Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Liptáci odštartovali jar výhrami

Ako prvý v krajských a okresných súťažiach odohrali jarné majstráky futbalisti III. ligy. Prečítajte si, ako sa im darilo.

Hrádočania pred prvým jarným majstrákom.Hrádočania pred prvým jarným majstrákom. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Žarnovica – L. Hrádok 1:3 (0:1)

„Prvé jarné kolo sme odohrali za veľmi pekného slnečného počasia. Aktívnejšie začalo naše mužstvo, keď už v 8. min individuálne prenikol Podolský, ale po faule v pokutovom území nasledovala penalta. Šupej ju s prehľadom premenil 0:1. Po tomto momente domáci začali hrať veľmi agresívne a naše mužstvo sa na nerovnom teréne nemohlo dostať do tempa. V 20. min pohrozili domáci, ale hlavičku z 5 metrov, zneškodnil Krivulcík. Do konca polčasu sa skóre už nezmenilo. V 2. polčase to bola naša jednoznačná záležitosť. Bolo otázkou času, kedy sa zmení skóre. V 55. min strela Šupeja opečiatkovala žrď a v 63. min Šupej opakoval opäť žrď. V 70. min strela Otrubu opäť skončila na žrdi, ale dorážkou Vrlik konečne premenil 0:2. V 86. min upravil Otruba po chybe brankára na 0:3. Korekciu skóre urobili domáci v 88. min. po strele s priameho kopu 1:3,“ komentoval zápas manažér tímu Miro Antol.

Góly SKM: Šupej (PK), Vrlik, Otruba

L. Hrádok: Krivulčik, Sajták, Hoško, Šupej, Moravčík Podolský (Baďo), Vrlík (Žiška ) Borek, Kutlík, Hajduk, Otruba (Daniel)

L. Štiavnica – K. n/ Kysucou 4:3 (1:1)

„Prvý polčas sa končil remízou 1:1, pričom prvý gól sme dostali po chybe obrany. Vyrovnanie prišlo po pokutovom kope a faule Mahúta a penaltu premenil Mihálik. V druhom polčase sme sa ujali vedenie opäť gólom Mihálika. Potom nakrátko hostia otočili, keď sme urobili chyby v obrane, ale vyrovnal Bezák na 3:3, víťazný gól padol 4. min. pred koncom a premenil ho Kučera. Prvý zápas jari sa tak skončil zaslúženým víťazstvom,“ komentoval zápas tréner Ondrejka.

Góly: J. Mihálik 2, M. Bezák, F. Kučera

L. Štiavnica: J. Žiaran – T. Gejdoš, T. Svetlák, M. Dunaj, P. Mahút ( R. Sokol), M. Latiak, R. Šiška, J. Mihálik, T. Dzuriak, F. Kučera, (M. Hlaváč) M. Bezák (P. Kajan)

Ostatné výsledky: Žiar n/Hronom – Kalinovo 0:3, Detva – N. Baňa 2:2, Čadca – Námestovo 0:1, Bytča – Kremnička 1:3, Makov – Martin 2:2, Lučenec – Podbrezová 0:3

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.

Koronavírus: Odberné miesta v Liptovskom Mikuláši

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Liptovskom Mikuláši.