Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podľa dopravnej značky má diaľnica len dvesto metrov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pokuta 500€

nebola len nedávno pokuta 3000 Sk? To ako k tomu zrazu prišli že 500€?
Svine z NDS, najprv dokončte prácu, teda dokončte tú posr.tú dialnicu a POTOM vyberajte dialničné známky!
 

""

Ľudia bedákajú nad drahými diaľničnými známkami a pritom sú ochotní vycálovať nehorázne peniaze za alkohol, cigarety,...a to im nie je drahé?
 

 

Sice nepatrim do tej bedakajucej skupiny, ale aspon vedia, ze za tie prachy dostanu kvalitny alkohol a cigarety.kdezto na dialnici nevies co ta caka :)
 

ide o princíp

dialnica sa na 90% stavia z daní /napr. ktorý platím pri tankovaní benzínu/, čiže na 90% mám dialnicu zaplatenú a nepustia ma na ňu, ak nemáma diallničnú známku. Ale dobre, ešte by som si ju eventualne kupil, ale prečo mám platiť za nedokončenú prácu ???!!! Nie je to drzosť ???!!! Nech ju najprv dokončia a potom inkasujú nie naopak !!! Ide o princíp !!! Chápeš ???
 
Hodnoť

Nie je to len tam

Podobná, keď nie horšia neprehľadná situácia je na R1 na križovatke od Kremnice cca 3 km pred Žiarom nad Hronom. Stačí malé zaváhanie, najmä v dopravnej špičke, a tí čo nemajú diaľničnú nálepku ocitnú sa na platenom úseku smerom do Zvolena, alebo na Žarnovicu... Potom už vôbec nemá šancu neporušiť zákon o platených úsekoch a viac kilometrov musí prejsť "načierno" a riskovať pokutu... Leda, že poruší všetky zásady bezpečnej premávky a s blikajúcimi svetlami bude pomaly cúvať odkiaľ prišiel, ako som toho bol svedkom.
Informačné tabule pred a v prípojnej križovatke sú totiž tak šalamúnsky rozmiestnené, že sa v nich sotva zorientuje vodič, ktorý tadiaľ prvýkrát prechádza... Navyše, keď sa za ním valí kolóna.
Odporúčam niektorému "sviatočnému" vodičovi z Ministerstva dopravy SR, či NDS, aby si to overili v praxi, aby pochopili, že aké nemilé prekvapenia dokážu pripraviť vodičom svojimi diletantskými návrhmi a rozhodnutiami.
 

 

Presne viem, o čom hovoríš, aj v Hornskej Breznici je podoná situácia. Nedá sa napr. dostať z Hronskej Breznice do Budče bez toho, aby si nešiel asi 2 km po diaľnici. Cesta je tam pekne domotaná. Manželka raz nejak chaoticky odbočila (neprešla ponad most) a miesto toho, aby dala blikačky a "cúvla" 10m a vrátila sa správne sa proste rozhodla ísť na Žiar. Najbližší zjazd bol na tebou spomínanej križovatke smerom na kremnicu, kde sme mysleli, že sa prinajhoršom otočíme a trafíme "starú cestu" na Hronskú Dúbravu, avšak značenie nula bodov, tak sme sa zase vrátili na diaľnicu a išli do Budče po nej... Nikedy by stačilo, aby boli riadne označené všetky smery a nie len diaľničné privádzače...
 

 

vysvetli nam vyznam slova "Leda".
Je to meno?... nazov niecoho?... alebo len neovladas spisovnu slovencinu?
 

Leda

v tomto kontexte "ibažeby" :)
 

 

Nechcel som ani reagovať na tvoju "znalosť" slovenskej gramatiky, lebo témou je dopravné značenie.
Leda je častica. Podobne aj ledaže. Pochybujem ale, že vôbec vieš čo je častica... Pošepnem ti, že to nie je atómová častica...
"Slovenčinár", vráť sa naspäť do základnej školy a douč sa gramatiku!
"Obdivujem" ľudí, ktorí sa tvária múdro. Žiaľ, len sa tvária...
 
Hodnoť

Toto som sik nikdy

neuvedomil, že rýchlosť 130 km/h začiná až po odbočke do Partizánskej Lupči.
Ked tadiaľ idem, som rád, že je pri Ivachnovej začiná normálna cesta, a dupnem na plyn.
Nie hned tých 130, ale určite viac ako 90.
Aký zmysel to má, tam ešte nepovoliť 130 ? Len kvôli ČS ? /také "perličky" sú smerom do Popradu viac/ Mohli by to vyriešiť tak, ze už pri Ivachnovej dajú tabulu "dialnica" a pod tým
"bez úhrady, a potom po odbočke do Partizánskej Lupči "koniec bez úhrady".
Ale to je asi píliš logicke.
 

 

Neviem, ale asi neexistuje cesta prvej triedy, na ktorej by bola povolena rychlost 130km/h. Radar som tam este nevidel, ale asi sa oplati dodrzat rychlost.
Na useku od Vazca do Popradu su uz obmedzenia zrusene. Cez tunel Lucivna mozes ist 130, iba v tuneli Borik nechali 80. Obmedzenia zrusili tiez medzi krizovatkami Poprad Zapad - Vysoke Tatry - Poprad Vychod. Okolo Popradu uz prejdes 130, aj ked vela vodicov instinktivne spomaluje :)
 

 

Tiež som o tom doteraz nevedel, furt tam idem 130-kou :-)
 

 

na ten začiatok diaľnice pozor. Tam pri tej značke začiatku, na tom ostrovčeku pri tých stromoch, býva odstavený v smere jazdy passat alebo audi s tmavými sklami a číha :-)
 
Hodnoť

I

200 m diaľnice je na Slovensku úspech
 
Hodnoť

 

Dost "chaoticke" je aj značenie z Trnavy na výjazde na R1 . Najprv ja značka "rýchlostná cesta" potom je tá istá značka ale že "rýchlostná cesta 500m" a potom je zase značka "rýchlostná cesta" . :/
 
Hodnoť

ZNAČENIE NA SLOVENSKU

Ja som to už dávno vravel, že značenie na slovensku robí nejaka opica zo Zoo..

taktiež výjazdy a tabule sú cca 50m za odbočením a výjazdmi...takže turista pos.r sa a môžeš si to obísť ako trúba dookola alebo s5.

Zlé značenie by sa malo trestať ako nebezpečné zavádzanie - nechcem si predstaviť, že nejaký zo ZŠ postaví zle značenie a sanitka v tom frmole zle vybočí...každá sekunda je dobrá..
 


Už ste čítali?