II. TRIEDA

Hrbček zaslúžene skorigoval

Chladné a sychravé počasie odradilo v nedeľu ani futbalistov II. triedy.

Sv. Kríž – Liptovská Teplá 0:3 (0:2)

„V chladnom počasí sa hral vo Svätom Kríži kvalitný a technický futbal, zásluhou obidvoch mužstiev. Hostia sa ujali vedenia po chybe domácej obrany už v 24. minúte gólom Bobeka a ten istý hráč zvýšil aj na 0 : 2. V druhom polčase domáci neraz hostí zatlačili, ale gólovo sa presadiť nedokázali. Naopak tí zvýšili na konečných 0 : 3 Červeňom. Svätý Kríž čaká v nedeľu o 10.30 ďalší súper z čela tabuľky, Iľanovo, a ak budú chcieť potvrdiť svoju vzostupnú výkonnosť z jarnej časti súťaže, tak musia byť aktívnejší hlavne v útoku a v strede poľa. Výborný výkon podala rozhodcovská trojica, na čele s Antolom. Najlepším hráčom zápasu bol domáci stopér Tomáš Košo,“ komentoval Pavol Tomčík.

Góly: Bobek (2), Červeň

Sv. Kríž: Španko, Tomčík (Štrbka), Hriadel, Širúček (Mrázik), Húlek, Košo, Dorniak, Feketík, Španko, , Zlejší, Cibuľa

Liptovská Teplá: Čačo, Kovalčík, Slovák, Chovanec, Červeň, Kvasničák (Turčok), Slovák, Bobek, Pažitka (Gejdoš), Čihák, Dvorský

Komjatná – Prosiek 4:1 (1:1)

„Prvý polčas bol vyrovnaný, dali sme gól do šatne. Druhý polčas sme ovládli ihrisko,“ komentoval zápas Otto Brtko.

Góly: Švalec, Maťokár (2), Ondrejka – Jendrušák

Komjatná: Bartík – Bernolák, Kubernát, Chovan, Roštek, Kubis (Maga), Maťokár, Švalec, Alexa, Ondrejka, Trnovský

Prosiek: Pagáč (Allman) – Granát, Baleja, Štefka, Jendrušák, Pagáč, Švárny, Rybovič, Majerčiak, Maršalka (Macko), Bavko

Hráč zápasu: Maťokár, Ondrejka

Liptovské Revúce –
Hrboltová 0:2 (0:1)

„Za veľmi chladného počasia sa odohral priemerný zápas druhej triedy. Domáci znovu nastúpili v oklieštenej zostave bez piatich hráčov základu. Začali útočným futbalom, ale boli to hostia, ktorí využili v 22. minúte šancu z rohového kopu, to domácich pribrzdilo v ich útočnom futbale, avšak ďalej sa snažili do prestávky aspoň o vyrovnanie, ale z toho vyplývala aj veľká nervozita na kopačkách domácich hráčov, kde sa kopili aj nepresné nahrávky. Do druhého polčasu išli domáci s cieľom otočiť zápas. Mali na to aj sľubné príležitosti, ktoré skončili na brve hosťujúcej brány, čím sa opäť potvrdila nemohúcnosť domácich zakončovateľov, a taktiež prechod do finálnej fázy útoku. Hostia v druhom polčase stanovili konečný výsledok na 0:2 utešenou strelou do vinkľa domácej brány. Následne si už zápas postrážili aj následným naťahovaním času,“ dodal k priebehu zápasu Michal Saniga.

Góly: Holubčík, Frolo

Liptovské Revúca: Šooš (Mrviš) – Kuriš, Kurilla, Kutaj, Janek, Kmeť (Záhoranský), Hudek, A. Saniga, Bedač, Jureník, M. Saniga

Hrboltová: Rechtorík – Huba (Ovad), Švidroň, Holubčík, Bystričan, Jurika, Sokol, Frolo, Jacko, Bistiak, Peťko

Hráč zápasu: Jureník – Jurika

Vavrišovo – Lúčky 3:1 (1:0)

„Vo Vavrišove videli najskalnejší diváci za krajne nepriaznivého počasia, tradične na výborne pripravenom ihrisku, veľmi dobré stretnutie. Domáci začali aktívne a už v 3. minúte po úniku Chleba Majerík s Krajčírikom nepremenili stopercentné šance. V 6. minúte Chlebov priamy kop vyrazil zo šibenice brankár hostí. V 10.minúte tutovku hostí zneškodnil domáci Benčo. V 27. minúte samostatný nájazd hosťujúceho Mišíka zneškodnil opäť domáci brankár, ani hosťujúci brankár sa nenechal zahanbiť a v 31. minúte zlikvidoval tutovku domáceho Pivovarčiho a Chlebu. Domácich dostal do vedenia v 40. minúte po úniku Chleba Majerík. V 47. minúte po strele Pivovarčiho vypadla hosťujúcemu brankárovi lopta z rúk a Budaj zvýšil vedenie domácich. Diváci videli aj v druhom polčase obojstranne zaujímavý technický futbal. Domáci zvýšili na 3:0 po krásnej strele Chleba z hranice šestnástky a mali aj ďalšie príležitosti, treba však pochváliť aj perspektívny a mladý kolektív z Lúčok, ktorý sa nevzdal a v poslednej minúte Hrbček zaslúžene skorigoval výsledok,“ komentoval Šimovček

Góly: Majerník, Budaj, Chlebo – Hrbček

Vavrišovo: Benčo – Rúčka, Divok, Teniak, Chlebo, Galet (Račko), Zázrivý, Piovarči, Budaj, Majerík (Sabovčík), Krajčírik

Lúčky: Milan – Bobček, Mišík, Baláž, Almášy (Fula), Mišík, Volf, F. Hrbček, Zachar, Mišík, B. Hrbček

Hráč zápasu: Chlebo

Iľanovo – Podtureň 1:0 (1:0)

„V chladnom zimnom počasí sa hral rovnako chladný futbal z oboch strán. Domáci získali tri body, keď si hostia dali vlastný gól,“ komentoval zápas Stankoviansky.

Góly: Vozárik

Iľanovo: Stankoviansky – Danihel, Droppa, Kráľ, Knapčík, Boďa (Wosiňski), Gall (Zeleňák), Žiaran, Devečka, Galko (Ilavský), Moravčík

Podtureň: M. Mlynarčík – Kováčik, Benčo, Grieš, Vozárik, Z. Mlynarčík, Tomo, Didek, Žilla, Žember, Psotka

Hráč zápasu: Stankoviansky

Štiavnička – Beňadiková 9:0 (9:0)

Góly: Rázga (4), Matloň (2), Piroh, Maslo (2)

Štiavnička: Petružela – Ondrejka, Rázga, Piroh, Hollý, Hyko, Matloň, Šaradín, Kajúch, Hadač (Lako), Maslo

Beňadiková: Račko – Pozor, Bonko, Kúcik, Krčula, Vyparina, Janovčík

Liptovská Lúžna – Partizánska Ľupča 3:0 (0:0)

„Po celý zápas sme boli lepším mužstvom, už prvý polčas mohlo byť 2:0, no nepremenili sme šance. Druhý polčas bol vyrovnaný do 70. minúty .Posledných 15 minút sme dali 3 góly zásluhou Nosáka a vyhrali zápas,“ reagoval na zápas tréner Cárach.

Góly: Nosák (3)

Liptovská Lúžna: Sliacky – J. Švanda, Mydliar, Kajda, Sumega (Močilan), Kloda, Targoš, Štefula (Cárach), Siekiera (Trnka), Nosák, M. Švanda

Partizánska Ľupča: Salajka – V. Peterec, Gruchalák (Zelený, Smitek), Kacian, Budvesel, Majláth, Chriašteľ (Zelený), P. Peterec, Kúkol, Kráľ, Frič

14. Beňadiková 18 0 0 18 6:128 0

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  3. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  4. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  5. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  6. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  7. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  8. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  9. Platíte si poistenie domova zbytočne?
  10. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  1. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  9. Ekonomická diplomacia Indonézie
  10. Ako si vieme zabezpečiť štedrý a spokojný dôchodok?

Ako jeden e-mail zmení život: Strach zo zubára dostal na frak

"Kde máš zuby ... to teda vyzeráš ... radšej sa nesmej .." To sú len tie menej príjemné poznámky na adresu "úsmevu" ženy v najlepších rokoch z malej dedinky pri Galante.

Vlhová bola v prvom slalome sezóny druhá

Pred Liptáčkou skončila len suverénna Američanka Mikaela Shiffrinová.

Juniorka má druholigové chúťky

Jesenným lídrom III. ligy, skupiny stred je ružomberská juniorka, čiže béčko fortunaligistu.

Desiatky oviec sa stali obeťami medveďov

V Ružomberskom okrese tento rok zaznamenali niekoľko desiatok útokov vlkov a medveďov na ovce a dobytok. V Liptovskej Osade ostalo po návšteve medvedice s mladými v maštali 179 uhynutých oviec.