LIPTOVSKÝ HRÁDOK. Prostriedky na rozvoj knižnica získala z Fondu na podporu umenia.
„Zámerom projektu, ktorý sme podali pod názvom Inovované prostredie, impulz pre kreativitu a osobnostný rast, je odstrániť súčasné technické bariéry, ktorými je nevyhovujúce a zastarané interiérové vybavenie detského úseku mestskej knižnice. Nákupom nových interiérových prvkov inovujeme a zatraktívnime tento priestor mestskej knižnice, poskytneme tak deťom a mládeži vyššiu kvalitu a komfort, čo môže byť impulzom pre ich kreativitu a osobnostný rast,“ povedala Anna Rašiová z mestského úradu v Liptovskom Hrádku.
Skener na skenovanie kníh
Za peniaze chcú kúpiť knižničné regály, stoly, stoličky a ďalší nábytok. Hlavnou cieľovou skupinou sú deti do 15 rokov a deti predškolského veku. Mesto Liptovský Hrádok sa na projekte podieľa spolufinancovaním v sume 429 eur.
„Deti predškolského veku chceme potešiť sedacím vakom, detským nábytkovým setom či farebným hracím kobercom. Všetko vo farebnom vyhotovení a atraktívnych tvaroch. Pre študentov obstaráme skener, určený špeciálne na skenovanie kníh,“ spresnila knihovníčka Miroslava Kompišová.
Viac ako tristo nových kníh
Pri dopĺňaní knižných titulov vychádzajú zo skúsenosti, že čítanosť nových knižných titulov je 2,5-krát vyššia ako už evidovaného knižničného fondu. Preto za časť dotácie kúpia minimálne 320 kníh krásnej i odbornej literatúry pre deti, mládež i dospelých.
„Mestská knižnica v Liptovskom Hrádku má v meste dlhoročnú tradíciu a plní funkciu verejnej knižnice nielen pre obyvateľov mesta Liptovský Hrádok. ale aj pre obyvateľov ostatných obcí horného Liptova. Mesto ako jej zriaďovateľ preto víta túto možnosť externých zdrojov, ktoré prispejú k zlepšeniu technického vybavenia priestorov knižnice, ale najmä k rozšíreniu ponuky knižničných titulov pre jej používateľov,“ zhrnul primátor Branislav Tréger.