Šance Janigu a Vyšného skončili vedľa brány

Najnižšia futbalová liga priniesla aj liptovské derby s množstvom gólov.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Bešeňová – Nižná 1:2 (0:0)

„Prvý polčas bol v réžii domácich, veľké šance Janigu a Vyšného skončili vedľa brány. Hostia len bránili a nemali žiadnu šancu v prvom polčase. Druhý polčas sa hral perfektný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Šance Janigu a Barana, ktoré skončili na tyčke, volali po góle. Hostia v 47. minúte z druhej šance dali gól, domáci odpovedali Vyšným, ktorý po rohovom kopou vyrovnal na 1:1. V posledných 20 minútach sa hral futbal hore-dole a domáci mali dve šance Janigu a Barana, ktoré nevyužili a hostia po brejku v 90. minúte rozhodli zápas vo svoj prospech. Po zápase v domácom mužstve zavládol veľký smútok z nepremenených šancí, ale verím tomu, že do ďalších zápasov sa zotavíme a uhráme pre Bešenovú V. ligu. Gratulujem hosťom k trom bodom,“ komentoval zápas J. Hablák z OŠK.

Góly: Vyšný – Pikna, Zboroň

Bešeňová: Drígeľ – Rácheľ (Halaš), Baďo, Vorčák, Koedam, Huntoš (Kozub), Janiga, Hablák, Kasaj, Baran, Vyšný

Hráč zápasu: Hablák

Turč. Štiavnička – Demänová 2:0 (1:0)

„Začiatok zápasu zachytili lepšie domáci a pritlačili hostí na ich polovičke. Obetavým výkonom obrany hostia držali domácich na dištanc. Po jednej zo štandardných situácii domáci otvorili skóre, keď domáci Kacak obstrelil Sotoniaka. Hostia sa v závere polčasu odhodlali aj smerom dopredu, ale šance Janegu a Šimčeka zostali nevyužité. Druhý polčas sa hra vyrovnala. Šimček sa sám rútil na domácu bránu, ale v rozhodujúcom momente namiesto strely volil prihrávku. Hosťujúcu defenzívu režíroval Laco, ktorý za celý zápas nepokazil jedinú prihrávku. Domáci potvrdili papierové predpoklady a s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca,“ komentoval zápas Peter Lisý z ŠK Demänová

Góly: Kačák, Katrák

Demänová: Sotoniak – Štulrajter, Olejár, Lisý, Janega, Šimček, Puška, Kupčo, Gejdoš (Staroň), Laco, Kuska

Hráč zápasu: Laco

Švošov – Pribylina 4:2 (1:2)

„Liptovské derby sa nieslo v znamení mužstiev zo spodu tabuľky. Hral sa výborný futbal. Hostia sa ujali vedenia, nepremenili ďalšie štyri šance. Hostia z ojedinelej šance dokázali vyrovnať a v 45. minúte po nešťastnom tečovanom góle sa ujali vedenia. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a troma strelenými gólmi otočili skóre a zaslúžené víťazstvo zostalo na dolnom Liptove,“ uviedol k zápasu Dušan Roštek z OŠK Švošov.

Góly: Zrnčík (2), Roštek, Drdák – Benko, Martan

Švošov: Roštek – Pukaj, Kolárik (Staš), Zrnčík, Žiara (J. Roštek), Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, Žiara, Zrník (R. Roštek)

Pribylina: Mikuš – Sochor, Harich, Poliak (Pačan), Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Benko, Harich (Račk), Ru. Jurík, Tarageľ

Hráč zápasu: Zrnčík

Martin B – Palúdzka 0:3 (0:3)

„Úvod stretnutia bol hektický, už v prvej minúte mali domáci príležitosť otvoriť skóre, z protiútoku na revanš trafil Trnovský len do brankára. V 5. minúte domáci opäť pohrozili hlavičkou. Hostia využívali pomalosť domácej obrany a v 9. minúte po Trnovského úniku skóroval Stamenkovič. V 14. minúte opäť po prečíslení domácich a nepresnom odkope brankára upravil na 2:0 Jakovič. Hostia suverénne kontrolovali hru a nepustili domácich do žiadnej príležitosti, naopak, niekoľko nádejných prečíslení nedokázali využiť. V 35. minúte po nepresnej rozohrávke domáceho brankára upravil na 3:0 opäť Stamenkovič. Hneď prvý útok v druhom polčase priniesol ďalšiu šancu hostí, ktorá však opäť zostala nevyužitá. Domáci pohrozili prudkou strelou do stredu brány, ktorú však spoľahlivý Sabaka, ktorý už 480 minút nedostal gól, zlikvidoval. V 70. minúte trestný kop domácich skončil tesne vedľa brány hostí. Po vylúčení domáceho hráča zahodil ešte príležitosť Trnovský a hostia suverénnym spôsobom zvládli zápas do konca,“ vyjadril sa k zápasu M. Kokavec z FC LM- Palúdzka.

Góly: Stamenkovič (2), Jankovič

LM Palúdzka: Sabaka – M. Bella, Kokavec, Marsenič, Gajić, Jankovic (Kružliak), Psotný, Stamenkovič, Trnovský (Pastva), R. Bella, Uličný (Žilka)

Hráč zápasu: kolektív

Dúbrava – Bobrov 2:1 (0:1)

„Po oneskorenom začiatku stretnutia sme hrali so súperom vyrovnaný zápas. Po prvom góle Bobrova sa mužstvo zomklo k výkonu a vyrovnalo v 50. minúte pekným gólom Kubíka. O 3. minúty nato z pokutového kopu Kubík strelil ďalší gól, čím sa Dúbrava ujala vedenia. Zápas sa odohrával v nervóznej atmosfére zo strany fanúšikov z Bobrova, ale nakoniec tri body si odviezli do Bobrova,“ okomentoval zápas J. Mrnčo z ŠK Dúbrava.

Góly: Kubík (2) – Stašák

Dúbrava: Kmošena – Oravec, Urbanovič, Kinik, Roháč (Jacko), Blaščík, Danaj (Nemec), Priesol, Tomlák, Kubík, Pastva (Slabej)

Hráč zápasu: Kubík

1. Chlebnice 19 12 4 3 41:18 40

2. Žabokreky 19 12 1 6 33:27 37

3. T. Štiavnička 19 11 3 5 43:25 36

4. Nižná 19 10 3 6 32:22 33

5. Palúdzka 19 9 4 6 33:20 31

6. Kl. p/Znievom 19 9 4 6 28:16 31

7. Martin B 19 9 2 8 40:41 29