rozlúčiť s vernými domácimi fanúšikmi víťazstvom, a to sa im aj podarilo. Prvý polčas však konečnému výsledku vôbec nenapovedal. V 10. min. Piovarči nastrelil tyč a odrazenú loptu Krajčírik usmernil do brány. Hostia už v 18. min. Chorváthovou peknou hlavičkou vyrovnali, ale nepochopiteľne znervózneli a dostávali od rozhodcu jednu žltú kartu za druhou. Napriek tomu bol nerozhodný stav po prvom polčase zaslúžený. Druhý polčas začali domáci náporom a už v 51. min. po rohu Piovarčiho Majerík zabezpečil Vavrišovu vedenie. Ubehli len tri minúty a po centri Zázrivého najlepší strelec druhej triedy Majerík zvýšil hlavou na 3:1. Mimochodom, tento hráč v doposiaľ odohraných jesenných zápasoch má deväťdesiatpercentnú úspešnosť v hlavičkových súbojoch so súpermi a je radosť pozerať sa, ako zvláda tieto herné situácie. V 58. min. Zázrivý zvýšil na 4:1 a domáci začali hrať viac pre divákov. V 66. min. si vychutnal svojho obrancu Badžgoň a zaznamenal piaty domáci gól. V 74. min. urobil Piovarči štatistu z hosťujúceho brankára a gólostroj domácich zakončil Majzlík v 80. min. Hostia aj napriek tomu bojovali do konca, Kajúchom znížili na 2:7 a nepremenili ešte jednu stopercentnú šancu. Vavrišovu slúži ku cti, že hrá otvorený futbal pre divákov, čoho výsledkom je štyridsaťosem nastrieľaných gólov v dvanástich zápasoch a na ich hru sa oplatí divákom prísť pozrieť na jar v oveľa väčšom počte ako doposiaľ.

Góly: Piovarči 2, Majerík 2, Zázrivý, Badžgoň, Majzlík – Chorváth, Kajúch

Vavrišovo: Benčo, Mihok, Teniak, Kuna, Budaj, Zázrivý, Divok (Badžgoň), Sabovčík (Galet), Krajčírik, Majerík (Majzlík), Piovarči

Štiavnička: Petružela, Ondrejka, Kajúch, Kopáček, Piroh, Hollý, Rázga, Chorváth, Novák, Hadač, Hyko

Hráč zápasu: Zázrivý

Lúčky – Lipt. Teplá 1:3 (0:2)

Pred početnou diváckou kulisou pozostávajúcou z asi sto päťdesiatich divákov, sa hral obojstranne útočný a zaujímavý futbal. Domáci M. Mišík už v 2. min. neprestrelil zoči-voči brankára hostí. Hostia sa dostali do vedenia v 6. min., keď z krídla zbehol M. Červeň a jeho prihrávku usmernil do siete Bobek. Domáci mohli vyrovnať v 16. min., ale strelu P. Mišíka reflexívne vyrazil Turčok. V 23. min. prísne nariadený pokutový kop nepremenil Bobek, aby neskôr svojím druhým gólom v 42. min. dostal hostí do dvojgólového vedenia. Domáci na začiatku druhého polčasu zaskočili hostí kontaktným gólom Volfa v 47. min. Na chvíľu prebrali iniciatívu domáci, ale v 51. min. im nevyšla ofsajdová pasca a M. Červeň svoju šancu premenil. Domáci v snahe streliť kontaktný gól zabúdali na zadné dvierka, ale v bráne ich podržal svojím výkonom brankár Drígeľ. V závere domáci tréner poslal na trávnik dvoch dorastencov, ktorí oživili hru a dvakrát už prekonaného brankára hostí zastúpili na bránkovej čiare obrancovia. Favorit síce zvíťazil, ale domáci potvrdili dobré výkony z posledných zápasov.

Góly: Volf – Bobek 2, M. Červeň

Lúčky: Drígeľ, R. Bobček, Pecho (D. Mišík), Zachar, P. Mišík, Zagora, Volf, F. Hrbček (Fula), Zachar, M. mišík, B. Bobček

Lipt. Teplá: Turčok, Kovalčík, Fajta, P. Slovák, Chovanec, M. Červeň (J. Červeň), Kvasničák, M. Slovák (Kendera), Bobek, Venc, Dvorský (Likavec)

Lipt. Revúce – Lipt. Lúžna 1:2 (1:2)

V derby zápase pred početnou diváckou kulisou sa hralo hore-dole. Hostia sa ujali vedenia dvoma šťastnými gólmi. Domáci ešte do polčasu znížili a po záverečnom hvizde sa ukázalo, že to bol posledný gól zápasu. Revúce si totiž ešte vypracovali niekoľko šancí, ale ani jednu už nepremenili. V tomto zápase nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejšie.

Góly: Kutaj – Trnka, Švanda

Lipt. Revúce: Hudek, Piliar, Kuriš, Mesík, D. Jureník, Bedač, L. Jureník (Praženica), M. Saniga, Gazdarica, Kutaj (Janek), Kmeť

Lipt. Lúžna: Sliacky, Kloda, Mydliar, Kajda, Cárach, Trnka, Targoš, Sila, J. Švanda (R. Veselovský), Staš (Janči), M. Švanda

Hráč zápasu: Kuriš – Mydliar

Iľanovo – Komjatná 0:0

Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. V druhej polovici prvého polčasu Iľanovčania pritlačili, no nedokázali premeniť vyložené šance. V druhom polčase si obidve mužstvá dávali v obrane pozor, a tak sa derby skončilo spravodlivou remízou.

Iľanovo: Stankoviansky, Danihel, Droppa, Gúgh, Kráľ, Žiaran, Gall (Jančuška), Zeleňák, Boďa, Devečka, Galko (Dzúr)

Komjatná: R. Roštek, T. Bernolák, D. Lacko, Kubernát, M. Roštek, Chovan (Kútnik), Švalecm M. Brnoliak, Maťokár, Ondrejka, Alexa

1. Vavrišovo 12 8 2 2 48:14 26

2. Iľanovo 12 8 2 2 36:17 26

3. Komjatná 12 8 2 2 28:19 26

4. L. Teplá 12 7 3 2 38:20 24

5. L. Lúžna 12 8 0 4 39:24 24

6. P. Ľupča 12 7 2 3 40:17 23