V. LIGA: Švošov aj Palúdzka dostali u súperov debakel

Najúspešnejším liptovským tímom je v súťaži je Palúdzka.

V Bešeňovej.V Bešeňovej. (Zdroj: MAREK JURIŠ)

Ostatné zápasy: Kláštor pod Znievom – Martin B 1:3

Orav. Jasenica – Švošov 9:0 (3:0)

„Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas a dve hrubé chyby dostali domácich na koňa. Potom všetko, čo domáci kopli, padlo do brány. Hostia hrali v oklieštenej zostave,“ komentoval zápas D. Roštek zo Švošova.

Švošov: Ihnat – Pukaj, Staš (Muríň), Drdák, M. Žiara, Kútnik, Drdák, Roštek, Zrnčík (Zrník), Žiara, Roštek

Chlebnice – Palúdzka 5:0 (1:0)

„Hostia odohrali posledné stretnutie z povinnosti, ospravedlnením nie je ani improvizovaná zostava. V prvom polčase malo stretnutie vyrovnaný priebeh a domáci išli do vedenia v 43. min po peknej strele, ktorá pripomínala Weissov gól na MS proti Rusku. V priebehu úvodných 10 min druhého polčasu inkasovali po rohových kopoch hlavou dva góly tak, že nepokryli domácich hráčov. Stretnutie sa potom už iba dohrávalo a domáci svoju prevahu dokumentovali ďalšími dvoma gólmi a hetrikom Bakoša, reagoval na zápas M. Kokavec z LM Palúdzka.

Palúdzka: Sabaka – Kokavec, Hlušák, M. Bella, Psotný, R. Bella, Trnovský, Žilka, Kružliak, Šály (Matejka), Šlauka

Dúbrava – Turč. Štiavnica 3:5 (1:2)

Góly: Danaj, Nemec, Urbanovič

Dúbrava: Ovad – Urbanovič, Kinik, Roháč, Blaščík, Nemec (Pastva), Priesol, Kubík (Danaj), Oravec, Tomlák, Danaj

Bešeňová – Žabokreky 1:2 (1:0)

Góly: Teličák

Bešeňová: Drígeľ – Balko (Šlachta), Huntoš, Baďo, Kozub (Vrtich), Vorčák, Hablák, Koedam, Teličák, Hatala, Vyšný (Rácheľ)

Nižná – Demänová 3:0 (3:0)

„Hostia začali zápas veľmi dobre, ale veľké šance Lysého a dve šance Činčeka, ktorý sa rútil sám na bránu, zostali nevyužité, domáci postupne vyrovnali zápas a z prvých troch striel dali tri góly. Hostia po polčase nevyužili ešte ďalšie šance, a tak polčas skočil 3:0. Druhý polčas začali hostia lepšie, ale domáci z brejkov nevyužili veľké príležitosti a zápas sa skončil 3:0. Mužstvo Demänovej počas týždňa ovplyvnila veľká tragédia, keď ich navždy opustil dlhoročný tréner Ján Pleva, na ktorého budeme s úctou spomínať,“ povedal o zápase P. Lisý.

Demänová: Sotoniak – Štulrajter, Lisý (Mažári), Kello, Kandera, Janega, Puška, Húska, Staroň (Szabó), Kupčo, Šimček

Bobrov – Pribylina 2:0 (1:0)

„Hra oboch mužstiev zodpovedala poslednému kolu súťaže. Domáci mali hernú prevahu v držaní lopty a v zakladaní útoku, ale nik si nevytrvával veľké šance. Domácu eufóriu podporenú divákmi nasledoval prvý gól do šibenice. Hostia sa dostávali do sľubných šancí a za stavu 1:0 mala Pribylina šancu. Brankár ju ešte lepším zákrokom zlikvidoval. Náhle z protiútoku dostala Pribylina ďalší gól a bolo 2:0. Domáci spravodlivo vyhrali,“ komentoval zápas M. Jurík z Pribyliny.

Pribylina: Mikuš – Sochor, M. Harich, Kohút, Martan, Ri. Jurík, J. Jurík, Stračiak, Račko, J. Harich, Tarageľ

Hráč zápasu: Ri,. Jurík

1. L. Štiavnička 26 17 3 6 66:33 54

2. Žabokreky 26 16 3 7 44:33 51

3. Martin B 26 16 2 8 63:46 50

4. Chlebnice 26 15 4 7 53:26 49

5. Nižná 26 14 5 7 43:27 47

6. Palúdzka 26 14 4 8 49:32 46