Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Ružomberčanky do semifinále nevykročili ľavou

Basketbalistky MBK Ružomberok v sobotnom v prvom semifinálovom dueli play-off ženskej extraligy prehrali v Piešťanoch s Čajkami o 26 bodov – 55:81.

RUŽOMBEROK. Všetko podstatné sa udialo v druhom polčase, ten vyznel 42:18 pre vicemajstra z Považia. Do veľkej prestávky to ale bola úplne vyrovnaná partia. Po úvodnej desaťminútovke svietil na tabuli egál – 20:20.

Za stavu 20:22 (v 11. min.), Čajky odskočili na 27:22, no Ruža zakontrovala, nasledujúci krátky úsek vyhrala 10:2 a tak v 16. min. preklopila stav na 30:32. Účet druhej štvrtiny pár sekúnd pred klaksónom spečatila domáca Terézia Páleníková – 39:37. Pred druhopolčasovým dejstvo bolo všetko otvorené.

Po veľkej prestávke už ale muziku jednoznačne tvrdili Piešťany. Na trojku Oroszovej (42:37) ešte odpovedala najlepšie strelkyňa MBK Sujová dvoma šestkami (42:39), lenže hneď na to prišli trojbodové koše Dudášovej a Američanky Engelmanovej – 48:31. Moravčíková (v 24. min.) skorigovala stav na 48:41 a v 29. min.

D. Baburová spoza perimetra ešte na 52:44, ale potom už hostky odišli. Piešťany tretiu „štvrtku“ vyhrali 18:7, čím ušli na 57:44 a na začiatku posledného dejstva o 17 – bodov (61:44). Tým zápasová tajnička bola definitívne vyriešená.

„Prvý polčas sme hrali výborne, až na obranný doskok, ktorý bol katastrofálny. Basketbalovo sme však boli nad Piešťanmi. Žiaľ, keď nám v druhej polke, najmä vďaka trom trojkám, Čajky odišli o jedenásť bodov, bolo vymaľované. My sme v tomto úseku tiež mali dve-tri otvorené strely za tri, lenže neskončili v koši,“ povedal k zlomovej fázy tréner Ružomberčaniek Juraj Suja.

Zajtra (6. apríla) je v ružomberskej Koniarni (o 17. hod.) na programe odveta. Semifinálová séria, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, sa v sobotu (9. apríla) zase vráti do Piešťan.

Piešťany – Ružomberok 81:55 (20:20, 39:37, 57:44)

Body MBK: Sujová 19/3 trojky, D. Baburová a Kmeťová po 8, Tetemondová 7, Lázárová a A. Moravčíková po 4, A. Baburová a Kelčíková po 2, Kováčiková 1. 400 divákov. Štvrtiny: 20:20, 19:17, 18:7, 24:11.

1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  2. Ako sa mení dynamika firiem?
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Hudbou proti holorubom.
  5. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
  6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Behind every successful business lies a set of skilled people
  2. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  6. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
  7. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?

ILUSTRAČNÉ FOTO

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.

5 h

Ministerstvo zdravotníctva koncom mája predstavilo zámer reformy siete nemocníc. Ich presné rozdelenie do piatich kategórií zatiaľ nezverejnilo, hovorí o ňom opozičná strana Hlas.