Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Klaudia Medlová štartovala na prestížnych pretekoch

X-Games sú takzvanou neoficiálnou olympiádou extrémnych športov. Zimné vydanie sa každoročne koná v americkom Aspene. Klaudia Medlová mala na pretekoch
premiéru.

K. Medlová sa stala prvým slovenským športovcom na pozvánkovom podujatí X Games, ktoré je v Amerike veľmi obľúbené.K. Medlová sa stala prvým slovenským športovcom na pozvánkovom podujatí X Games, ktoré je v Amerike veľmi obľúbené. (Zdroj: GABRIEL KUCHTA)

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, ASPEN. Prestížne podujatie sleduje na svahu asi desaťtisíc fanúšikov a milión pritiahne X-Games pred televíznu obrazovku. Mladá snoubordistka z Liptovského Mikuláša sa uplynulý piatok predstavila v disciplíne slopestyle medzi osmičkou najlepších snoubordistiek sveta.

Ešte pred podujatím povedala, že preteky sú len na pozvanie organizátorov a vždy bolo jej snom na nich štartovať. „Chcem tam preto ukázať to najlepšie, čo viem,“ povedala K. Medlová.

Nepredviedla to, čo dokáže

Všetci pretekári predviedli tri jazdy, pričom do výsledku sa započítavala tá, ktorá získala najlepšie ohodnotenie. Preteky v slopestyle trvajú približne dve hodiny a Klaudia sa na štart disciplíny slopestyle v Aspene postavila v piatok o šiestej hodine večer nášho času.

Mladá snoubordistka obsadila vo svojej premiére vo finále napokon 7. miesto. Preteky vyhrala Kanaďanka Spencer O' Brienová.

Klaudia ani v jednom z troch finálových kôl nepredviedla taký výkon, ktorý by sa približoval jej možnostiam. V záverečnom sa jej darilo najlepšie, získala známku 55,66, vďaka ktorej sa posunula z posledného miesta pred Holanďanku Cheryl Maasovú.

Prvá spomedzi Slovákov

K. Medlová sa tak stala prvým slovenským športovcom na pozvánkovom podujatí X Games, ktoré je v Amerike veľmi obľúbené. Sezónu odštartovala bronzová medailistka z vlaňajších MS v Kreischbergu už koncom novembra piatym miestom na podujatí Pleasure Jam v rakúskom stredisku Planai, ktoré bolo súčasťou World Snowboard Tour.

Účinkovanie v tomto seriáli je pre Medlovú v neolympijskej sezóne prioritou. Po Planai sa v decembri predstavila na Dew Tour v americkom Breckenridgi, kde skončila šiesta a minulý týždeň vo švajčiarskom Laaxe nepostúpila na ďalšej akcii WST zo semifinále.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 350

V meste plánujú cez víkend otvoriť 15 odberných miest.

19 h
Zľava Simona Koreňová, Martina Tarageľová

Aj keď rok 2020 bol ochudobnený o mnohé športové podujatia, šachisti stihli počas zmiernenia opatrení zorganizovať viaceré šachové turnaje. Liptovská šachová škola bilancuje rok.