Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Liptovská bežecká liga je skoro v polovici

Pozrite si priebežné poradie bežcov v jednotlivých kategóriách po piatich súťažných kolách.

Známych pretekov Ondrašovská horička sa tento rok zúčastnilo rekordných 264 pretekárov.Známych pretekov Ondrašovská horička sa tento rok zúčastnilo rekordných 264 pretekárov. (Zdroj: IVAN BUBELÍNY)

LIPTOV. Liptovská bežecká liga, ktorú riadi Olympijský klub Liptova, sa blíži k polovici súťaže. Po piatich pretekoch (Švošov, Likavka, Bodice, Vlachy, Ondrašová) v 19. kategóriách bodovalo celkom 288 pretekárov.

Maximálny počet 75 bodov potvrdili u najmladších žiakov Adrián Frič (L. Sliače), u päťdesiatnikov Vladimír Porubiak (ŠK Copy servis LM) a Oľga Mláková (L. Sliače).

Termíny zostávajúcich pretekov: 21. 8. – Belanská pätnástka – B. Potok, 28. 8. – Podtatranská pätnástka – Východná, 11. 9. – Liptovské Sliače, 2. 10. – Hybe, 15. 10. Liptovský polmaratón SOP – SHOP L. Mikuláš, 23.10. – Beh okolo Sidorova – Ružomberok, 5. 11. – Beh do vrchu – Bobrovec.

Najmladší žiaci:

1. Adrián Frič (L. Sliače) 75, 2. Jaroslav Jariabek (TJ Východná) 36, 3. Martin Stankoviansky (CVČ LM) 30, 4 – 5. M. Bruňo (CVČ LM), T. Rusina (TJ Východná) 18, 6. M. Mičev (TJ Východná) 16, 7 – 8. M. Mikita (LM), M. Renko (Važec) 15, 9. R. Olos 12, 10. B. Olos 10 (Švošov), 11 – 12. K. Rozemberg (TJ Sokol Rbk), D. Bolibruch), 13. D. Brezina (TJ Východná) 6, 14 – 15. T. Hric (Bodice), J. Halík (Ondrašová) 5, 16 – 17. N. Dobšinský (ZŠ s MŠ Likavka), M.Bukovinský 4, 18 – 19. L. Bukový (ZŠ s MŠ Likavka), O.Lichvar (ŠK Grafon LM) 3, 20. V. Kokavec (ZŠ s MŠ Likavka) 2, 21 – 26. D. Škuta, S. Kohút, A. Butko, B. Medveď, J. Šindléry (ZŠ s MŠ Likavka), O. Koreň (ZŠ Sv. Vincenta Rbk) 1.

Najmladšie žiačky:

1. Mia Mikuštiaková (Adam Šport Rbk) 42, 2. Laura Rusinová (TJ Východná) 34, 3. Lea Obrcianová (LK Opalisko Z. Poruba) 27, 4. M. Lehotská (TJ Východná) 22, 5. V. Medvecká (LK Opalisko Z. Poruba) 18, 6 – 7. V. Brezinová, D. Garajová (TJ Východná) 16, 8. P. Švihoríková 15, 9. Z. Široňová 12 (Švošov), 10 – 12. R. Pompášová (Švošov), T. Ondečková (TJ Sokol Rbk), S. Lacová (LM) 10, 13. M. Sálusová (Kraso LM) 8, 14 – 15. D. Luptáková (ZŠ s MŠ Likavka), M. Ohraďanová (ZŠ L. Ján) 7, 16 – 18. K. Solárová (ZŠ s MŠ Likavka), Emma Fiačanová (Vlachy), Z. K. Uličná (ZŠ s MŠ Dem.Ul. LM) 6, 17 – 18. J. Pšenová (ZŠ s MŠ Likavka), N. Klamárová (ZŠ Hradná L. Hrádok) 5, 19 – 20. E. Straková (ZŠ s MŠ Likavka), K. Kšenakovičová (ŠK Kriváň Važec) 3, 21 – 22. N. Demianová (ZŠ Lúčky), S. Jacková (ŠK Kriváň Važec) 2, 23 – 26. D. Latiaková, V. Lauková, M. Drapáčová (ZŠ s MŠ Likavka), N. Běhalová (Ondrašová) 1.

Mladší žiaci:

1. František Lacko (L.Osada) 55, 2. Matej Mikuštiak (Adam Šport Rbk) 24, 3 – 4. Pavol Naď (ZŠ Sv. Vincenta Rbk), Andrej Prísažný (Ondrašová) 15, 5 – 6. P. Rázga (CVČ LM), M. Perončík (ZŠ Okoličianska LM) 12, 7 – 9. A. Maťko (Kras P. Lehota), J. Madliak (Slovekom Vlachy), S. Beťko (KBL Jasná LM) 10, 10 – 12. J. Prekop (Likavka), L. Žúbor (L. Osada), I. Uhrín (ŠK Kriváň Važec) 8, 13 – 15. T. Apolenár (ZŠ s MŠ Likavka), O. Hric (Vlachy), P. Polc (ŠK Kriváň Važec) 7, 16 – 17. T. Diviš (Likavka), M. Bobka (Ondrašová) 6, 18 – 19. F. Klačko (TJ Sokol Rbk), D. Rajniak (Svätý Kríž) 5, 20. A. Tholt (Rbk) 4, 21. D. Fornál (Likavka) 3.

Mladšie žiačky:

1. Michaela Vajdová 60, 2. Monika Vajdová 36 (TJ Východná), 3.Veronika Bukasová 20, 4. E. Piatková 17 (LK Opalisko Z. Poruba), 5. T. Mikulíková (Švošov) 15, 6 – 7. D. Gereková (ZŠ s MŠ Likavka), E. Lacová (Bodice) 10, 8 – 10. N. Fajtová (ZŠ s MŠ Likavka), E. Skerenčáková (Bodice), K. Gonšenicová (KAL Jasná LM) 8, 11 – 12. T. Brtková (Gymnázium Rbk), M. Marková (LM) 7, 13 – 14. D. Dobšinská (ZŠ s MŠ Likavka), N. Nahlovská (Rbk) 6, 15. K. Dúhová (ZŠ s MŠ Likavka) 5, 16 – 17. V. Kohútová (ZŠ s MŠ Likavka), K. Rypáková (ŠK Kriváň Ondrašová) 4, 18. T. Hanusová (ZŠ s MŠ Likavka) 3.

Starší žiaci:

1. Andy Hric (KNAC Rbk) 72, 2. Samuel Gajan (Bobrovec) 15, 3 – 6. Š. Žiara (Švošov), T. Brtko (Metenici Likavka), P. Perečko (ZŠ s MŠ Dem. Ul. LM), P. Bolibruch (Krmeš) 12, 7 – 9. O. Sidor (Švošov), A. Hric (Vlachy), M. Čajka (ŠK Kriváň Ondrašová) 10, 10. F. Feherpataky (Malatíny) 8, 11. J. Hric (Vlachy) 7, 12. T. Lovich (Vlašky) 6.

Staršie žiačky:

1. Jana Mičevová (TJ Východná) 42, 2. Lea Brnčalová (Malinô Ski Alp Rbk) 30, 3 – 4. A. Švihoríková (Švošov), L. Klocková (LK Opalisko Z. Poruba) 15, 5 – 6. K. Mikytová (Vlachy), D. Gregorcová (Demänová) 12, 7 – 8. D. Vavríková (ZŠ s MŠ Likavka), M. Beťková (CVČ LM) 10, 9. V. Pikalová (KBL Jasná LM) 8, 10. M. Luptáková 7, 11. I. Rošková 6, 12. M. Vavríková 5, 13. D. Trimajová 4 (ZŠ s MŠ Likavka).

Dorastenci:

1. Radoslav Brezina 45, 2. Martin Pavela 24 (TJ Východná), 3 – 4. Ján Nechaj (Hubová), Ladislav Porubän (SOŠ Polyt. Rbk) 15, 5 – 7. J. Rapoš (Švošov), J. Klačko (Metenici Likavka), O. Mikula (ZŠ Dem. Ul. LM) 12, 8 – 11. P. Varecha (Švošov) J. Cagalinec (Metenici Likavka), M. Hikl (Krmeš), T. Beťko (LK Opalisko Z. Poruba) 10, 12 – 13. J. Hanes (Metenici Likavka, M. Litva (LM) 8.

Dorastenky:

1. Lenka Bruňová (KBL Jasná LM) 30, 2. Veronika Mliečková (Likavka) 12.

Juniori:

1. Roland Hric (KNAC Rbk) 64, 2 – 3. Michal Rakár (L. Ján), L. Brezina (TJ Východná) 30, 4. J. Mikuš (KBL Jasná LM) 27, 5. J. Bobrik (Uh. Ves) 22, 6 – 7. S. Hric (Vlachy), M. Prokop (LM) 10, 8 – 10. R. Roštek (Švošov), J. Koleda (AOS LM), O. Mráz (ŠK Kriváň Ondrašová) 8, 11. A. Slavíček (Švošov) 7, 12. J. Mässiar (Komjatná) 6

Juniorky:

1. Ľubica Hliničanová (DHZ Hybe) 22, 2 – 5. K. Hajduková (LM), Ľ. Smiešková (Černová), T. Maťková (Kras P. Lehota) A. Smerčiaková (KBL Jasná LM) 15, 6. A. Kasanická (ŠK Grafon LM) 12.

Muži do 39 r.:

1. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 52, 2. Miroslav Gad (ŠK Copy servis LM) 39, 3. Roman Trtek (Filištín Team) 32, 4. M. Petrovič (LK Opalisko Z. Poruba) 30, 5. T. Bartko (ŠK Kriváň Važec) 25, 6. I. Bohuš (BK B. Potok) 22, 7. M. Libíček (Kr. Lehota) 15, 8. M. Marušiak (L. Hrádok) 14, 9 – 10. J. Grešo (Filištín Team), I. Lauko (Martinček) 12, 11. Ľ. Palguta (Rbk) 11, 12 – 16. M. Hazucha (Partizáni LM), M. Marušiak (LM), A. Lovás (Moji ľudia Černová)P. Pauko (Poľana Lazisko), S. Trizna (ŠK Žiarska dolina) 8, 17. L. Drdák (Švošov) 7, 18 – 20. M. Húska (Ondrašová), J. Slovík (LM), M. Kasanický (Rbk) 6, 21 – 25. M. Dieška (Filištín Team), M. Vechter (TJ Východná), M.Šramo (Rbk), M. Jančuška (L. Hrádok), M. Šuna (Lovitech Liptov) 5, 26 – 27. I. Bukas (LK Opalisko Z. Poruba), M. Jaraba (Ondrašová) 4, 28 – 30. R. Piechočák (BK B. Potok), D. Palovíček (Malinô Ski Alp Rbk), J. Hýll (Pobrežie liehoviny) 3, 31 – 33. F. Lobík (LIBETO L. Teplá), A. Škovrán (Skialp Bpbrovec), M. Šľachta (RBK) 2, 34 – 48. S. Dvorštiak (Rbk), M. Forgáč (Lisková), K.Koma (Švošov), J. Lukáč, R. Pečner (Meteníci Likavka), M. Staroň (Pro tour LM), M. Kuric (L. Hrádok), J. Michalko (STAR), M. Madliak, J. Šimko (Vlašky), Ľ. Sova (Pobrežie liehoviny), J. Lovich (Lovitech Liptov), M. Bartalský (AOS LM), J. Pavlovič (Ondrašová), M. Kuchár (DruSVK Rbk).

Muži 40 – 49 r.:

1. Slavomír Dobák (ŠK Copy servis LM) 54, 2. Vladimír Labaj (Osamelí bežci LM) 50, 3. Martin Mikuštiak (Adam Šport Rbk) 37, 4. I. Rusina (Osamelí bežci LM) 33, 5. T. Gazdarica (Malinô Ski Alp Team) 30, 6. P. Hanula (L. Sliače) 17. 7. P. Bačík (ŠK Kriváň Ondrašová) 15, 8. M. Hán (Osamelí bežci LM) 12, 9. V. Hric (Slovekon Vlachy) 11, 10 – 12. D. Dvorštiak (Rbk), P. Laco (Rbk), R. Protuš (Vlachy) 10, 13. M. Hatala (TJ Máj Černová) 8, 14. S. Repček (ŠK Kriváň Ondrašová) 7, 15. P. Hazucha (L. Sliače) 6, 16 – 19. R. Makovický (Rbk), R. Pado, M. Klimo (LM), R. Brezňan (Kľačany) 5, 20 – 21. M. Korpády (Vlachy), M. Klamár (Ondrašová) 4, 22. J. Lichvar (LM) 2, 23 – 24. M. Vereb (Victoria LM), J. Náhlovský (Rbk) 1.

Muži 50 – 59 r.:

1. Vladimír Porubiak (ŠK Copy servis LM) 75, 2. Ľubomír Kelčík (L. Sliače) 43, 3. Ján Kamenský (L. Peter) 36, 4. J. Madliak (Slovekon Vlachy) 32, 5. M. Mrva (Kalameny) 29, 6. S. Lobík (LIBETO L. Teplá) 18, 7. J. Jakubčiak (Mahango LM) 17, 8. V. Vician (L. Sliače) 10, 9. J. Pavlík (HK Iskra LM) 8, 10. M. Madliak (KEMI) 7, 11. F. Krakovský (Rbk) 6.

Muži 60 – 69 r.:

1. Ľubomír Gad (ŠK Copy servis LM) 60, 2. Ján Ľuptík (LK Opalisko Z. Poruba) 52, 3. Viliam Camber (Lisková) 39, 4. J. Mikuštiak (Likavka) 37, 5. A. Dudek (ŠK Bobrovec) 14, 6. J. Pavlík (HK Iskra LM) 12, 7 – 8. J. Tekeliak (ŠK Bobrovec), M. Tomo (Vlachy) 8, P. Dubovecký (L. Sliače) 0.

Muži 70 r. a st.:

1. Štefan Madleňák (Krmeš) 51, 2 – 3. Štefan Stach (Rbk), V. Bartko (Šk Važec) 45, 4. V. Dzuroška (KTK LM) 24, 5. I. Seman (ŠK kriváň Ondrašová) 20, 6. D. Kutnár (KTK LM) 8.

Ženy do 34 r.:

1. Miroslava Kucháriková (AC Kriváň LM) 60, 2. Monika Fainová (BK B. Potok) 59, 3. Jana Sládeková (L. Kokava) 30, 4. V. Halušková (Rbk) 22, 5. M. Mrázová (ŠK Kriváň Ondrašová) 14, 6. J. Camberová (Lisková) 12, 7. M. Gondová (LM) 10, 8 – 10. L. Ivančíková (IB Plus LM), M. Húsková, M. Belušová (TJ Bodice) 8, 11 – 12. B. Mrvišová, V. Filippová (Rbk) 7, 13. J. Ogoreková (LM) 6, 14 – 15. M. Stančoková (ROAS-ATR Rbk), S. Matejková (LK Opalisko Z. Poruba) 5, 16. L. Martančíková (Osamelí bežci) 3.

Ženy 35 – 49 r.:

1. Danka Hanulová (L. Sliače) 60, 2. Slávka Mlynčeková (Severunky Z. Poruba) 51, 3. Zuzana Klocková (LK Opalisko Z. Poruba) 40, 4. M. Kubová (Adam Šport Rbk) 36, 5. K. Martančíková (Osamelí bežci LM) 27, 6. M. Pavkovčeková (IB Plus LM) 14, 7 – 8. K. Podobová, I. Matúšová (Rbk) 11, 9. K. Summers (Rbk) 10, 10. Ľ. Maťková (TJ Kras P. Lehota) 8, 11 – 12. M. Teniaková (Bukovina), T. Rázgová (Kraso LM) 7, 13 – 14. Z. Macková (TJ Bodice), A. Legerská (Rbk) 6, 15. A. Uličná (LM) 5, 16. J. Murzová (Osamelí bežci LM) 3, 17. D. Gritiersová (L. Ondrašová) 2.

Ženy 50 – 59 r.:

1. Oľga Mláková (L. Sliače) 75, 2. A. Hazuchová (Vlachy) 12.

Ženy 60 r. a st.:

1. Anna Staroňová (LK Opalisko Z. Poruba) 45, 2. T. Dzurošková (KTK LM) 36, 3. E. Semanová (ŠK Kriváň Ondrašová) 10.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

  1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
  1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
  3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
  4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  6. Úprava osobného motorového vozidla
  7. Important information for Brazilians living in Slovakia
  8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
  9. Vitajte v postapokalyptickom svete
  10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
  1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 718
  2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 539
  3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 13 753
  4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 719
  5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 919
  6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 262
  7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 074
  8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 617
  9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 521
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 360
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Bezbariérový vstup do kostola vyriešili v Stankovanoch elegantne

Veriaci vstupovali do kostola v Stankovanoch po schodoch, ktoré sa rokmi rozpadávali, vplyvom počasia praskali. Problém s prístupom mali starší ľudia, vozičkári a mladé rodiny s kočíkmi.

Pred kostolom kladú kamennú dlažbu.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Otváracie hodiny domu smútku predĺžili, mesto chce predísť náporu

Mesto Liptovský Mikuláš od tohto týždňa predlžuje otváracie hodiny domu smútku.

Ilustračné foto
Akcia platí len 24 hodín

LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Už ste čítali?