Dôležitý zápas Smrečanci v Jamníku nezvládli

Prečítajte si komentáre k zápasom I. triedy.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Jamník – Smrečany/Žiar 3:2 (2:2)

„Dôležitý zápas pre obidve mužstvá sa začal lepšie pre hostí, ktorí sa ujali vedenia z priameho kopu gólom J. Oška. Domáci vyrovnali hlavičkou Pribylinca. O dve minúty to boli opäť hostia, ktorí sa ujali vedenia po tečovanej strele Moravčíka. V 33. minúte bol faulovaný Uličný a následný pokutový kop premenil opäť Pribylinec. V druhom polčase sa hostia dostali do viacerých šancí ako domáci, ale keď zápas vyzeral na deľbu bodov, v 90. min. po rohovom kope a gólom Choma sa z výhry tešili domáci,“ okomentoval zápas P. Pavkovček z Jamníka.

Góly: Pribylinec (2), Choma – Oško, Moravčík

Jamník: Drgoň – Pačan, Choma, Uličný, Holbus, Grešo, Pribylinec, Ilavský, Miartan, Choma, Lauko (Pavkovček)

Smrečany/Žiar: Števko – Válek, Laučík, Mlynarčík, E. Moravčík, Kubáň, Kutnár (Furčák), Suský, Feketík, Oško (Pajerchin), Moravčík (Smatana)

Ludrová – Kvačany 2:3 (1:3)

„Hra domácich by sa dala označiť slovom katastrofa, hoci konečný výsledok tomu nenasvedčuje. Domácich môže ospravedlniť azda len oklieštená zostava bez troch kľúčových hráčov. Hostia prišli na Kratiny s cieľom bodovať, a tak si v predstihu zabezpečiť záchranu. Hrali rýchlejšie, mali presnejšiu kombináciu a po prvej štvrťhodine domáci prehrávali už 0:3. Potom sa gólo-stroj hostí zasekol, čo umožnilo domácim pritlačiť súpera. Krátko pred koncom prvého polčasu znížil na 1:3 Karlík a v 79. minúte Laclavík premenil pokutový kop. Domáci už zvyšok zápasu na vyrovnanie nevyužili a hostia si z Ludrovej odniesli všetky tri body,“ komentoval zápas M. Petro.

Góly: Karlík, Láclavík – Kuna, Flórek, Štefček

Ludrová: Kmeť – Kajan, Chmela, Lazík, Petro, Laclavík, Drozd, Meško, Hollý, Droppa (Dutka), Karlík (Bebjak)

Kvačany: Kojš – Lasák, Borsík, Gregor, Bella, Štefček (Dittrych), Kuna, Tkáč, Fiačan, Čendula (Kmeť), Flórek

Lipt. Kokava – Ľubochňa 1:2 (0:1)

„Domáci nastúpili v improvizovanej zostave. Rozohratosť v defenzívnej činnosti privodila pokutový kop už v 3. min, ktorí hostia premenili. Od tohto momentu hostia prebrali iniciatívu, vypracovali si množstvo gólových príležitostí. Jeden z najstarších hráčov Porubän strelil vyrovnávajúci gól. Hostia hrozili len z ojedinelých protiútokov, ktoré zlikvidoval brankár Soukup. Do hry sa opäť dostal aj 51-ročný Porubän, ktorý peknými nahrávkami zásoboval útočníkov. Viaceré šance domácich zostali nevyužité, ktoré potrestali hostia a po ojedinelých útokoch dosiali víťazstvo. Aj keď domáci zápas prehrali, ukázali pekný technický a kombinačný futbal, po ktorom diváci odchádzali spokojní,“ poznamenal k zápasu J. Pozor z Lipt. Kokavy.

Góly: Porubän – Chyla (2)

Lipt. Kokava: Soukup – Šuňavec, Števček, Fides, Vozárik, Vrbičan, Buša, Ďuriš, Majstrák, Porubän, Kantár (Porubän)

Ľubochňa: Dráb – Gerec, Vrtich, Janky, P. Chyla, Baran, F. Chyla, O. Chyla, Bruk, Kendera (Tatár), Dutka

Likavka – Bobrovec 1:0 (0:0)

„Vyrovnaný zápas sa hral na ťažkom premočenom teréne. Viac šťastia mali domáci, ktorí gólom Krakovského vyhrali 1:0. Výsledok zodpovedná priebehu hry,“ reagoval na zápas D. Široň z Likavky.

Gól: Krakovský

Likavka: Mrnčo – Lukáč, Trnka, Kondra, Bubniak, Široň (Didek), Szabó, J.Brtko (Pečner), Šimo, Krakovský, M.Brtko

Bobrovec: Kuna – Benda, Lisý, Beláni (Pavčko), Gazda, Burdel, Moravčík, Chudý, Črep (Fazekaš), Matloň (Volaj), Sekan

Hráč zápasu: M. Brtko

Lipt. Sliače – Hubová 3:1 (2:0)

„Sliačania mali výborný nástup do zápasu a výsledkovo sa to premietlo v 9. min., keď si Marián Bruk pekne narazil loptu z Maďarcom a prestrelil Koledu 1:0. Hneď po rozohraní hostia stratili loptu, Maďarec peknou uličkou vysunul Mareka Sršňa a ten strelou k žrdi zvyšoval na 2:0. Domáci hrali s chuťou a Hubovčanom loptu moc „nepožičiavali“. Ich útočná snaha často končila v ofsajdovej pasci Sliačanov. V 25. min. sa zranil tvorca hry domácich Marián Bruk a musel byť prestriedaný. Tempo hry sa v teplom počasí mierne zvoľnilo. Domáci sa uspokojili. Ďalšiu príležitosť zvýšiť skóre mal Maďarec až v 59. min., ale jeho strela nemala potrebnú razanciu. Hostia sa dostali k svojej prvej príležitosti v 63. minúte, keď po priamom kope osamotený Ondrovič pálil z voleja vedľa brány. O minútu nato sa predieral obranou Uram, v šestnástke bol zozadu faulovaný a nasledoval pokutový kop. Najlepší strelec súťaže Marek Sršeň ho prudkou strelou k žrdi bezpečne premenil 3:0. Hostia pohrozili v 76. min., ale útočník v rozhodujúcom momente netrafil loptu. V 77. min. sa Hubovčania predsa dočkali. Po peknom vysunutí Marek Gerec preloboval vybiehajúceho Mrvu 3:1. V 89. min sa do šance dostal striedajúci Hadač, ale netrafil dobre loptu. Sliačania si víťazstvo plne zaslúžili a po strate svojich prenasledovateľov majú náskok už 18 bodov.

Góly: Bruk, Srseň (2) – Gerec

Lipt. Sliače: Mrva – Kendera, Medžo, Bartánus, D.Frič, P.Frič (Hadač), Hanula (Kurhajec), Bruk (Sleziak), Uram, Maďarec, Sršeň

Hubová: Koleda – Zubaj, Sloboda, Chrenko, Ondrovič, Jaroš, Holík (Zihlavník), Hanko, Gerec, Schreiner, Koreň (Boček)

Východná – Ľubeľa 2:3 (2:1)

„Domáci mali dobrý začiatok, keď už v prvej minúte otvorili skóre. V prvom polčase z viacerých šancí, keď hostí podržal brankár, domáci zvýšili na 2:0. V poslednej min. prvého polčasu hostia po zaváhaní domácej obrany znížili na 2:1.

V druhom polčase sa hostia rozohrali a zvýšenou aktivitou otočili dvoma gólmi na konečných 2:3, okomentoval zápas M. Lehotský z Východnej.

Góly: Brezina, Mikuš – P. Oško (2), Kúkol

Východná: Debnár – Halko, Sipko, Ďuriš (Gajdoš), Roth, Žiška, Brezina, Hudáček, Žiak, Mikuš, Petrenka

Ľubeľa: Huba – Hlinka, Chorváth, Šmigura, Benčo, V.Oško (Badzík), Kúkol, Magura, P. Oško, Gejdoš (Janči), Suchý

Lipt. Ján – Lisková 2:1 (1:1)

Góly: Urbanovič – Demko, Pažítka

Lipt. Ján: Španko – Devečka, Urbanovič, Ručkay, Penciak, Kumančík (Maloch), Vretenár, Múranica, Malacký, Piovarči, Čatloš (Chlistek)

Lisková: Pažítka – Fúra, Demko, Banáš, Mrva, Macík, J.Marton, Mrva, Lauko (Vierik), M. Marton, Rusnáček

1. L. Sliače 23 19 3 1 67:17 60