Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

V závere jesene sa šťastena usmiala aj na Peckov tím

V 19. kole Fortuna ligy, ktoré bolo posledným „menu“ pred zimnou prestávkou, futbalisti MFK Ružomberok po dramatickej zápletke zdolali ŽP Šport Podbrezová 3:2.

Tréner Ladislav Pecko povedal, že na troch bodoch sa veľkou mierou podpísal Darko Tofilosky.(Zdroj: ARCHÍV (TASR))

RUŽOMBEROK. Liptáci v 51. min. viedli 2:0 a zdalo sa, že všetko môže byť „vybavení“. Ale nebolo, o jedenásť minút neskôr už tabuľa „hlásila“ 2:2 a Podbrezová aj ďalej nepríjemne hrýzla...

V 7. min. Podio z 25 m priamy kop vyslal na Tofiloského, ale prvá zápasová strela medzi žrde, bez razancie, nemala šancu urobiť gólmanovi Liptákov problémy. V 15. min. na nosidlách ihrisko opustil od bolesti zvíjajúci sa domáci kapitán Zošák, ktorý napokon musel byť vystriedaný. Tvorca hry Ruže, ktorý v jeseni vychytil skvelú „fazónu“, očividne mužstvu v ďalšom priebehu stretnutia chýbal.

V 19. min. z veľkej diaľky vypálil Kochan a Tofiloski vytesnal plachtiacu strelu na roh. O dve minúty na to Ružomberčania predviedli sympatickú akciu, Jakubko priťukol loptu Dagbašjanovi a ten ľavačkou utešene vymietol Kuciakovi šibenicu. V 26. min. mohlo byť vyrovnané, po odrazenej lopte sa pred Tofiloskim ocitol Sabler, brankár MFK ho však zázračn

e spacifikoval. Od tejto chvíle bola Podbrezová až do prestávky jednoznačne aktívnejšia smerom dopredu i nebezpečnejšia. 34. min. Sabler mal druhú druhú obrovskú príležitosť na skórovanie, lenže znovu ho vychytal Tofiloski. V 44. min. sa Lupták predral až pred Kuciaka, avšak k zakončeniu sa nedostal.

V 51. min. Lupták potiahol akciu stredom ihriska, na pravej strane oslovil nabiehajúceho Faška, ten mu loptu vrátil do „ohňa“, aby on ranou od brvna zvýšil na 2:0. V 56. min. Tofiliski pred Viazankom ešte zachránil, ale dorážka Sablera už skončila za jeho chrbátom – 2:1. V 59. min. Tofiloski bravúrne zneškodnil Sablerovu „gólovú“ hlavičku. „Nevyužil som viaceré príležitosti, už v prvom polčase som mal skórovať...

Zápas sa mohol prevaliť na našu stranu. Veru, na tréningu by sa takéto šance skončili gólom. Beriem to na seba,“ vravel so smútkom v hlase 20-ročný útočník Horehroncov Roman Sabler. V 61. min. sa agilní hostia predsa dočkali vyrovnania, dovtedy výborného domáceho brankára „na hruškách nachytal“ Viazanko, keď nečakane napriahol z vyše 30 m a trafil pravý dolný kút brány MFK.

V 67. min. Faško prenikol po pravej strane, loptu naservíroval Gerátovi a pri jeho koncovke zase krásny zákrok vytiahol Kuciak. V 70. min. mohol podbrezovský Vaščák „rybičkou“ skóre aj otočiť. V 73. min. zase na druhej strane v sľubnej pozícii zle s koncovkou naložil Kružliak.

V 79. min. Masarykovu strelu z uhla chytil Kuciak a domáci rozbiehali záverečný nápor. V 85. min. rohovom kope sa k lopte dostal Dagbašjan a presnou krížnou strelou zo 14 m rozveselil uzimené ružomberské publikum – 3:2. Išlo o prvé dve ligové trefy tohto 25-ročného Arménca. „Som veľmi šťastný,“ vyznal sa v ruštine Gagik Dagbašjan, ktorý nastúpil na ľavom kraji obrany.

„Doteraz som v Ružomberku strelil iba jeden gól, aj to v pohári (v stretnutí Slovnaft Cupu v Šarišských Michaľanoch, pozn. aut.). Na ihrisku sme prežívali aj veľmi ťažké chvíle, hlavne, že tri body zostali doma“. V 90. min. došlo k frontálnemu prečísleniu hostí, Masaryk sa sám rútil na Kuciaka, ale z minisúboja so štítom vyšiel gólman ŽP Šport.

„Tešiť nás môžu akurát tri body,“ konštatoval po stretnutí domáci stredopoliar Tomáš Ďubek. „Vyhrávali sme 2:0 a potom zase prišiel nepochopiteľný desať-pätnásť minútový výpadok. Keď si premietnem tie šance Podbrezovej... Pri dvojgólovom vedení sme stretnutie mali inak uhrať.“

Na adresu hrdinu zápasu Dagbašjana „Ďubo“ poznamenal: „Na tréningu je Gagik neraz najlepší, konečne svoje kvality ukázal aj v zápase.“ Kouč Podbrezovej Marek Fabuľa, ktorý svojho času ako aktívny hráč pôsobil aj pod Čebraťom, nechápal, ako jeden bek môže o všetkom rozhodnúť: „Ľavý obranca nám dá dva góly, nie zo štandardiek, ale z hry. To je pre mužstvo alarmujúce“.

Liptáci zavŕšili jeseň, po predchádzajúcom bodovom pôste, dvoma víťazstvami – v Michalovciach (3:1) a teraz s Podbrezovou. Sú na 8. mieste s 24 bodmi. „Chvalabohu, že sme sa v závere zmobilizovali. Dokázali sme ešte vyvinúť nejaký tlak a získať víťazstvo, ktoré nám dáva väčší pokoj pred zimnou prestávkou,“ povedal domáci kouč Ladislav Pecko.

Ružomberok – Podbrezová 3:2 (1:0)

Góly: 21. Dagbašjan, 51. Lupták, 85. Dagbašjan – 56. Sabler, 61. Viazanko. Žlté karty: Jakubko, J. Maslo – Vaščák, Kapor. Rozhodoval: Vlk – 1241 divákov.

MFK: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Dagbašjan – Ondrek – Zošák (18. Lovás), Ďubek, Faško, Lupták (62. Gerát) – Jakubko (75. Masaryk).

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Ja začnem veľkým poďakovaním za mňa i za celé mužstvo Darkovi Tofiloskému, ktorý sa veľkou mierou podpísal pod to, že sme získali tri body. Aj my sme tiež zažili také zápasy, keď sme boli lepší a nezískali sme ani bod. Dnes sa nám to vrátilo. Za svojím cieľom sme išli až do konca, čo je potešiteľné. Za stavu 2:0 sme boli rozhádzaní, dostali sme dva góly.“