RUŽOMBEROK. O Vlkolínci, mestskej časti Ružomberka, ktorý je od roku 1993 zapísaný do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO, sa cestujúci dozvedajú hneď pri prvej zastávke na Slovensku.
Oba hraničné priechody sú na spoplatnených diaľniciach a takmer každý návštevník Slovenska sa zastaví na informačno – predajných miestach Národnej diaľničnej spoločnosti, v ktorých si musí kúpiť diaľničnú známku.
Predajné miesta neslúžia len na predaj diaľničných známok, ale sú aj prvým miestom, kde sa návštevníci oboznámia s tým, čo Slovensko ponúka, čo tu môžu navštíviť, vidieť a zažiť.
Pýtajú sa na zaujímavosti krajiny
Vlkolínec nie je skanzen a pre svoju výnimočnosť ho vybrali do prezentácií jedinečných atrakcií na Slovensku.
„Návštevníci sa často pýtajú, čo sa na Slovensku oplatí vidieť a veľkoformátové prezentácie umiestnené na stenách ich často motivujú k návšteve jednotlivých atrakcií. Návštevníci našich predajno - informačných miest sa často pri vstupe či odchode zo Slovenska pri jednotlivých prezentáciách odfotografujú, aby si pripomenuli miesto, ktoré navštívili, alebo aby sa len pochválili, že boli na Slovensku“, povedala Denisa Krivosudská, vedúca oddelenia informačno-predajných miest Národnej diaľničnej spoločnosti.
„Preto sme uvítali spoluprácu s Informačným centrom v Ružomberku a prezentáciu doplnili aj o propagačné materiály“, dodala.
Propagujú aj ďalšie atraktívne miesta Liptova
Na diaľničných priechodoch sú pre návštevníkov k dispozícii propagačné materiály o Vlkolínci v štyroch jazykoch. Vlkolínec ale nie je jedinou zaujímavou atrakciou v regióne Liptov, záujemcovia majú taktiež k dispozícii materiály o splavovaní Váhu, cykloturistike na Liptove a turistike v okolí Vlkolínca.
„Veríme, že nielen prezentácie, pri ktorých sa návštevníci zastavia, ale aj materiály, ktoré doplnia ponuku toho, čo sa v okolí Vlkolínca dá vidieť a zažiť, budú motivovať návštevníkov, aby sa na Slovensku zdržali čo najdlhšie“, povedal Milan Kolčák, vedúci Informačného centra v Ružomberku.
Autor: ľk