Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hrádočania budú bývať na futbalovom ihrisku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ak chcu zastavit pokles

demograficky, tak by mali makat na vytvoreni pracovnych miest, nielen na byvani. darmo mas kde byvat, ked mas byt na podpore.
 
Hodnoť

 

Demograficky pokles je zapríčinený nefunkčným prostredím, ktoré je nevhodné pre ľudí, ktorí vytvárajú pracovné miesta a vyžadujú určitú úroveň dostupných verejných služieb, na ktorých je závislá jeho rodina (školstvo, zdravotníctvo, sociálne služby, doprava). Obchody, bývanie, ostatné služby o to sa pri funkčnosti horeuvedeného postará súkromný sektor sám ak im do toho nebude mestská a štátna byrokracia zasahovať.
Bez nich nebudú dobré pracovné miesta, bez pracovných miest nebudú u ľudí peniaze, bez peňazí si nemôžu kúpiť voľné neobývané domy, ktorých je prebytok.
Postavenie bytov pre ľudí, čo nemajú peniaze, aby mal kto platiť dane je nezmysel, tí dane platiť nebudú. Treba zariadiť aby si mali ľudia možnosť zarobiť tak, aby si byty alebo domy mohli kúpiť a títo zarábajúci ľudia budú platiť aj dane.
Ak má človek postarané o deti a rodičov, má menšie problémy ísť zarábať aj inde do času, kým sa z dovezených peňazí do mesta nevytvorí fungujujúci miestny finančný obeh.
 


Už ste čítali?