Pokutový kop premenil s prehľadom Peter Húska

V piatej lige sa rodili najmä remízy.

Demänová a Švošov.Demänová a Švošov. (Zdroj: JOZEF OLEJNÍK)

Ostatné zápasy: Žabokreky – Turčianska Štiavnička 2:0, Kláštor pod Znievom – Nižná 0:1.

Demänová – Švošov 2:2 (0:1)

„Hostia začali zápas odvážnejšie a mali aj prvú väčšiu príležitosť, ale strela zo 16 metrov skočila len na tyči. Prvý polčas bol poznačený množstvom chýb a nepresností na oboch stranách. Jednu z nich využili hostia na konci polčasu keď, po chybe na ľavej strany domácej obrany zblízka otvorili skóre. Do druhého polčasu domáci nastúpili s úmyslom vyrovnať, čo sa im aj podarilo, keď po viacerých hraničných zákrokoch hostí v šestnástke už rozhodca nemohol neodpískať faul na Húsku. Pokutový kop s prehľadom premenil Húska. Domáci sa snažili strhnúť výsledok na svoju stranu, ale po pekne zahratom priamom kope hosťujúceho Zrnika opäť prehrávali. V nastavenom čase sa podarilo domácim predsa len vybojovať aspoň bod. V strede ihriska si prevzal loptu najlepší hráč na ihrisku Miško Olejár a po efektnom uvoľnení pomedzi nohy hosťujúceho hráča vymietol z 25 metrov šibenicu len prizerajúceho sa hosťujúceho brankára. Domácim chýbala kvalita v hre, zapríčinená aj rôznou absenciou 7 hráčov,“ dodal k zápasu Peter Lisý

Góly: Húska, Olejár – Drdák, Zrnčík

Demänová: Sotoniak – Štulrajter, Olejár, Lisý, Janega, Droppa, Šimček, Puška, Húska, Kupčo, Tomek

Švošov: Ihnat – Pukaj, Drdák, Gerec, Babec, Zrnčík, Marcoň, Žiara, Drdák, Zrník, Roštek

Chlebnice – Dúbrava 0:0

Góly: Bakoš (2) – Blaščík

Dúbrava: Mráz (Pastva)- Oravec, Urbanovič, Kinik, Roháč, Blaščík, Danaj, Priesol, Tomlák, Koštial, Kmošena

LM Palúdzka – Oravská Jasenica 1:0

„Veľmi dobré stretnutie odohrali mužstvá v chladom počasí, už za 10 minút videli diváci štyri čisté gólové príležitosti a dve žrde. Domáci otvorili skóre v 16. minúte, keď odrazenú loptu od brvna dopravil do brány Jankovič. Domáci mali hernú prevahu a veľké množstvo príležitostí zostalo nevyužitých. Zápas mohol byť rozhodnutý už do prvého polčasu. Po zmene strán hostia otvoril hru a tlačili sa do domácej obrany, napriek tomu si však čistú gólovú príležitosť nevypracovali. Naopak, domáci pokračovali v zahadzovaní gólových príležitosti a šance Trnovského, Stamenkoviča a Jankoviča zostali nevyužité. V závere umnou hrou už domáci nedovolili upraviť výsledok stretnutia,“ komentoval Kokavec.

Góly: Jankovic

LM Palúdzka: Sabaka – M. Bella, Kokavec, Hlušák, Marsenič, Gajić, Jankovic (Uličný), Psotný, Stamenkovič (Pastva), Trnovský, R. Bella

Hráč zápasu: kolektív

Pribylina – Martin B 2:2 (0:1)

„Prvý polčas hostia ovládli hru, kde rýchlymi zmenami a dobrou kombinačnou hrou mali prevahu, ale domáci si aj tak vytvorili dve krásne akcie, ktoré, bohužiaľ, nedokázali premeniť. V druhom polčase domáci nastúpili s odhodlaním zvrátiť výsledok. Celý druhý polčas boli lepším mužstvom svojou razantnou a rýchlou hrou, najmä bratia Juríkovci rozhýbali celú obranu Martina. B. Jurík dal dva nádherné góly a v 87. minúte brankár hostí zázračne vytiahol zakončenie Sochora, škoda že to domácim nepadlo, lebo za druhý polčas si zaslúžili, aby dostali tri body,“ reagoval na zápas Miroslav Jurík

Góly: Jurík (2) – Gregor, Lanko

Pribylina: J. Mikuš – Sochor, Harich, Poliak, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Stračiak (Hurajt), Harich, Ru. Urík, M. Mikuš (Pačan)

Hráč zápasu: Jurík

Bobrov – Bešeňová 1:1 (1:0)

„Bez piatich hráčov základnej zostavy sme odohrali dobrý zápas. Prvý polčas domáci boli lepší a vytvorili si veľké šance, ale gól dali po chybe hosťujúceho brankára. Po veľkej búrke hostia začali bojovať a chceli ukázať, že futbal vedia hrať. Zápas hore-dole, kde mužstvá chceli rozhodnúť, bol otvorený do poslednej minúty. Domáci mali tri tutovky, ale tie brankár hostí zlikvidoval. Hostia udreli v 90. minúte, keď remízu vydrel Kasaj.

Vďaka patrí celému mužstvu za bojovnosť a kolektívny výkon odviedla rozhodcovská trojica,“ vyjadril sa k zápasu Hablák.

Góly: Kurtulík – Kasaj

Bešeňová: Drígeľ – Kozub, Balko (Hatala), Jandura, Vorčák, Koedam, Hablák, Kasaj, Baran, Halaš (Šlachta), Vyšný

Hráč zápasu: Drígeľ, Koedam

1. Chlebnice 18 11 4 3 40:18 37

2. Žabokreky 18 12 1 5 32:22 37

3. T. Štiavnička 18 10 3 5 41:25 33

4. Martin B 18 9 2 7 40:38 29

5. Palúdzka 18 8 4 6 30:20 28