Bývalým ligistom sa nedarilo, vyhrala len Dúbrava

Víťazstvá sa rodili najmä na domácich ihriskách.

Hubová: Koleda – Chrenko, Ondrovič, Zihlavník (Dutka), Sloboda (Holík, Schreiner), Hanko, Gerec, Olos, Gerec, Kostroš, Koreň

Ludrová: Kmeť – Kučera, Lazík, Kajan, Záchej, Chmela, Laclavík (Ondrejka), Karlík (Drozd), Hýravý, Králik (Droppa), Hollý

Boborovec – Pribylina
2:1 (0:0)

„Prvý polčas sa hral v Bobrovci nezáživný medzišestnástkový futbal s miernou prevahou domácich, šance však nepriniesol. Po zmene strán začali hostia aktívnejšie a vypracovali si aj šance. Paradoxne však do vedenie išli domáci, keď z brejku skóroval Jonáš Lisý v 60. minúte. Hostia viac tlačili a po sérii rohov vyrovnali. V 75. minúte opäť z brejku poslal domácich do vedenia Matloň. Hostia si následne vytvorili niekoľko šancí, ktoré však zlikvidoval výborne chytajúci debutujúci dorastenec v bráne domácich Šimon Rak. Keď ho aj prekonali, ich pekný hlavičkový pokus odvrátil na bránkovej čiare Samo Danko. V nadstavenom čase ešte mohli domáci výsledok prikrášliť, ale Matloň trafil tyčku,“ komentoval zápas J. Uhrin z Bobrovca.

Góly: Lisý, Matloň – Ri. Jurík

Boborovec: Rak- Volaj, Benda, Daniš (Fazekaš), Kello (Danko), Burdel, Moravčík, Lisý, Črep, Danko, Sekan (Matloň)

Pribylina: Mikuš – M. Harich (Požgai), Ri. Jurík, Poliak, Martan, Lehotský (Tarageľ), J. Jurík, Benko, Mi. Jurík, J. Harich, Račko

Likavka – Lipt. Teplá
2:1 (0:0)

„Typický zápas jarného súťažného ročníka s viditeľnou nedohratosťou na oboch stranách. Náboj derby sa podpisoval pod výkon hráčov. Tepľania nepremenili penaltu, tak nám sebavedomie stúplo, zatiaľ čo Tepľanom kleslo. V druhom polčase to bolo o kondícii. Mali sme napríklad na striedačke sedem hráčov. Hostia začali robiť chyby a dve z nich sme využili. V nastavenom čase sme dostali korigujúci gól, čo ale neovplyvnilo výsledok zápasu,“ opísal zápas M. Javorka z Likavky.

Góly: Baran, Volf – Gejdoš

Likavka: Martvoň – Široň, Mišík, Lukáč, Kajúch, Šimo, Kondra, Didek (M. Brtko), Bubniak (Drapáč), Baran, Volf (J. Brtko)

Lipt. Teplá: Čačo – Tulinský, Kovalčík, Müller (Eliáš), Slovák (Šiška), Chovanec, Červeň, Kvasničák, Slovák, Bobek, Čihák (Gejdoš)

Hráč zápasu: Šimo

Ľubeľa – Lipt. Ján 1:0 (0:0)

„Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší domáci gólom J. Maguru,“ reagoval na zápas M. Matejovie z Ľubeľe.

Góly: Magura

Ľubeľa: Huba – Hlinka, Šmigura, Vyšný, J. Oško (P. Oško), Magura, Chorváth, Benčo, V. Oško (Suchý), Tholt, Bubniak (Badzík)

Lipt. Ján: Kašák – Klonga, Vyskočil, Devečka (Ručkay), Žember, Penciak (Maloch), Kumančík, Vretenár, Múranica, Chlistek, Čatloš

Hráč zápasu: Kolektív

Lisková – Demänová
2:0 (1:0)

Góly: Banáš, Rusnáček

Lisková: Mrnčo – Marton (Sekan), Vierik, Blaško, T. Mrva, J. Mrva, Banáš, Zrubák, Forgáč (Vierik), Pudiš, Lauko (Rusnáček)

Demänová: Sotoniak – Droppa, Kello, Húska, Knapčík, Pastva (Staroň), Puška, Kandera, Kupčo, Boďa (Mráz), Horanský (Paračka)

Švošov – Lipt. Kokava
 0:1 (0:0)

„Na dolnom Liptove sa hral svižný futbal, hostia sa zamerali na obranu, z ktorej sporadicky zaútočili, prvý polčas jedenkrát ohrozili bránku, zahadzovali jednu šancu za druhou.

V druhom polčase sa obraz nezmenil, domáci naďalej útočili, hostia hrali s 8 hráčmi. Jednou šancou zaútočili a tú premenili a šťastlivo vyhrali,“ komentoval zápas D. Roštek zo Švošova.

Góly: Žufaj

Švošov: Ihnat – Homola, Ertl, Gerec, Staš (Roštek), M. Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, Roštek, D. Žiara (Janiga)

Lipt. Kokava: Soukup – Tekeľ, Vozárik, Jurčo, Šuňavec, Fides, Števček (Krajč), Gajdoš, Vozárik, Vrbičan, Žufaj (Kapitáň)

Hráč zápasu: hosťujúci brankár Soukup

Smrečany /Žiar- Dúbrava 0:5 (0:1)

„Domáci nevyužili na začiatku zápasu viacero šancí. Hosťom darovali jednoznačné víťazstvo,“ reagoval na zápas M. Šimún zo Smrečany/Žiar.

Góly: Laučík – Cibuľa (2), Kinik, Danaj

Smrečany/Žiar: Števko- Obrcian, Laučík, Moravčík, Širúček, Feketík, Kutnár, Suský (Frič), Oško (Furčák), Moravčík (Papčo), Kubáň

Dúbrava: Vyšný - Urbanovič, Oravec, Kinik, Roháč, Blaščík (Nemec), M. Danaj, D. Danaj, Rácheľ (Benčo), Cibuľa (Vodička), Tomlák

14. Smrečany – Žiar 1 0 0 1 0:5 0

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

4 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.