Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Bojovnosť Bobrova kontrastovala so slabým pohybom Palúdzky

Víťazstvá sa v V. lige rodili najmä na strane hostí.

Ostatné výsledky: T. Štiavnička – Or. Jasenica 5:2, Kl. p/ Znievom – Chlebnice 3:1

Palúdzka – Bobrov 1:2 (1:0)

Na výbornom trávniku predviedli obidve mužstvá dobrý futbal. Domáci sa ujali vedenia v 28. minúte, keď po faule na Trnovského premenil pokutový kop Kokavec. Ďalšiu dobrú príležitosť domáci zahodili, ale ani hostia z dvoch príležitostí nedokázali skórovať. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a s oduševnením hrajúci hostia získali prevahu, tú korunovali v 68. minúte, keď z nepriameho kopu vo vnútri šestnástky skóroval Kasan. Bojovnosť hostí kontrastovala so slabým pohybom domácich, čoho výsledkom bol druhý gól v 75. minúte z kopačky Kurtulíka. Z nevýrazného tlaku domácich sa už výsledok stretnutia nezmenil. Víťazstvo hostí je zaslúžené.

Góly: Kokavec – Kasan, Kurtulík

Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Marsenić, Gajić, Hlušák, Jankovic, Psotný, Stamenković, Trnovský, Uličný, Žilka

Pribylina – Nižná 0:3 (0:1)

Zápas sa hral z oboch strán celkom vyrovnane. Hostia prišli do Pribyliny s obrannou taktikou. V prvom polčase bol vyrovnaný zápas, bohužiaľ, domáci nepremenili šancu a z protiútoku inkasovali gól. V druhom polčase pritlačili domáci hostí na ich polovicu, kde si vytvoril aj šance, ale výborný brankár hostí ich vychytal. Domáci mali veľa smoly na kopačkách, keby mali toľko futbalového šťastia, mohol byť futbal otočený. Hostia čakali na svoju šancu po jedinom rohu, a tak zvýšili na 2:0 a následne na 3:0. Domáce mužstvo po dobrom výkone si nezaslúžilo tento zápas takto prehrať.

Góly: Šeling 2, Lajčin

Pribylina: Jurík – Sochor, Martan, Harich, Račko, Ro. Jurík, J. Jurík, Benko, M. Jurík, Ru. Jurík, Tarageľ

Demänová – Bešeňová 1:3 (1:1)

Prvý polčas bol v réžii Bešeňovej, domáci mali niekoľko šancí, nakoniec jednu premenil Húska. V 44, minúte po krídelnej akcii vyrovnal Vyšný. Druhý polčas bol v réžii hostí, ktorí si vytvorili šance a zápas dotiahli do víťazného konca.

Góly: Húska – Vyšný 2, Janiga

Demänová: Sotoniak – Kello, Štulrajter, Olejár, Kandera, Lisý, Valaštiak, Puška, Húska, Droppa, Šimček

Bešeňová: Drígeľ – Balko, Baďo, Koedam, Rácheľ, Baran, Kasaj, Janiga, Teličák, Huntoš, Vyšný

Žabokreky – Dúbrava 3:0 (3:0)

Do 37. minúty bol vyrovnaný zápas, potom padli v rýchlom slede všetky góly. A zápas bol rozhodnutý.

Góly: Kmošenka, Danaj, Vodička

Dúbrava: Mráz – Tomlák, Oravec, Kinik, Roháč, Blaščík, Danaj, Koštial, Pastva, Priesol, Kubík

Švošov – Martin 4:5 (1:1)

Bol to rýchly futbal, útočný, čomu zodpovedá aj výsledok. Hostia sa ujali vedenia, prvý polčas skončil 1:1. V 2. polčase hosťom vyšli strely na bránku. Domáci bojovali ďalej, avšak už nestihli vyrovnať. Zápas sa niesol v priateľskej atmosfére.

Góly: Žiara 2, Zrník, Marcoň – Lanko, Palenčár, Turčina, Paulovič 2

Švošov: Ihnat – Pukaj, Drdák, Gerec, Kolárik,M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, Zrník, D. Žiara

1. Žabokreky 14 10 0 4 29:20 30

2. T. Štiavnička 14 9 2 3 32:19 29

3. Chlebnice 14 8 3 3 32:14 27

4. Nižná 14 7 3 4 27:16 24

5. Bobrov 14 7 3 4 27:20 24

6. Kl. p/Znievom 14 7 2 5 21:13 23