Cenné body pre Ľubeľu zabezpečil dorastenec Oško

Prečítajte si komentáre z futbalových zápasov I. triedy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Ludrová – Jamník 4:0 (1:0)

„V prvých minútach hostia svojou jednoduchou hrou mierne zaskočili domácich, ktorí sa márne snažili presadiť. Až v 40. minúte sa prvýkrát menilo skóre, keď si na center naskočil Lazík – 1:0. Domáci po zmene strán predviedli koncert zahodených šancí, keď trikrát nedokázali skórovať do prázdnej brány. Na 2:0 predsa len zvyšoval Kučera a pokutový kop premenil Laclavík. Od 65. minúty hrali hostia v početnej výhode, keďže Kučera dostal po faule zozadu druhú žltú kartu. S početnou výhodou však naložili veľmi zle a dokonca inkasovali od domácich štvrtý gól. V 90. minúte bol vylúčený aj hráč hostí a domáci si pohodlne udržali čisté konto aj tri body,“ komentoval zápas Michal Petro z Ludrovej.

Góly: Lazík, Kučera, Laclavík, Oravec

Ludrová: Urban – Oravec, Lazík, Meško, Laclavík, Záchej (Průcha), Kučera, Kajan, Chmela (Petro), Drozd, Hollý

Jamník: Drgoň – Pačan, Vyskočáni (Pavkovček), Grešo, Lauko, Choma, Hrbek, Koriťák, Ilavský, Uličný (Štepita), Beňo

Lipt. Kokava – Lipt. Ján 2:1 (1:0)

„Domáci hráči sa na súpera z Jána, ktorý figuruje na druhom mieste, pripravili zodpovedne, aj keď nastúpili v improvizovanej zostave, boli prvý polčas lepším mužstvom. Hrali takticky disciplinovane a po tečovanej strele Šuňavca sa dostali do vedenia. V druhom polčase hostia pridali na dôraze, vytvoril si miernu prevahu a po chybe domácej obrany dokázali vyrovnať. Domáci sa zmobilizovali a bolo vidieť, že chcú tento zápas vyhrať. Po peknej krídelnej akcii Vozárika a po jeho ideálnej nahrávke Šuňavec z priestoru šestnástky prudkou strelou dostal domácich do vedenia. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no perfektný zákrok Soukupa potvrdil zaslúžené víťazstvo domácich,“ podotkol Jaroslav Pozor z OŠK Litp. Kokava.

Góly: Vozárik, Šuňavec – Kumančík

Lipt. Kokava: Soukup – I. Kmeť (Majstrák), P. Kmeť, Jurčo, Šuňavec, Števček, Gajdoš, Vozárik, Vrbičan, Krajč (Rezník), Ďuriš (Števček)

Lipt. Ján: Španko – Klonga, Marcinek, Devečka, Chlistek (Maloch), Penciak, Kumančík, Múranica (Kašák), Malacký, Piovarči, Čatloš

Hráč zápasu: kolektív, za hostí Španko

Kvačany – Východná 3:1 (1:0)

„Psychicky náročné stretnutie domáci zvládli vďaka vytvoreniu si väčšieho počtu šancí,“ komentoval zápas Chovan z OŠK Kvačany.

Góly: Čendula, Štefček, Kuna – Brezina

Kvačany: Kojš – Lasák (Kmeť), Gregor, Bella, Tkáč, Kuna (Dittrych), Fiačan, Ogorek, Štefček, Ďuroň, Čendula

Východná: Debnár – Stano, Halko, Roth, Ďuriš (Sipko), Žiška, R. Hudáček, Petrenka (Mikuš), Brezina, M.Hudáček (Kráľ), Mikuš

Smrečany/Žiar – Lipt. Sliače 1:2 (1:1)

„Vo vyrovnanom zápase si hostia odniesli tri body. Domáci odohrali kvalitný zápas, v ktorom nevyužili viaceré šance, čo nás povzbudilo do ďalších záchranárskych prác,“ komentoval zápas Martin Šimún z OŠK Smrečany/Žiar.

Góly: Oško – Sršeň, Frič

Smrečany/Žiar: Števko – Laučík, Moravčík, Slodki, Kubáň, Kutnár, Oško, Moravčík, Pavlenka (Suský), Labaška, Pajerchin

Lipt. Sliače: Mrva – Medžo, Uram, Maďarec, Sršeň, Hanula, Gejdoš, Bruk, Frič, Kendera, Bartánus

Lisková – Likavka 4:2 (2:0)

Góly: Macík (2), Fúra, Vierik – Bubniak (2)

Lisková: Bačík – Fúra, Vierik, Karlík, Lauko (Vierik), Demko (Blaško), Zrubák, Marton, Banáš, Mrva, Macík

Likavka: Mrnčo – Lukáč, Trnka, Kondra, Bubniak, Široň, Szabó, Brtko, Huba (Klačko), Krakovský (Didek), Šimo

Ľubeľa – Bobrovec 2:0 (1:0)

Vo veľmi dôležitom zápase obidvoch mužstiev lepšie začali domáci a vytvorili si niekoľko šancí. Rýchli hostia hrozili z protiútokov v 36. minúte, zo skrumáže v bránkovisku hostí poslal domácich do vedenia Benčo. Vyrovnaný zápas pokračoval aj druhý polčas. Cenné body pre domácich zabezpečil a stanovil konečný výsledok v 83. minúte dorastenec Oško.

Góly: Benčo, Oško

Ľubeľa: Huba – Hlinka, Bubniak, Chorváth (Oško), Kúkol, Janči, Šmigura, Benčo, V. Oško (Suchý, Gejdoš), J. Oško, Magura

Bobrovec: Kuna – Benda, P. Kello, Š. Kello, Beláni, Gazda, Burdel, Moravčík, Chudý, Črep, Matloň

Hráč zápasu: kolektív

Ľubochňa – Hubová 0:2 (0:1)

„V susedskom derby vyhrali šťastnejší hostia. My sme nastrelili brvno, žrď a hostia 2- krát vykopávali z bránkovej čiary. Proste streliť gól nám nebolo súdené. Hostia po vedúcom góle v 33. min. už hrali len na brejky, ktoré sme celkom dobre vykrývali.

Poistný gól vsietili z penalty po predchádzajúcom neodpískanom ofsajde v 51. min.,“ povedal Jaroslav Dráb z TJ Havran Ľubochňa.

Góly: Koreň (2)

Ľubochňa: Dráb – Gerec, Vrtich, A. Chyla, Janky (Tatár), P. Chyla (A. Dutka), Baran, F. Chyla, O. Chyla (Bruk), Kmeť, Šrámek

Hubová: Koleda – Loboda, Zubaj, Ondrovič, Gerec, Hanko, Schreiner, Koreň, Jaroš (Boček), Zihlavník, Olos

1. L. Sliače 20 16 3 1 60:15 51

2. L. Ján 20 12 2 6 50:31 38

3. L. Kokava 20 10 6 4 29:13 36

4. Lisková 20 10 6 4 46:33 36

5. Ludrová 20 10 4 6 47:27 34