Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za mesiac vznikla na sídlisku Podbreziny zelená oáza (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

volby sa blizia

rychlo nieco robme pre ludi... hanba
 
Hodnoť

Odpoved na reakciu ibiho35

Vazeny pan "ibi165". Volam sa Rudolf Pado a som predseda a projektovy manazer OZ TATRY, ktore iniciovalo vznik Zelenej oazy pri vode. Okrem ineho som obyvatelom sidl. Podbreziny. Projekt som inicioval, napisal a koordinoval ja osobne a mal som z toho 0,00 eur (slovom: nula eur). Naviem kolko obcanov v tejto krajine je ochotnych na take nieco pristupit. Mesto Liptovsky Mikulas prispelo na projekt sumou 500 eur, zvysne zdroje su nadacne a prispevok z 2%-nej asignacie dane, ktoru nam venovali obcania (mimochodom, minimum je ich z Liptovskeho Mikulasa). Mimochodom, v Litovskom Mikulasi realizujeme aktivity od roku 1998 a od roku 2000 ako OZ TATRY. Niekolko rokov tahame kampan "Neseparujte sa! Separujte s nami", co by ste si mohli vsimnut, ak by ste citali informacne letaky, ktore k tejto problematike distribuujeme k obcanom. Som clovek, ktory nie je clenom ziadnej politickej strany, ale na roudiel od vacsiny Slovakov nesedim doma, nejem cipsy a nenadavam pritom na cely svet ... radsej nieco k jeho zmene urobim. KAZDY Podbrezincan, a nielen on, ma moznost iniciovat vhodne zamery vo "verejnom priestore", dokonca sa moze v roznych grantovych schemach urcenych pre neformalne skupiny pokusit ziskat fin. prostriedky. Preco to neurobite? Internet je zahlteny anonymnymi kritikmi, ktori za vsetkym vidia politiku, triedneho nepriatela resp. ich zivotnou naplnou je predmetne diskusie rozvratit. Ing. Blchac ci ktokolvek iny Vam potvrdi, ze ja osobne nemam problem akejkolvek autorite hovorit veci natvrdo. Obrtazuju ma vsak letaky akychkolvek pseudoobcianskych zdruzeni, ktore pouzivaju vety typu "ludia sa boja o svoju pracu, vsade je strach ...". Mam pocit, ze sa nepise rok 1954. Este jedna poznamka: Tento clanok zverejneny v My Liptov je tlacovou spravou mesta. treba sa spytat redaktorou, preco nezverejnili tlacovu spravu OZ TATRy, ktora bola zaslana uz v nedelu 10.10.2010 s embargom zverejnenia do 11.10.2010 do 11.00 hod., preco na akcie OZ TATRY nikdy nechodia ...
 
Hodnoť

Tlacova sprava OZ TATRY

Dňa 11. októbra 2010 bola obyvateľom sídl. Podbreziny v Liptovskom Mikuláši odovzdaná do užívania „Zelená oáza pri vode“.

Zámerom spoločného projektu OZ TATRY a mesta Liptovský Mikuláš bolo vytvoriť na brehu Smrečianky priestor – oázu, ktorá bude využívaná občanmi sídliska pre odpočinok, stretávanie sa a vzdelávanie.

Projekt bol realizovaný na najväčšom sídlisku v Liptovskom Mikuláši – sídl. Podbreziny, kde žije skoro jedna tretina všetkých obyvateľov mesta. Realizácia projektu pozostávala z výsadby 15 stromov a vyše 470 sadeníc krovín, umiestnenia 4 ks lavičiek a 4 ks náučných tabúľ.

Vďaka miestnemu umelcovi Pavlovi Petrášovi ml., organizátorovi 2. ročníka sochárskeho sympózia „Ambient Exterior“, ktoré sa uskutočnilo v Liptovskom Mikuláši počas tohtoročného leta, bolo do priestoru zelenej oázy osadené aj umelecké dielo.

Projekt OZ TATRY „Zelená oáza pri vode“ finančne podporili: Nadácia Ekopolis a SHP Harmanec a. s., v rámci programu „Úsmev pre strom 2010“, Nadácia Dexia banky Slovensko v rámci grantového programu „Zelené obce“, mesto Liptovský Mikuláš, ako aj samotné OZ TATRY z prostriedkov získaných z 2 %-nej asignácie dane. Hodnota odovzdaného diela, bez umeleckej hodnoty sochy, je cca 7 000 eur.

Do realizačných prác projektu boli zapojení pracovníci Verejnoprospešných služieb – Liptovský Mikuláš a Semenolesu – Liptovský Hrádok, ako aj 72 dobrovoľníkov - žiaci zo ZŠ Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, študenti z Gymnázia M. M. Hodžu – Liptovský Mikuláš a Strednej odbornej školy polytechnickej – Liptovský Mikuláš a aktivisti OZ TATRY. Ich dobrovoľnícky vklad presiahol 300 hodín.
 
Hodnoť

Ocenujem

aj ked spracovanie ma trochu sklamalo.Uvidíme na jar.
 


Už ste čítali?