Beňadiková si prišla do Teplej po poriadny výprask

Ako sa v nedeľu darilo futbalistom druhej triedy ?

V Prosieku.V Prosieku. (Zdroj: MÁREK JURIŠ)

Sv. Kríž – Part. Ľupča 2:1 (0:1)

„Pred slušnou diváckou kulisou 150 divákov obidve mužstvá predviedli futbal, ktorý patrí minimálne o jednu súťaž vyššie. Prvý pol- čas patril hosťom a ujali sa vedenia. Po peknej akcii Kúkola viackrát sa vyznamenal domáci brankár Španko. V druhom polčase domáci prestriedali a oživenie do hry priniesol hlavne Mrázik. Gól Španka, Sv. Kríž vyrovnal a po góle Cibuľu sa ujal vedenia na 2:1. Výborný výkon podala rozhodcovská trojica s hlavým arbitrom – Wosiňski,“ komentoval zápas Pavol Tomčík.

Góly: Španko, Cibuľa – Kúkol

Sv. Kríž: Španko – Hriadel, Širúček, Košo, Dorniak, Feketík (Mrázik, Antol), Zlejší, Rumanský, Štrbka (Tomčík), Španko, Cibuľa

P. Ľupča: Salajka – Peterec, Budvesel, Gruchalák, Kacian, Piatka (Majláth), Zelený (Chriašteľ), Peterec, Kúkol, Kráľ, Frič

Hráč zápasu: Patrik Španko

Iľanovo – Vavrišovo 6:4 (4:1)

„Domáci od úvodu pritlačili hostí a zaslúžene sa ujali vedenia gólom Harandzu. O chvíľu domáci kopali penaltu a Gall zvýšil na dva nula. Domáci pokračovali v dobrej hre a do polčasu pridali ďalšie dva góly, hostia z prvej strely na bránu znížili na 4:1. Týmto výsledkom sa skončil prvý polčas. V druhej polovici začali lepšie hostia a znížili na rozdiel jedného gólu, vzápätí domáci zvýšili na 5:3 hostia odpovedali gólom na 5:4 o posledný gól na 6:4 sa postarali domáci,“ dodal Stankoviansky.

Góly: Harandza, Gall, Žiaran, Devečka (2), Galko – Krajčírik (2), Zázrivý, Chlebo

Iľanovo: Stankoviansky- Danihel, Droppa, Knapčík, Kráľ (Galko), Gall, Žiaran, Kráľ, Boďa (Dzúr), Devečka, Harandza

Vavrišovo: Benčo, Kuna (Sabovčík), Slivoš, Teniak, Majzlík (Divok), Chlebo, Zázrivý, Badžgoň, Budaj, Majerík (Krajčírik), Piovarči

Hráč zápasu: Galko, Harandza.

L. Revúce – Podtureň 2:0 (1:0)

„Domáci nastúpili v oklieštenej zostave 5 hráčov, kvôli trestom a zraneniam. Domáci sa ujali vedenia v 22. minúte gólom Kuriša. Domáci mali náznaky šancí, hostia sa dostali pred bránu domácich v 36. minúte brejkom, ktorý zaváňal gólom, avšak hosťujúci hráč netrafil bránu. Do druhého polčasu mužstvá nastupovali s vedením 1:0 pre domácich, avšak stretnutie mohla ovplyvniť červená karta pre domáceho hráča, ktorý sfauloval hráča hostí pred pokutovým územím, hostia z priameho kopu nevyťažili nič a ani sa nedostali k vážnejším šanciam.

Domáci mali potom aj ďalšie náznaky šancí, kde v pokutovom území hostí hostia sfaulovali v 84. minúte Kuliša a následnú penaltu premenil Kmeť, aj keď si na loptu siahol brankár hostí. To vyprovokovalo nervózny záver pre fanúšikov aj pre hostí. Domáci zápas kontrolovali s vedením 2:0,“ komentoval zápas Saniga.

Góly: Kuriš, Kmeť

L. Revúce: Šooš – Kuriš, Kurilla, Janek, Piliar, Kmeť, Kutaj (M. Saniga), A. Saniga, Bedač, Vanovčan, Jureník (Mrviš)

Podtureň: Mlynarčík – Kováčik, Flóro, Benčo, Grieš (Šimovček), Vozárik, Mlynarčík, Račko, Tomo, Žember, Psotka

Hráč zápasu: kolektív

Štiavnička – Prosiek 3:1 (1:0)

„Chlapci zvládli zápas takticky, zabojovali ako sme sa pred stretnutím dohodli. S výsledkom som preto spokojný,“ povedal Karol Gejdoš.

Góly: Rázga, Matloň, Lako – Švárny

Štiavnička: Petružela – Ondrejka, Rázga, Piroh, Hollý, Novák, Hyko, Matloň, Hadač (Lako), Šaradín, Maslo

Prosiek: Pagáč – Štefka, Krajči, Franko (Bavko), Jendrušák (Rybovič), Pagáč, Švárny, Majerčiak, Maršalka (Kojš), Račko, Vigoda

Hráč zápasu: Petružela

Komjatná – Lúčky 3:1 (1:1)

„Domáci tým bol lepší. Hostia kopali dve jedenástky, jednu nepremenili. Výsledok je zaslúžený, pochvala pre hostí, pretože hrali v oklieštenej zostave. Chválim celé mužstvo,“ komentoval zápas Otto Brtko.

Góly: Maťokár (2), Trnovský – Hrbček

Komjatná: Bartík – Bernolák, Lacko, Kubernát, Švalec (Kútnik), Ondrejka (Maga), Alexa (Chovan), Brnoliak, Trnovský, Maťokár, Roštek

Lúčky: Dragan – Druska, P. Zachar, Lmášy, Zagora, Volf, Hrbček, D. Zachar, Debowski, Fula, Mišík

Hráč zápasu: Maťokár

L. Lúžna – Hrboltová 7:1 (3:1)

„Mužstvo hralo dobre. V prvom polčase hostia znížili gólom z 30 metrov na 3:1. Po polčase bola hra v rukách domácich,“ reagoval na zápas Cárach.

Góly: Švanda (3), Nosák (3), Sumega – Matej

L. Lúžna: Sliacky (Kajda) – Švanda, Mydliar (Jesenský), Kajda, Sila, Kloda, Sumega, Štefula (Targoš), Siekiera, Nosák, Švanda

Hrboltová: Rechtorík – Lauko, Holubčík (Kubačák), Bačkor, Bystričan, Matej, Jurika, Jacko, Frolo, Bistiak (Ovad), Peťko

Hráč zápasu: Nosák

L. Teplá – Beňadiková 12:0 (6:0)

„Domáci dali možnosť zahrať náhradníkom. Bola to hra mačky s myšou,“ komentoval zápas Vladimír Šimalčík.

Góly: Chovanec (5), Bobek, Muller, Pažitka, Venc, Gejdoš (3)

L. Teplá: Matúš – Marcel, Kovalčík (Gejdoš), Müller, Chovanec, Pažitka (Likavec), Slovák, Bobek, Venc, Čihák, Dvorský

Beňadiková: Macík – Krčula, Pozor, Zlejší, D. Račko, Lehotský, Grajciar (Kriška), Kmeťo, Kúcik, Račko, Dzúrik

Hráč zápasu: Chovanec

1. Komjatná 16 11 3 2 36:23 36

2. Iľanovo 16 11 2 3 53:27 35

3. L. Teplá 16 10 4 2 62:21 34

4. L. Lúžna 16 11 0 5 52:28 33