II. TRIEDA

Hrbček zaslúžene skorigoval

Chladné a sychravé počasie odradilo v nedeľu ani futbalistov II. triedy.

Sv. Kríž – Liptovská Teplá 0:3 (0:2)

„V chladnom počasí sa hral vo Svätom Kríži kvalitný a technický futbal, zásluhou obidvoch mužstiev. Hostia sa ujali vedenia po chybe domácej obrany už v 24. minúte gólom Bobeka a ten istý hráč zvýšil aj na 0 : 2. V druhom polčase domáci neraz hostí zatlačili, ale gólovo sa presadiť nedokázali. Naopak tí zvýšili na konečných 0 : 3 Červeňom. Svätý Kríž čaká v nedeľu o 10.30 ďalší súper z čela tabuľky, Iľanovo, a ak budú chcieť potvrdiť svoju vzostupnú výkonnosť z jarnej časti súťaže, tak musia byť aktívnejší hlavne v útoku a v strede poľa. Výborný výkon podala rozhodcovská trojica, na čele s Antolom. Najlepším hráčom zápasu bol domáci stopér Tomáš Košo,“ komentoval Pavol Tomčík.

Góly: Bobek (2), Červeň

Sv. Kríž: Španko, Tomčík (Štrbka), Hriadel, Širúček (Mrázik), Húlek, Košo, Dorniak, Feketík, Španko, , Zlejší, Cibuľa

Liptovská Teplá: Čačo, Kovalčík, Slovák, Chovanec, Červeň, Kvasničák (Turčok), Slovák, Bobek, Pažitka (Gejdoš), Čihák, Dvorský

Komjatná – Prosiek 4:1 (1:1)

„Prvý polčas bol vyrovnaný, dali sme gól do šatne. Druhý polčas sme ovládli ihrisko,“ komentoval zápas Otto Brtko.

Góly: Švalec, Maťokár (2), Ondrejka – Jendrušák

Komjatná: Bartík – Bernolák, Kubernát, Chovan, Roštek, Kubis (Maga), Maťokár, Švalec, Alexa, Ondrejka, Trnovský

Prosiek: Pagáč (Allman) – Granát, Baleja, Štefka, Jendrušák, Pagáč, Švárny, Rybovič, Majerčiak, Maršalka (Macko), Bavko

Hráč zápasu: Maťokár, Ondrejka

Liptovské Revúce –
Hrboltová 0:2 (0:1)

„Za veľmi chladného počasia sa odohral priemerný zápas druhej triedy. Domáci znovu nastúpili v oklieštenej zostave bez piatich hráčov základu. Začali útočným futbalom, ale boli to hostia, ktorí využili v 22. minúte šancu z rohového kopu, to domácich pribrzdilo v ich útočnom futbale, avšak ďalej sa snažili do prestávky aspoň o vyrovnanie, ale z toho vyplývala aj veľká nervozita na kopačkách domácich hráčov, kde sa kopili aj nepresné nahrávky. Do druhého polčasu išli domáci s cieľom otočiť zápas. Mali na to aj sľubné príležitosti, ktoré skončili na brve hosťujúcej brány, čím sa opäť potvrdila nemohúcnosť domácich zakončovateľov, a taktiež prechod do finálnej fázy útoku. Hostia v druhom polčase stanovili konečný výsledok na 0:2 utešenou strelou do vinkľa domácej brány. Následne si už zápas postrážili aj následným naťahovaním času,“ dodal k priebehu zápasu Michal Saniga.

Góly: Holubčík, Frolo

Liptovské Revúca: Šooš (Mrviš) – Kuriš, Kurilla, Kutaj, Janek, Kmeť (Záhoranský), Hudek, A. Saniga, Bedač, Jureník, M. Saniga

Hrboltová: Rechtorík – Huba (Ovad), Švidroň, Holubčík, Bystričan, Jurika, Sokol, Frolo, Jacko, Bistiak, Peťko

Hráč zápasu: Jureník – Jurika

Vavrišovo – Lúčky 3:1 (1:0)

„Vo Vavrišove videli najskalnejší diváci za krajne nepriaznivého počasia, tradične na výborne pripravenom ihrisku, veľmi dobré stretnutie. Domáci začali aktívne a už v 3. minúte po úniku Chleba Majerík s Krajčírikom nepremenili stopercentné šance. V 6. minúte Chlebov priamy kop vyrazil zo šibenice brankár hostí. V 10.minúte tutovku hostí zneškodnil domáci Benčo. V 27. minúte samostatný nájazd hosťujúceho Mišíka zneškodnil opäť domáci brankár, ani hosťujúci brankár sa nenechal zahanbiť a v 31. minúte zlikvidoval tutovku domáceho Pivovarčiho a Chlebu. Domácich dostal do vedenia v 40. minúte po úniku Chleba Majerík. V 47. minúte po strele Pivovarčiho vypadla hosťujúcemu brankárovi lopta z rúk a Budaj zvýšil vedenie domácich. Diváci videli aj v druhom polčase obojstranne zaujímavý technický futbal. Domáci zvýšili na 3:0 po krásnej strele Chleba z hranice šestnástky a mali aj ďalšie príležitosti, treba však pochváliť aj perspektívny a mladý kolektív z Lúčok, ktorý sa nevzdal a v poslednej minúte Hrbček zaslúžene skorigoval výsledok,“ komentoval Šimovček

Góly: Majerník, Budaj, Chlebo – Hrbček

Vavrišovo: Benčo – Rúčka, Divok, Teniak, Chlebo, Galet (Račko), Zázrivý, Piovarči, Budaj, Majerík (Sabovčík), Krajčírik

Lúčky: Milan – Bobček, Mišík, Baláž, Almášy (Fula), Mišík, Volf, F. Hrbček, Zachar, Mišík, B. Hrbček

Hráč zápasu: Chlebo

Iľanovo – Podtureň 1:0 (1:0)

„V chladnom zimnom počasí sa hral rovnako chladný futbal z oboch strán. Domáci získali tri body, keď si hostia dali vlastný gól,“ komentoval zápas Stankoviansky.

Góly: Vozárik

Iľanovo: Stankoviansky – Danihel, Droppa, Kráľ, Knapčík, Boďa (Wosiňski), Gall (Zeleňák), Žiaran, Devečka, Galko (Ilavský), Moravčík

Podtureň: M. Mlynarčík – Kováčik, Benčo, Grieš, Vozárik, Z. Mlynarčík, Tomo, Didek, Žilla, Žember, Psotka

Hráč zápasu: Stankoviansky

Štiavnička – Beňadiková 9:0 (9:0)

Góly: Rázga (4), Matloň (2), Piroh, Maslo (2)

Štiavnička: Petružela – Ondrejka, Rázga, Piroh, Hollý, Hyko, Matloň, Šaradín, Kajúch, Hadač (Lako), Maslo

Beňadiková: Račko – Pozor, Bonko, Kúcik, Krčula, Vyparina, Janovčík

Liptovská Lúžna – Partizánska Ľupča 3:0 (0:0)

„Po celý zápas sme boli lepším mužstvom, už prvý polčas mohlo byť 2:0, no nepremenili sme šance. Druhý polčas bol vyrovnaný do 70. minúty .Posledných 15 minút sme dali 3 góly zásluhou Nosáka a vyhrali zápas,“ reagoval na zápas tréner Cárach.

Góly: Nosák (3)

Liptovská Lúžna: Sliacky – J. Švanda, Mydliar, Kajda, Sumega (Močilan), Kloda, Targoš, Štefula (Cárach), Siekiera (Trnka), Nosák, M. Švanda

Partizánska Ľupča: Salajka – V. Peterec, Gruchalák (Zelený, Smitek), Kacian, Budvesel, Majláth, Chriašteľ (Zelený), P. Peterec, Kúkol, Kráľ, Frič

Hráč zápasu: Nosák

1. L. Teplá 18 12 4 2 67:21 40

2. L. Lúžna 18 13 0 5 61:31 39

3. Komjatná 18 12 3 3 41:27 39

4. Iľanovo 18 12 2 4 54:29 38