V Švošove aj Bobrovci utŕžili hostia debakel

Favoritom súťaže je zatiaľ Dúbrava.

Na ihrisku v Bobrovci.Na ihrisku v Bobrovci. (Zdroj: Marek Juriš)

Švošov – Dúbrava 5:2 (0:1)

„Od začiatku zápasu sa hral svižný, rýchly a útočný futbal. Domáci v 15. min zahodil tri vyložené gólové šance. Hostia sa z rohového kopu ujali vedenia. Tak sa skončil aj prvý polčas. Druhý polčas domáci začali náporom. Strelili dva rýchle góly a otočil skóre. Hostia otvorili hru, čo bola voda na mlyn pre domáce mužstvo. Strelecké kopačky totiž malo obuté domáce mužstvo,“ komentoval zápas D. Roštek zo Švošova.

Švošov: Ihnat – Homola, Alexy, Gerec (Muríň), Roštek, Žiara, Kútnik, L. Drdák, T. Drdák, Korda (Staš), Roštek

SkryťVypnúť reklamu

Dúbrava: Vyšný – Urbanovič, Oravec, Roháč, Kinik, Blaščík, D. Danaj (M. Danaj), Cibuľa, Priesol, Kubík, Rácheľ

Góly: Roštek (4), Gerec – Danaj, Blaščík

Hráč zápasu: Roštek.

Bobrovec – Lisková 7:1 (3:0)

„V 3. min domáci F. Danko z brejku dvoch na brankára napálil tyčku. Keď o dve minúty neskôr Volaj v päťke v stopercentnej šanci minul hlavičkou bránu, domáci fanúšikovia sa začali obávať streleckých suchôt z predošlých zápasov. Našťastie, v 10. min po spätnej prihrávke F. Danka poslal domácich do vedenia Volaj. Nasledujúcich 10 min patrilo hosťom, keď si vypracovali dve-tri gólové príležitosti. Tie buď išli vedľa, alebo ich vychytal Kuna. V 36. min premenil penaltu Moravčík, ktorej predchádzala zbytočná ruka v 16-ke. Od toho momentu sa hostia viac venovali rečneniu s rozhodcom než hre. Pred polčasom po peknej akcii F. Danka zvýšil na 3:0 J. Lisý. Druhý polčas netímoví hostia nekládli žiadny odpor. V 54. min prešiel cez štyroch hráčov Burdel a zvýšil na 4:0. Hostia kontrovali na 4:1 v 55. min Mrvom. V 56. min sa presadil na 5:1 druhým gólom Lisý. V 74. min vypracoval Burdel penaltu, ktorú premenil veľmi dobre hrajúci F. Danko. Pokus Volaja spoza šestnástky skončil na tyčke a Fazekaš nastrelil z priameho kopu brvno. Posledný úspech domácich zaznamenal Š. Kello, keď upratal do siete vyrazenú loptu po nájazde Volaja. Domáci zvíťazili zaslúžene a hostia si za nekolektívny výkon odniesli zaslúžený debakel,“ komentoval zápas J. Uhrin z Bobrovca.

SkryťVypnúť reklamu

Bobrovec: Kuna – Benda, F. Danko, Moravčík (Fazekaš), Burdel, Matloň (Kello), Volaj, Črep, S. Danko, Lisý, Sekan

Lisková: Pažítka (Mrnčo) – Marton, Blaško, Mrva, Pastucha (Mrva), Pudiš, Lauko, Macík, Banáš, P. Vierik, E. Vierik (Marton)

Góly: Volaj, Moravčík, Lisý (2), Burdel, Danko, Kello – Mrva

Hubová – Smrečany/Žiar 3:2 (1:1)

Hubová: Koleda – Chrenko, Ondrovič, Zubaj, M. Gerec, Hanko, Jaroš (Kyjo), P. Gerec, Koreň, Kostroš, Dziadek (Schreiner)

Smrečany/Žiar: Števko – Obrcian, Mlynarčík, Laučík, E. Moravčík, Kubáň (Frič), Smatana, Kutnár, Oško, M. Moravčík, Vyskočáni (Širúček)

Góly: Chrenko, Ondrovič (VL), Gerec, Koreň – Smatana

Ľubeľa – Demänová 1:3 (0:2)

„Domáci podcenili súpera, ktorý sa bránil 90 minút na svojej polovici ihriska s 10 hráčmi. Hostia z troch ojedinelých protiútokov skórovali a odniesli si tri body,“ opísal zápas M. Matejovie z Ľubele.

SkryťVypnúť reklamu

Ľubeľa: Hvostik – Hlinka, Šmigura, Magura, Chorváth, V. Oško, Tholt, Bubniak, P. Oško (Badzík), J. Oško, Suchý

Demänová: Sotoniak – Boďa, Knapčík, Pastva, Puška, Kandera, Kupčo, A. Kello, M. Kello, Mráz, Droppa

Góly: Hlinka – Kello (2), Pastva

Hráč zápasu: za hostí Kandera

Likavka – Lipt. Kokava 2:0 (0:0)

„Súper hral vyspelý futbal a opticky ovládal hru. Domáci najmä v prvom polčase hrali nervózne na nakopávané lopty, čo neviedlo k úspechu. V druhom polčase sa hra vyrovnala a po peknej kombinačnej akcii sa domáci ujali vedenia. Súper pritlačil, pred bránou domácich neraz horelo. Domáci hrali na brejky a v závere zápasu sa jeden z nich ujal, keď v nadstavenom čase zvýšili na 2:0,“ komentoval zápas M. Javorka z Likavky.

Likavka: Breyer – Trnka, Mišík (Široň), Šimo, Kondra, Bubniak, Baran, Ružička (Volf), Drapáč, Lukáč, Didek (Brtko)

Lipt. Kokava: Soukup – Krajč (A. Kapitáň), Fides, Števček, M. Vozárik, Šuňavec, Vrbičan, L. Vozárik (Buša), L. Kapitáň, Dorčiak, Šveda

Góly: Kondra, Brtko

Hráč zápasu: J. Lukáč

Lipt. Teplá – Pribylina 1:2 (1:0)

„V kvalitnom zápase boli v prvom polčase domáci suverénne lepším mužstvom, ale zahodili množstvo vyložených šancí. Hostia za osem minút strelili dva rýchle góly a domáci už nemali silu na zvrátenie výsledku. Domáci si za bojovný výkon zaslúžili minimálne remízu. Hostia boli šťastnejším mužstvom,“ reagoval na zápas V. Šimalčík z Lipt. Teplej.

Lipt. Teplá: Čačo – Tulinský, Kovalčík, Eliáš, Slovák, Chovanec, Kvasničák, Slovák, Bobek, Šiška, Čihák (Červeň)

Pribylina: V. Zaťko – Kohút, Martan, M. Harich, Sochor, J. Harich, Jurík, Benko, Tarageľ, Račko (Lehotský), Zaťko (Mikuš)

Góly: Kovalčík, Slovák – Benko

Hráč zápasu: Kovalčík, za hostí Benko

Lipt. Ján – Ludrová 1:3 (0:1)

„Domáci hráči nastúpili na zápas s nožom na krku, keď chceli naplno bodovať. Prvých 20 minút tomu všetko nasvedčovalo. Mali výborné šance, ktoré ale ostali nevyužité. Postupne sa hra vyrovnala. Hostia sa dostali do vedenia po akcii cez stred obrany, keď útočník hostí preloboval domáceho brankára. Do konca polčasu sa už hra pohybovala medzi šestnástkami. V druhom polčase chceli domáci otočiť zápas na svoju stranu. Hneď na začiatku polčasu mali veľkú šancu, ktorú ale nevyužili. Domáci sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale ich snaha končila na pozornej obrane hostí. Hostia udreli aj po druhýkrát a zvýšili na 2:0. Domáci potom hru otvorili, z čoho ťažili hostia, ale ich šance ostali nevyužité. Domáci mali šance, ale nebolo im súdené dať gól. Síce znížili na rozdiel gólu, ale aj to vlastným gólom hostí. Domáci vrhli všetko do útoku, ale na remízu to nestačilo, keď hostia z poslednej akcie zvýšili svoj náskok na konečných 1:3. Domáci tak stratili ďalšie domáce body,“ komentoval zápas R. Kloták z Lipt. Jána.

Lipt. Ján: Kašák – Koniar, Vyskočil, Devečka, Žember, Ručkay, Smatana (Chlistek), Kumančík, Vretenár, Múranica (Piovarči), Čatloš

Ludrová: Kmeť – Oravec, Hollý, Kajan, Lazík, Záchej, Chmela, Hýravý, Petro (Králik), Kučera, Karlík (Drozd)

Góly: Kučera (2), Kajan (VL), Drozd

Hráč zápasu: za domácich Devečka, za hostí brankár Kmeť

1. Dúbrava 5 4 0 1 14:9 12

2. L. Kokava 5 3 1 1 7:4 10

3. Ľubeľa 5 3 1 1 8:7 10

4. Ludrová 5 3 0 2 11:7 9

5. Švošov 5 3 0 2 10:6 9

6. Hubová 5 3 0 2 9:8 9

7. Likavka 5 3 0 2 9:8 95

8. Bobrovec 5 2 1 2 11:7 7

9. L. Teplá 5 2 0 3 11:10 6

10. Pribylina 5 2 0 3 8:10 6

11. Smrečany – Žiar 5 2 0 3 7:11 6

12. Lisková 5 2 0 3 5:11 6

13. Demänová 5 1 1 3 5:8 4

14. L. Ján 5 0 0 5 5:14 0

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  8. Vitamín Cg: Kľúč k žiarivejšej a zjednotenej pleti
  1. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  6. Kam smerujú peniaze bohatých?
  7. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 14 263
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 6 557
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 084
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 200
  5. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 600
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 497
  7. NESTO ponúka nadštandardné bývanie na hranici mesta a prírody 2 290
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 2 247
  1. Radko Mačuha: Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe, dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  2. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka
  3. Martin Fronk: OPERÁNA POŽIČOVŇA S HMOTNOU ZODPOVEDNOSŤOU (pre chudobu dole)
  4. Tomas Hlavaty: Prezident Erik Kaliňák, premiér Kaliňák st., predseda parlamentu Bombic.
  5. Vladimír Krátky: Budem ( asi ) kandidovať za Primátora Bratislavy !
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia.
  7. Vladimír Hatara: Fico ako Mečiar...
  8. Ján Valchár: Štvrtý Aljoša. Ambasáda.
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 27 964
  2. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 8 986
  3. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 8 653
  4. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 7 874
  5. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 7 665
  6. Michael Achberger: Lepšie ako diéta? O tomto trende hovoria aj lekári aj tréneri! 6 806
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 6 699
  8. Matúš Paculík: Podvodníci na Bazoši majú nový trik, zneužívajú pri tom Alzu 5 372
  1. Radko Mačuha: Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe, dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  2. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  3. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  4. Tupou Ceruzou: Krížovka
  5. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť?
  6. Roman Kebísek: Láska mladej Timravy k dvom bratom
  7. Radko Mačuha: Cintula chcel Fica zavraždiť, pretože chce Mier.
  8. Tupou Ceruzou: Za čiarou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Dovolenka nemusí vždy znamenať more a dlhé lety. Slovensko je krajina, ktorá dokáže milo prekvapiť svojou rozmanitosťou, pohostinnosťou aj množstvom zážitkov na dosah ruky.


Vizualizácia - Fiesta most

Most, ktorý spájal a opäť bude spájať. Po rokoch, keď slúžil iba na presun chodcov a cyklistov, sa starý železničný most v Trenčíne mení na Fiesta most.


Futbalový víkend na Liptove nepriniesol prekvapenia.

Favoriti nezakopli.


a 1 ďalší
Koláž prioritných investícií župy na Liptove.

Niektoré sú vo výstavbe, ďalšie zatiaľ na papieri.


  1. Radko Mačuha: Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe, dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  2. Vladimír Bojničan: Z výkalov bič neupletieš – ani keby opozícia zrovna začala znášať zlaté vajíčka
  3. Martin Fronk: OPERÁNA POŽIČOVŇA S HMOTNOU ZODPOVEDNOSŤOU (pre chudobu dole)
  4. Tomas Hlavaty: Prezident Erik Kaliňák, premiér Kaliňák st., predseda parlamentu Bombic.
  5. Vladimír Krátky: Budem ( asi ) kandidovať za Primátora Bratislavy !
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia.
  7. Vladimír Hatara: Fico ako Mečiar...
  8. Ján Valchár: Štvrtý Aljoša. Ambasáda.
  1. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 27 964
  2. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 8 986
  3. Vlado Jakubkovič: Ukážte rozstrieľané brucho. 8 653
  4. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 7 874
  5. Radko Mačuha: Štyri otázky pre súťažiaceho poslanca Glücka. 7 665
  6. Michael Achberger: Lepšie ako diéta? O tomto trende hovoria aj lekári aj tréneri! 6 806
  7. Věra Tepličková: Keď sa bojíš valašky 6 699
  8. Matúš Paculík: Podvodníci na Bazoši majú nový trik, zneužívajú pri tom Alzu 5 372
  1. Radko Mačuha: Rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe, dokial Fico na Slovensku, pánom nebude.
  2. Věra Tepličková: Keď sa Lojza Hlinu bojí už aj generál
  3. Marcel Rebro: Aká krajina, taký hokej
  4. Tupou Ceruzou: Krížovka
  5. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť?
  6. Roman Kebísek: Láska mladej Timravy k dvom bratom
  7. Radko Mačuha: Cintula chcel Fica zavraždiť, pretože chce Mier.
  8. Tupou Ceruzou: Za čiarou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu