Utorok, 22. september, 2020 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Mali odvážny začiatok, ale slabý druhý polčas

V 13. kole ženskej extraligy prehrali basketbalistky MBK Ružomberok v Košiciach úradujúcemu majstrovi Good Angels 44:72.

RUŽOMBEROK. Zverenky trénera Juraj Suju sa sympaticky pustili do účastníka Európskej ligy. V 8. min. viedli o desať bodov (17:7) a rovnaký odstup (19:9) mali aj pol druha minúty pred prvým klaksónom. Košičanky v závere úvodnej „štvrtky“ upravili na 13:19 a hneď po „malej prestávke“ sa priblížili na 15:19. D. Baburová ešte zakontrovala (15:21), ale potom nasledovala 10 – bodová šnúra „anjelok“, ktoré v 15. min. preklopili skóre na 25:21 vo svoj prospech. Ružomberčanky do polčasu (30:25) ešte ako – tak pribrzdili rozbeh obhajcu titulu.

Cez veľkú prestávku ale Ruža nenašla živicu, ktorá by platila na domáci kolektív. Ten udrel deviatimi bodmi v rade (39:25) a tým jednoznačne prevzal taktovku nad ďalším dianím. „Keď sme stratili kontrolu nad obranným doskokom, začali zápas ovládať Košičanky. Absolútne nám nevyšiel vstup do druhej polky, vtedy sme zápas stratili,“ skonštatoval Suja.

Potom už Good Angels sa nedalo zastaviť. Ružomberčanky míňali domáci kôš, naopak ich súperky sa presadzovali hlavne z trestných hodov. V 28. min. natiahli rozdiel cez dvadsaťbodovú hranicu – 51:30. Tretia štvrtina vyznela 25:9 pre domáce družstvo.

Na začiatku poslednej Lázárová spoza trojkového oblúka zmenila skóre z 57:34 na 57:37. Nebol to však impulz aspoň na kozmetické vylepšenie výsledku. Hostiteľky vzápätí nasúkali deväť bodov za sebou a v polovici posledného dejstva viedli 66:37 a o dve minúty neskôr 69:39.

Suja po zápase sa právom čertil na rozhodcov, ktorý od polky prvej desaťminútovky prešli na dva metre, jedným posudzovali zákroky Good Angels a druhým MBK. „Ony hádzali 43 šestiek, my iba päť. A ani Košičanky nebránili v rukavičkách,“ uviedol pre ilustráciu ružomberský kouč.

Good Angels Košice – MBK Ružomberok 72:44 (13:19, 30:25, 55:34)

Body MBK: Tetemondová 15 (3 trojky), D. Baburová 7, Kmeťová 6, Sujová 5, Lázárová 4, Moravčíková 3, Kelčíková a A. Baburová po 2. Štvrtiny: 13:19, 17:6, 25:9, 17:10.