Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Horor trval štyridsať minút, voda narobila veľké škody (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Tak potom sa necudujte ze vas topi, ked sa o to nikto 20 rokov nestara. Urobit rigol popod polia a precistit ruru pod cestou sa da aj z obecnych zdrojov a este mozu na to zamestnat nejake kofoly.
 

.................

presne ludia sa cuduju ked uz je neskoro, keby sa starali o tie odtoky mohli byt minimalne mensie skody
 

Nemohli dať peniaze na čistenie rigolov,

starostka by nemala na výplatu mesačne 1200 E a poslanci po 300 E. Teraz sa im poskladáme aj na projekt za 2OO OOO Sk dva papiere so štyrmi opatreniami, orať po vrstevniciach, čistiť piekopy , čistiť rigol, využiť miestnu pracovnú silu. Jarne upratovanie robia ale už iba doma, leninské suboniky úspešne zrušili na obecnom zastupiteľstve. Hlavná vec, že im všetci pomohli spísať škody.
 
Hodnoť

Najlepsia pomoc je

Svojpomoc
 
Hodnoť

o co,ze to nemali poistene ?

a ze mali kupeny gumeny modry bazen z Polska(akcia)
 

 

Ty chudak, prestan tliapat. Debco.
 

nenormalny SLovak :)))

.
 
Hodnoť

zregulovat

aby vytopilo tych nizzsie ... to je logika . riesenie jak svina
 

Systémové riešenie je nutné nie len tu

Zregulovanie nestačí. je potrebné prejsť celé povodie a pozrieť, kde sa voda zbiera - zo svážnic, ciest...tam, v povodí je treba naprojektovať a potom zrealizovať protipovodňové opatrenia na udržanie vody v krajine, včítane nejakého poldra, hrádzok.
 
Hodnoť

Viem si predstaviť investovať tu

tie preliate evra dole gagorom a pažerákom súdružky Tománovej, týmto ľuďom by sa určite zišli viac ako sociálne orientovanej mafii
 

 

Ešte keby si sa nevyjadroval štýlom "Dyg, ty ***** dalo by sa to aj zrozumiteľne preložiť do slovenčiny. Či?
 

Kuku o dva mesiace

budeš písať o držbalonikovom referende a zbytočných miliónoch.
 
Hodnoť

 

kedysi si takéto protipovodňové opatrenia stavali ľudia sami, po práci, za vlastné, spolu.. čo im bráni vyčistiť to, čo majú + svojpomocne zväčšiť koryto, vykopať nejaké rigoly, niekde nanosiť zeminu na "hrádzu" a podobne. teraz už všetci len čakajú kým ministerstvo schváli, ministerstvo pošle a postaví.. alebo ešte viac in je čakať na eurofondy..
 

žeby aj Dunaj ľudia z Petržalky

betonovali svojpomocne ...
 

 

áno, lebo porovnávať dedinský potok s dunajom je skutočne inteligentné.. tlieskam :)
 

Ano, ide o to,

že niekde /BA/ sa reguluje za štátne peniaze a bez pričinenia tamojších obyvateľov a niekde ľudia majú platiť vlastné peniaze a dávať do toho vlastnú prácu a čas.
 

 

tvrdíš "kedysi si takéto protipovôdňové opatrenia stavali ľudia sami..." keď povieš A tak povedz aj B, áno robili pretože štát ako taký sa nestaral a ak chceli chrániť gazdovstvo, majetok tak museli niečo robiť, ale podľa podľa tvojej logiky vlastne nám občanom štát ako taký netreba, všetko si dokážeme urobiť svojpomocne, liečiť, zaplátať cesty, bojovať proti živelným pohromám... želám ti aby si sa ocitol v presne takej situácii ako tí ľudia v tých zaplavených oblastiach.
 

 

hovadinky vyprávaš.

povedz mi, ty keby si žil v povodňovej oblasti, často by tam takéto veci boli a štát by na vás kašlal, tak by si tiež nič nerobil? veď štát sa postará?
áno, štát by to mal vyriešiť, ale keď im to zamietli, tak len truhlík bude čakať rok, aby znova podali návrh.
 
Hodnoť

 

nechapem preco v takychto rizikovych oblastiach kde sa kazdy rok nieco zomelie, si ludia neobozenu dom metrovym betonovym murom. s povodnou by si nemuseli robit ziadne starosti. a som presvedceny ze strecha sa da tiez spravit aby ju nemohlo podfuknut
 

 

pretože ten múr by musel byť aj meter široký, nielen vysoký.
nám tento rok prvý krát za ten čas čo tu bývam prišla dosť veľká voda a potok, ktorý má teraz cez leto tak 10cm mal dva metre a bolo ho plné koryto. je to celkom slušný tlak a odniesol ten prúd také veci, ktoré by som netypoval že dokáže voda zobrať a našiel som si napríklad pred domom monolit betonových schodov s ktorým pohne iba báger.
další problém je ten, že samotný potok sa nevylial, ale problémom bola voda, ktorá tiekla fakticky zovšadial z okolitých kopcov, súvislá vrstva vody išla po lúkach smerom na domy a nemala kam odísť, skončila na najnižšom mieste a pomaly pár dní vsakovala.
čo s tým spraviť, každý si spraví hrádzu meter na dva metre okolo svojho pozemku?
 

1 2 >

Už ste čítali?