Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Z Liptákov zimuje najvyššie Palúdzka, posledná je Pribylina

Demänová dohrala jeseň s množstvom zranených hráčov, Švošov si pripísal tri dôležité body a tréner Ján Hablák z Bešeňove ďakuje hráčom za výkony.

Demänová – Nižná 2:2 (1:1)

Demänová začala zápas výborne a hneď prvou akciou otvorila skóre. Húska potiahol loptu k čiare a spätnou prihrávkou našiel Lisého, ktorý prepálil pomedzi nohy obrancu aj brankára. Domáci mali ďalšiu šancu, keď si spomínaní hráči vymenili roly, ale Húska z dobrej pozície trestuhodne minul. Následne prišiel trest, keď hostia nedali nádhernou strelou do šibenice Bačíkovi žiadnu šancu. Domáci mohli ešte do polčasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Praštiakove sólo a Valaštiakova hlavička zblízka zostali nevyužité. V druhom polčase vrhla Demänová svoje sily do útoku. Jednu z akcií dokázali využiť, keď si Húska položil obrancu a rutinérskou strelou od brvna strhol skóre na stranu domácich. Hneď nato mohol vedenie zvýšiť Valaštiak, keď mu Janek pripravil ideálnu šancu. Domáci kapitán, na prekvapenie všetkých, z piatich metrov trafil len prizerajúceho sa brankára. Aj v tomto prípade platilo nedáš – dostaneš. Nakopnutú loptu hostí si po zaváhaní Bačíka nešťastne usmernil do vlastnej siete domáci obranca. Zápas sa už len dohrával medzi šestnástkami. Demänová dohrala jeseň s množstvom zranených hráčov a posledné zápasy hrávala len s jedenástimi mužmi bez možnosti striedania, za čo im patrí uznanie.

Góly: Lisý, Húska – Rošťák, Olejkár (vl.)

Demänová: Bačík, Kello, Olejár, M. Kandera, Lisý, Valaštiak, Janek, Puška, Praštiak, Húska, Štefánik

Hráč zápasu: Lisý

Švošov – Orav. Jasenica 5:2 (0:2)

Na dolnom Liptove začali domáci zakríknuto. V prvom polčase urobili dve hrubé chyby, ktoré hostia potrestali a na prestávku odchádzali s dvojgólovým mankom. V druhom polčase boli domáci ako vymenení a vďaka tomu, že strelili päť gólov a žiadny už neinkasovali, podaril sa im dokonalý obrat. Zaslúžene zvíťazili a pripísali si tri dôležité body.

Góly: Kolárik, Babec, Gerec, M. Žiara, Zrnčík – Maslaňák 2

Švošov: Ihnat, Pukaj, Babec, Kolárik (Roštek), Zrnčík, M. Žiara, Kútnik, L. Drdák (D. Žiara), Marcoň (T. Drdák), Gerec, J. Roštek

Hráč zápasu: Babec

Žabokreky – Bešeňová 1:0 (1:0)

Bešeňová odohrala na dobrom ihrisku svojho súpera smoliarsky zápas. Celú dobu boli lepším mužstvom a vypracovali si aj dostatočné množstvo šancí, ale nebolo im súdené skórovať. Domáci využili možnosť streliť jediný gól zápasu po hrubej chybe v hosťujúcej obrane. Hostí budú ešte dlho mrzieť šance Halaša a Vyšného, ktoré zostali nevyužité. Hra Bešeňovej spĺňala prísne kritériá, ale zakončenie ju pripravilo o body. Celý tím odchádzal zo Žabokriek sklamaný, pretože s priemerným súperom nedokázal uhrať ani remízu. Tréner Ján Hablák ďakuje hráčom za výkony v jesennej časti, v ktorej sa prejavili ako dobrý kolektív, hoci mohli nazbierať viac bodov

Gól: Roháčik

Bešeňová: Vrtich, Jandura, Balko (Kozub), Baďo, Vorčák, Baran, Janiga, Bubniak, Halaš (Šlachta), Vyšný, Slamka

Hráč zápasu: Slamka

Turč. Štiavnička – Dúbrava 2:3 (0:3)

Dúbrava prišla na Turiec zabojovať o dobrý výsledok, čo sa jej napokon aj podarilo. V prvom polčase predčila svojho súpera a po niekoľkých zahodených šanciach Dávid Danaj v 19. min. otvoril skóre. Do polčasu ešte pridal dva góly kapitán Urbanovič po rohových kopoch. V druhom polčase domáci pridali, hostí pritlačili a vybojovali si aj pokutový kop, ktorý zneškodnil brankár Mráz. Domácim sa aj napriek tomu podarilo znížiť, ale tri body nakoniec putovali zaslúžene na Liptov.

Góly: Peržeľ, Rendko – D. Danaj, Urbanovič 2

Dúbrava: Mráz, Urbanovič, Roháč, Kmošena, Húlek, D. Danaj, Koštial, M. Danaj, Jacko, Priesol, Oravec

Hráč zápasu: celé mužstvo Dúbravy

Palúdzka – Chlebnice 2:0 (1:0)

Vedúce mužstvo tabuľky sa od začiatku snažilo vyvinúť tlak na súpera. Jeho snahu narušil v 15. min. Kefilwe, ktorý po úniku skóroval. Hostia mali naďalej viac z hry a v 29. min. nevyužili pokutový kop. V 39. min., po ideálnej prihrávke Kefilweho, nepremenil svoju príležitosť Bella. Po prestávke hostia ešte zlepšili svoju hru a rýchlymi prihrávkami ovládli stretnutie. Palúdzka sa spoliehala na rýchle protiútoky a jeden z nich využil v 72. min. Pastva. Diváci videli aj naďalej zaujímavé a bojovné stretnutie s množstvom zblokovaných striel hosťujúcich hráčov a veľkou obetavosťou domácich. Po maximálnom nasadení a výbornom výkone brankára Sabaku slávili domáci po ťažkom stretnutí úspech.

Góly: Kefilwe, Pastva

Palúdzka: Sabaka, Kokavec, Marsenić, Gajić, Kuna (Pastva), R. Bella (Daniel), Uličný, Žilka, Kefilwe, Hlušák, Kružliak (Bobula)

Hráč zápasu: Sabaka

Pribylina – Bobrov 3:1 (1:0)

Pribylinskí futbalisti ukázali v tomto zápase nasadenie, chuť a bojovnosť. Konečne hrali v plnej zostave, čo sa prejavilo aj na ich výkone. V prvom polčase boli jednoznačne lepší a dostali sa aj do jednogólového vedenia. Na hosťoch bolo vidno, že je to mladé mužstvo, ktoré vie behať aj podržať loptu, ale domáci ukázali srdce. V druhom polčase zvýšili vedenie na 2:0 Miroslav Jurík po krásnej strele z priameho kopu ponad múr. Po tomto góle hostia ožili a mali viac z hry. Z toho vyplynul aj pokutový kop, ktorý brankár Ján Mikuš zlikvidoval. Po tomto zákroku domáci podnikali výpady do rýchlych brejkov, pričom po jednom z nich si dali hostia vlastný gól. V závere hostia predsa len skórovali, ale výsledok zápasu už ovplyvniť nedokázali. Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň v podaní obidvoch tímov..

Góly: M. Jurík 2, Rehm (vl.) – Kramarčík

Pribylina: J. Mikuš, Stračiak, M. Harich, Sochor, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Benko (D. Pačan), M. Jurík (M. Mikuš), J. Harich (Račko), Chlebo

Hráč zápasu: Ján Mikuš

1. Chlebnice 13 8 3 2 31:11 27

2. Žabokreky 13 9 0 4 26:20 27

3. T. Štiavnička 13 8 2 3 27:17 26

4. Nižná 13 6 3 4 24:16 21

5. Bobrov 13 6 3 4 25:19 21