Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radnica prejde personálnym, finančným a právnym auditom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

plat

...hlavne, že si nový primátor ihneď po nástupe na mestský úrad zvýšil plat koeficientom 1,7
 

V tejto chvíli menej podstatné...

Myslím si že v tejto chvíli je koeficient platu primátora menej podstatný ako koeficient obohacovania sa na úkor rozpočtu mesta.Ak na to mesto má nech mu odsúhlasí aj koef.2,0.Len potom treba dohliadnuť na "dlhé prsty" hlavne tej suity čo sa zoskupí okolo primátora, ako je to v týchto zemepisných šírkach zvykom.
Potom už bude rozpočet nie vyrovnaný ale prebytkový.Keďže viem čo sa deje v zákulisí komunálnej politiky v našich mestách,hlavne po finančnej stránke, ani sa nečudujem že rozpočty našich miest a finančné bilancie sú také aké sú.
Preto som za zriadenie inštitútu pri Úrade vlády,ktorý by dohliadal na hospodárenie miest vo všetkých oblastiach týkajúcich sa financií a to až do takej úrovne ako by mestá a obce fungovali v rozpočtovom provizóriu.Tento úrad by musel byť nezávislý od politickej moci a hlavne od rôznych lobystic.skupín a mal by posilnené kompetencie vo vzťahu k pridelovaniu oprávnených dotácií ,výnimiek,rôznych úľav a pod.Potom by sa ukázalo či tí primátori,starostovia a poslanci naozaj berú tieto funkcie ako službu ľudu, ako to často s ironickým podtónom deklarujú, alebo to znova poňali ako výbornú príležitosť na obohatenie seba a svojej rodiny.
Bolo veľkou chybou že sa udelili našim samosprávam také kompetencie, aké sa udelili a tieto začali šafáriť s obecným majetkom ako so svojim/príklad Slotu zo Žiliny,ktorý začínal rokovanie mestskej rady vetou:"Čo by sme ešte predali?"/.
Tento a mnohé ďalšie príklady zo slov.miest a obcí svedčia len o jednom.Na takýto stupeň demokracie,disciplíny a zodpovednosti politikov k obyvateľom tento štát ešte nedorástol.
Toto nie je mentorovanie o tom ako by to malo byť v Ružomberku a keďže pána primátora nepoznám,už vôbec nie je on tým adresátom.Je to skôr úvaha o tom kam sa uberá naša komunálna politika a aké sú momentálne východiská z tohoto marazmu,ktorý je fenoménom na celom našom "Krásnom Slovensku".
Pozdravujem pána primátora a držím mu palce aby to zvládol aj napriek svojim neprajníkom.
 


Už ste čítali?