v tých istých novinách: Stagnáciu záujmu o stromčeky z domácej produkcie prízvukoval aj riaditeľ ružomberskej spoločnosti Mestské lesy Milan Šlávka. „Obracajú sa na nás prakticky iba stáli zákazníci, čo nasvedčuje, že objem predaja sa bude pohybovať na úrovni minulého roka, keď sme predali iba 200 až 250 stromčekov. Pred desaťročím ich bolo niekoľkonásobne viac," dodal.
Takže 14.12. je stále väčší záujem o živé stromčeky, kým 15.12. stagnuje, a je niekoľkonásobne nižší, ako pred desaťročím.
Tiež som si všimla takéto menšie paradoxy v Liptovských novinách.. Čoraz častejšie sa presviedčam o tom, že im zďaleka nejde o kvalitu, ale o kvantitu článkov.
Živé stromčeky? Teraz,keď sú na to vytvorené zvláštne farmy, tak áno.Lenže stojí to €. Ale keď sa chodilo do hory vyrubovať,tak to škodilo lesu. Nikto nechcel pahýľ,len pekne formovanú osamelo stojacu jedličku,alebo borovicu.Lenže tie stromčeky sa dovážajú,takže naši ľudia si odstoja len v mraze pri predaji a smotanu zlíže cudzinec,pričom reklamu mu robí Slovák zadarmo.
sú to bežné lesné škôlky aj so zameraním na dopestovanie drevín,teda ihličňanov a listnáčov.Časť z tejto produkcie sa dodáva na predvianočný predaj,alebo sa dá kúpiť priamo u pestovateľov(Jochy)A k tej jedličke len toľko,že je najvhodnejšia na vianočný stromček,nakoľko jedľové rezivo je prakticky minimálne použiteľné pre drevospracujúci a už vôbec nie pre nábytkársky priemysel z dôvodu nízkej výťaže a náročnej predprípravy pred povrchovou úpravou.
najlepsi je zivy v kvetinaci