Švošov zachránil v Palúdzke pred totálnym debaklom brankár Ihnat

Liptovskí zástupcovia V. ligy odohrali 20. kolo. Najviac gólov strelila Palúdzka.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Demänová – Žabokreky 1:2 (0:2)

„Demänová nezvládla ďalší domáci zápas, keď podľahla tesne 2:1. Hostia začali lepšie a kombinovanou hrou pritlačili domácich na ich polovičke, ale vyloženejšiu šancu si nevypracovali. Domáci sa dostali do šanci len z nakopnutých lôpt, kde mal najväčšie šance Húska, ktoré nepremenil. Hostia otvorili skóre strelou z 25 metrov, keď zaskočili domáceho brankára. Ďalší gól pridali hlavou po rohovom kope. Druhý polčas začali lepšie domáci a podarilo sa im aj skorigovať stav, keď nechytateľne premenil priamy kop. Domáci následne otvorili hru a zavreli hostí na ich šestnástke, ale už nedokázali vyrovnať,“ reagoval na zápas Peter Lisý z OŠK.

Góly: Húska – Gallik, Roháčik

Demänová: Sotoniak – Štulrajter, Olejár, Lisý, Janega, Šimček, Puška, Kupčo (Szabó), Droppa (Kuska), Štefánik (Gejdoš), Húska

Pribylina – Turčianska Štiavnička 1:2 (0:0)

„Domáci hráči sa hosťom po hernej stránke vyrovnali, v niektorých prípadoch boli lepším mužstvom. Chýbalo nám trošku futbalového šťastia. V prvom polčase sme si vytvorili tri vyložené šance, ktoré sme nepremenili. Hostia sa dostali na začiatku druhého polčasu po chybe nášho brankára do vedenia, bol to sporný gól. Domáci sa stále snažili zmobilizovať sily a v 65. minúte vyrovnal Jurík po peknej akcií. Zápas pokračoval v svižnom tempe, kde aj hostia ukázali svoju kvalitu. Ale domáci sa stále snažili vytvoriť si šance, ktoré nevyužili. Hostia sa nádhernou strelou z 25 metrov dostali do vedenia, ale napriek tomu domáci vytlačili hostí a v poslednej minúte nadstaveného času hosťujúci hráč vyhlavičkoval loptu z brány,“ reagoval na zápas Miroslav Jurík u OŠK Pribylina.

Góly: Jurík – Kačák (2)

Pribylina: Mikuš – Sochor, Harich, Poliak, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík (Harich), Benko, Račko, Ru. Jurík, Tarageľ

Hráč zápasu: Tarageľ

LM Palúdzka – Švošov 4:1 (2:0)

„Prvý polčas sa odohrával pod veľkým tlakom domácich futbalistov. V 15. minúte prekonal brankára hostí strelou z hranice šestnástky Stamenkovič. Hostia len ťažko odolávali lavínovitým útokom a len vinou nepresnej koncovky domácich a skvelému výkonu brankára Ihnáta neinkasovali viac gólov. V 36. minúte zvýšil z pokutového kopu na 2:0 Trnovský. Po zmene strán z rohového kopu skorigoval výsledok Gerec, to na chvíľu vyviedlo domácich z rytmu a naďalej sa predbiehali v zahadzovaní vyložených príležitostí. Hostia si vypracovali len jedinú príležitosť, paradoxne, po nej z rýchleho protiútoku zvýšil na 3:1 Trnovský. Skóre zápasu hetrikom uzavrel Trnovský. Toľko príležitostí koľko v tomto stretnutí si domáci nevy-pracovali už dlhú dobu,“ okomentoval zápas Milan Kokavec z OŠK LM Palúdzka.

Góly: Stamenkovič, Trnovský (3) – Gerec

LM Palúdzka: Sabaka (Staroň)- Hlušák, Bella, Marsenić, Gajić, Jankovic (Kružliak), Stamenković, Trnovský, Bella, Žilka, Bobula (Pastva)

Švošov: Ihnat – Pukaj, Kolárik, Gerec, R. Roštek, Staš (Muríň), Kútnik, Drdák, J. Roštek, Zrník, Žiara

Hráč zápasu: Trnovský

Nižná – Dúbrava 2:0 (0:0)

Góly: Pikna, Zaťko

Dúbrava: Ovad – Oravec, Urbanovič, Kinik, Roháč (Slabej), Blaščík, Kmošena (Jacko), Danaj, Tomlák, Kubík, Koštial (Pastva)

Kláštor pod Znievom – Bešeňová 0:2 (0:1)

„Mužstvo hostí išlo na zápas v oklieštenej zostave a s malou dušičkou. Poctivý a bojovný výkon mužstva prekvapil a držal mužstvo domácich na dištanc. Domáci dali prvý gól po nádhernej strele Kasaja. Druhý polčas boli domáci lepší a hostia držali dobrý výsledok. Dvakrát sa zaskvel Drugel a držal hostí nad vodou. Hostia udreli v 80. minúte keď Kasaj vybojoval loptu a Vorčak pridal rozhodujúci gól. Hostia po skvelom a bojovnom výkone udržali skvelý výsledok. Dnes sa ukázalo, že Bešeňová to v Kláštore vie a už tam štvrtý- krát vyhrala za päť rokov. Su-per výkon celého mužstva,“ dodal k zápasu Hablák z OŠK Bešeňová.

Góly: Kasaj, Vorčák

Bešeňová: Drígeľ – Vrtich (Kozub), Rácheľ (Šľachta), Baďo, Vorčák, Koedam, Hablák, Kasaj, Halaš, Jandura, Vyšný

Hráč zápasu: kolektív

OSTATNÉ ZÁPASY: Chlebnice – Martin B 1:2 (0:0), Borov – Oravská Jasenica 1:2 (1:0)

1. Chlebnice 20 12 4 4 42:20 40

2. Žabokreky 20 13 1 6 35:28 40

3. T. Štiavnička 20 12 3 5 45:26 39

4. Nižná 20 11 3 6 34:22 36

5. Palúdzka 20 10 4 6 37:21 34

6. Martin B 20 10 2 8 42:42 32

7.Kl. p/Znievom 20 9 4 7 28:18 31

8. Bešeňová 20 6 9 5 34:26 27