Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Inšpektori objavili poľskú soľ, čakajú na výsledky testov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Vegeta

Regionálny úrad verejného zdravotníctva kontroluje po prevádzkach soľ, ale vegetu nie a pritom v Metre je vegeta 5kg s označením ARO vyrobená v Poľsku a tú si hygienici ani nevšimli - dôsledná kontrola.
 

 

kamarat, vegeta sama o sebe je jeden velky sajrajt a taka posypova sol v tom by ti uz ani neublizila
 

vegeta sa da v nudzi pouzit ako

posypova sol :)
 

Mal by stačiť jeden telefonát

na Obchodnú inšpekciu, alebo veterinárnu správu, aby to skontrolovali. Zavolala by som tam aj sama, ale neviem, o ktoré Metro sa jedná - teda v ktorom meste!
 
Hodnoť

 

Tato kauza moze znicit potravinarsky priemysel v Polsku.
(Podobne ako sa znicil vinarsky priemysel v Rakusku.)
.
Ale ked tak nad tym rozmyslam, polske potraviny boli zapade vzdy nepredajné.
 
Hodnoť

kupujem

858* a vajcia s kodom 1* alebo 2*
maso od tunajsich vyrobcov, nie balicov, napr Hyza...
 

Nepozeraj na kod 858,

lebo sa ozes napalit. Rozbal balenie a kukni rovno na vajce, ak ta kvoka bola slovenska, malo by byt na nom SK.
 

 

tak pokračuj veselo ďalej, vajco 1* je klietkový chov, rozumej humáč No.1!!! v AT také ani nepredávajú!
hyza nakupuje hydinu z polska a prebaluje ju! dobrú chuť nám všetkým.
 

 

jéj ašípka se vloudila, ospravedlnujem sa klietkový chov je číslo 3! pardón.
 
Hodnoť

 

Si myslím, že témou týchto dní je šetrenie a jednou z ciest je aj využívanie posypovej soli na solenie potravín. V súčasnej dobe je potrebné vyhľadávať všetky možnosti na šetrenie, zapojiť do toho celú verejnosť a hlavne výskumníkov lebo možností je neúrekom - čo tak napríklad porozmýšľať nad využitím starých pneumatík v potravinárskom priemysle, pridávaním pomletých pneumatík napr. do klobás, či salám by sa tiež mohli ušetriť pekné peniaze.
 

3/3

A do mlieka pridávať naftu alebo benzín alebo nejaké anaboliká aby sme boli v práci výkonnejší a čim skôr zdochli a nedožili sa peňazí v dôchodku to by tiež bolo super nápad.
 

Nie si ďaleko

od pravdy: veď ž dávno sa v celej Europe zdochnuté krávy spaľovali v kafilérkach a ten popol - "no nebol by to hriech vyhodiť ?"
Tak sa to sypalo kravám ako kostná múčka do krmiva !
Až z toho tie kravy ošaleli .
Nič nové pod slnkom.
Nie je problém vyrobiť, ale predať:
 

V kafilérke sa nespaluje !!

V kafiléricách sa živočíšny odpad nespaľuje !!! Pri teplote nad 120°C a pod vysokým tlakom z mäsa a odpadu (zloženei - voda, tuk, bielkoviny) sa uvoľňuje voda , zahynú všetky chroboplodné zárodky a potom sa odoberi tu . To čo zostane je mäsokostná múčka - bielkovinový koncentrát , zdravotne nezávadný, obsahuje vyše 70 % bielkovín. Od začiatku minulého storočia, kedy sa toto vymyslelo sa múčka pridávala do krmiva pre všežravce (kurence, prasce) - nie pre hovädzí dobytok. Preto kurence a prasce priberali viac a rýcheljšie, preto sa mäso stalo dostupným pre široké masy. Alternatívne sa dajú bielkoviny dodať aj sójou (hlavne z USA a Brazílie) alebo rybacou múčkou (obvykle z ančovičiek lovených v Tichom oceáne). Preto tu fungovali poľnonákupy , vyrábajúce krmné zmesi , preto Hyza a THP chovali možstvo kureniec s chutným mäsom . Ked sa v Británii zjavila BSE , nejakí experti vyjadrili podozrenie, či to nevzniklo prenosom z mäsokostnej múčky (zdroj choroby vraj prežije teplotu 110 °C). V Británii totiž kafilérky používali len teplotu 110°C (dôvod - šetrenie vzácnych prírodných zdro jov energie, nevypúšťanie CO2 a iné bohumilé dôvody). Bez toho , aby to bolo dokázané, múdry regulátory zakázali pre istotu pridávanie múčky do krmných zmesí. Pestovatelia sóje sa potešili (dopyt a ceny okamžite stúpli) - odrovnali konkurenciu. My sme múčku používali na kŕmenie naďalej, ale vstupom do EU v 2004 sa to zakázalo aj u nás . odvtedy sa mčka môže akurát spaľovať , môže sa s ňou hnojiť alebo sa môže ako hnojivo vyvážať . V krajinách , kde mali toľko rozumu , a skrmovanie nezakázali (Brazília, Thajsko, Čína apod.) sa hnojivo zmení na krmivo, vykŕmia lacné a chutné kurence, ktoré si my v Európe radi dovezieme, zjeme , nič nám nie je. Len teraz neiktorí vzdychajú , ako nám Číňania zničili slovenské hydinárstvo. Zničili ho debili v Bruseli s hlasnou podporou tých spotrebiteľov, čo teraz vzdychajú nad jeho zničením . A tak to dopadne so všetkým, ak dáme iným do rúk moc rohodoavť za nás !!!

Cesta do pekla je dláždená najlepšími úmyslami.

P.S. a benzín/anaboliká do mlieka nebude pridávať nikto , ak je prísad drahšia , ako mlieko. Pridávať sa bude voda , tá je lacná - potom sa to predáva akoodtučnené mlieko. A čuduj sa, nadšení uvedomelí spotrebitelia pijú "zdravé" mlieko s 0,1 % tuku. A majú sbnahu nám normálnym zakázať piť 3,5% mlieko , lebo nám vraj škodí.Dojemná starostlivosť o moje zdravie. Zdravie je moje a ja mám právo rozhodnúť sa ako s ním naložím. Krto je sprostí, nech sa zverí do rúk inému - ale nech nenúti do toho aj mňa
 
Hodnoť

SLOVENSKOOO!!!

slovak to kupi, hlavne ze lacno a vela! keby dali este zlavu 20-30%, minimalne polovica kupujucich by kupila aj s vedomim ze je tam posypova sol :)
 
Hodnoť

technicka sol

v potravinach je len taka ceresnicka na torte. Urcite mnohi poznate chutovy rozdiel medzi cokoladou Milka predavanou v SR a predavanou v Rakusku. U nas tukovy grc, v Rakusku chutna mliecna cokolada. To iste aj cokolada Geisha - to sa normalne neda jest, hnus. Takisto slavna znacna Lindt vyraba vlastne fejky pre vychodoeuropsky trh. Svine z Bruselu tomu hovoria ze "prisposobenie sa chutovym preferenciam zakaznikov vo vychodnej casti EU", pekny diplomaticky pojem pre podradne surovinove vstupy do znamych značiek. Fakt ma neprekvapi, ked nam raz na zranie ponuknu pomlete ojazdene pneumatiky.
Bojovat proti tomu sa da len tak, ze to nebudeme kupovat. Aj tak su to prazdne kalorie, takze budeme zdravsi.
 
Hodnoť

Kontrolori míňajú naše peniaze

Klasická demagógia. "Cestárska" soľ je NaCl, na rozdiel od potravinárskej môže byť mechanicky znečistená. Neobsahuje viac ťažkých kovov ani ničoho nad normu. Ale píše sa o nej , že "jedovatá". Pritom ani bedliví kontrolóri platení z našich daní nie sú schopní nájsž jeden atóm navyše v samotnej soli, nieto ešte vo výrobkoch . Všetky tieto nezmyselné prísne normy len predražujú každý tovar, umožňujú tisícom "kontrolórov" žiť beprácne z našich daní. Vďaka tým normám si nemôžem kúpiť napr. normálne na dyme zaudenú slaninu, lebo mi vraj škodí. No a čo ? Aj cigarety škodia, aj alkohol škodí , aj horoleyectvo, cyklistika a šport škodia. Akým právom mi štátni úradníci bránia v prístupe k neiktorým veciam ??? nech dovilia predávať v obchode "cestársku soľ" za 50 centov a"potravinársku" za 1 € a každý nech sa rozhodne ako chce. ench sú na pulte kurence chované sójou a kurense chované mäsokostnou múčkou. Ja sa rozhodnem, ktoré si kúpim a zjem, dokonca aj s vedomím , že to obsahuje škodlivé látky . Nechcem, aby za mňa rozhodoval ktokoľvek iný. A som proti tomu , aby úradníci (Z.Simon) a novinári vyvolávali umelo paniku ("jedovatá soľ"). Jej výsledkom budú len ďalšie výdavky z našich daní na kontrolórov a iných príživníkov. Vďaka "bedlivosti" slovenských kontrolórov , ktorí netolerujú , že vo výrobni nemáte štyri nerezové umývadlá na každú blbosť, vykachličkované plafóny a iné sprostosti sa na Slovensku už zavreli skoro všetky malé bitúnky. Keď robíte doma zabíjačku , stačí drevené koryto , normálne hrnce, nemusím mať pokrývku hlavy a jednorazové pláštenky a všetko je OK.
Ak budeme takto pokračovať , tak jedného dňa bude mť štátny úradník právo vtrhnúť do môjho domu a napariť mi pokutu za to , že pri rraňajkách krájam salámu , chlieb a papriku na tom istom lopári ( v reštauráciách na to musia mať tri rôzne !!!) .

Som presvedčený , že poľská "cestárska" soľ je neškodná a najlepšie to vedia práve tí kontrolóri , čo robia paniku
 

Ivan Lamoš.

Ako vidím, patríš k najvďačnejším konzumentom všetkého sajrajtu podľa vlastného výberu.
Nuž, proti gustu žiaden dišputát. Len chcem pripomenúť pár skutočností. Nie každý sa vyzná v normách, povolených aditívach (ich počet prekročil 90.000), éčkach, a ich vplyvu hoci len na obyčajné tehotenstvo.
Nie každý pozná deje a následky kumulácie ťažkých kovov, PCB a desiatok ďalších jedov v kostiach, depotnom tuku na organizmus. Zaoberá sa tým xenobiochémia. Ktoré, nebyť aspoň "nebezpečenstva" kontroly, by kvôli profitu nasypali všetkého schopní výrobcovia aj obchodníci v násobných množstvách do všetkého. Nehovoriac o lacných náhražkách imitujúcich plnohodnotné zložky potravín. Proste za profitom idú doslova cez mŕtvoly.
Hygienici aj štátna správa je viazaná legislatívou únie, či sa nám to páči, alebo nie. Pozri si príspevok "basbkinej_almary" nad tebou a uvidíč, že aj najznámejšie firmy falšujú dvoje vychýrené značky určené pre svoje východné koloniálne trhy. a keby išlo len o čokolády, jogurty, syry. Doma nájdeš ešte vždy adekvátnu náhradu. Ale v prípade potravín a pochutín, v ktorých sme stratili sebestačnosť alebo výroba (ako v prípade soli) bola úplne zlikvidovaná, na výber nemáš vôbec nič.
Poliaci sú ohľadom svojho potravinárskeho vývozu úplne zvláštna fajta. Nie div, že už roky majú zákaz ich vývozu do Ruska. Tá cestárska soľ je len špičkou ľadovca. Tu vôbec nejde o to, čo obsahuje a čoho odpadovým produktom je, podstatné je, že sa jedná o vedomý podvod. Podobne ako v používaní zmesí so zakázanými aditívami (anaboliká, kŕmne antibiotické a hormonálne stimulátory rastu), rybacou múčkou, mäsokosťou. Ktorými vykrmujú zvieratá. Ktoré na dôvažok ešte špeciálne preparujú soľou viažúcou vodu v tkanivách. Minulý rok bol dosť frmol okolo hydiny z Kežmarku. Nakoniec to skončilo žalobou podvodníkov na štát.Lebo je to narafičené pre krátky polčas rozpadu a nevykázateľnosť v mäse, že podvod sa zistí iba čírou náhodou. Takže kúpiš a do trúby dáš piecť kurča, vytiahneš vrabca. Podobné je to aj u bravčoviny.....
Minulý týždeň otriasol Poľskom ďalší megaškandál s falšovanými sušenými vajcami. Kde vajcia boli obsahovo nepatrným zlomkom, zvyšok bol rybacou múčkou a kurkumou na zafarbenie zmesi. A zrazu je ticho akov hrobe. Že prečo? Lebo tu už sa nejedná o mäso a výrobky, ale o cestoviny, pečivo, cukrárske výrobky. A na rozdiel od soli sa do výrobkov pridávajú násobne viac. Možno sú aj v tej kolienkárskej únijnej pomoci chudobe. Veď tie "vrajvajcia" boli tak lákavo lacné. Aj keď smrdeli ako lajno, kto by to nekúpil? Veď trocha chemickej arómy spraví zázraky. S tým vyvstáva problém obsahu dioxínu, toxafénu vo všetkom, čo len pričuchlo k vaječnému výrobku. Málokto vie, ale len Nemci vysypú do Baltu ročne 10.000 ton toxafénu.
Vynálezca metodiky stanovenia z Zelle mi doslova povedal. Číra náhoda. Všetko je čisté ako sneh, kým sa nenájde možnosť stanovenia. Ešte nás čaká nejedno prekvapenie. A ty hovoríš o panike.
A ty vravíš niečo o darmožráčoch a zbytočných kontrolách, slobodnom výbere. Ty predsa nemáš možnosť ako spotrebiteľ skoro žiadneho výberu. Ak si nezoberieš lupu na prečítanie blších písmen, ktoré ti aj tak nič nepovedia. Tobôž nie o skutočnom pôvode výrobku, nie to ešte jeho zložiek. Aspoň jeden príklad. GMO. Niet na svete sóje bez GMO. Utešene pribúda GMO kukurica, ryža.... Kde nájdeš označenie umožňujúce tvoje osobné rozhodnutie?
Podľa mňa by tých kontrol a celkom nekompromisných a pre podvodníkov s likvidačnými pokutami malo byť mnohonásobne viac. A vedomé falšovanie potravín by malo stať trestným činom so slušnými pálkami za všeobecné ohrozenie
 

re

raz som sa ulakomil a kupil som 10 vajec v Hypernove, samozrejme z Polska a keď som spravil praženicu, tak išla do zachoda, úplne bola cítiť rybacinou
 

a co takto trochu opaku

- v SR je priam notoricka nenavist k prirodnym vedam na skolach, napriek tomu expertov na chemiu v potravinach, E-cka atd. mozeme vyvazat. Vysvetlis mi to?
Zvlast hoaxy okolo E-ciek su pomaly na dennom programe. A rad by som vediet, ktori ze z vyssie prispievajucich diskuterov napr. poznaju skutocne zlozenie vegety, ked ju tak "expertne" komentuju
- na ilustraciu - par ludi, ktori si ukazovali, aki su uzasni, ked pluju na Poliakov kvoli soli dost penilo, ked som im pripomenul, ze rozhodujuci nie je napis na obale, ale zlozenie (a nasledna davka)
- samotny clanok je dokonca ukazkou toho isteho, ked inspekcia na jednej strane mota okolo nebezpecnosti, na druhej vyklada, ze nenasli nadlimitny obsah skodlivin (a preto sa vraj da pouzitie t. soli tazko dokazat - sic!). Pritom prave tazke kovy ani dioxiny sa nestracaju
- mohli by sme tiez pridat notoricke kverulantstvo o bajnych socialistickych potravinach a ich uzasnej kvalite. O ktorej nik z nich nic nevie a vsadim sa, ze keby som ich nechal ochutnat byvale a dnesne produkty, tak ich nerozlisia (samozrejme tak, aby mohli na zistenie pouzit len chut ci cuch)
- mno, rad by som veril, ze rusky zakaz pre polsky vyvoz nema nic spolocne s ekonomickymi zaujmamy, alebo naopak ruska produkcia je tiez tak uzasne socialisticky kvalitna ...
- zo zvedavosti, ktoraze sol tak skvele viaze vodu a nasledne sa zazracne vypari, ze po nej neostanu ani zvysky, ani rezidua jej rozkladu? A je tak uzasna, ze ani nezistis nieco tak "narocne", ako neprirodzene vysoky podiel vody v tkanivach?

Iste, povinnost stanovit krajinu povodu, riadne pisat zlozenie a primerane sankcie za podvody by mali byt.
Ale ani Lamos zial nie je mimo pravdy, ze aj cez hygienu, ci skor "hygienu" a dalsie normy sa casto riesia ekonomicke zaujmy statov na ukor inych statov.
 

ctrk.

Ja nekritizujem Lamošove názory, s tými hrncami,drezmi má pravdu. Čo čakať od eurobyrokratov s nápňou práce robiť direktívy na ohnutie uhoriek? A navyše si myslím, v mnohom sme, pápežskejší od pápeža. To by museli Taliani zakázať všetky pizzerie, vo Francúpzsku predaj nechladených pouletov na tržnici a ďalšie stovky vecí, na ktoré oni aj iní zvysoka kašlú. Sú to ich tradičné výrobky a vlastní štátni úradníci ich, na rozdiel od našich chránia.
Nesúhlasím s ním v jedinom, čo sa týka zbytočnosti kontrol, ktoré sú vraj vyhadzovaním peňazí.
Nie sú, bodaj by ich bolo viac.
V otázkach výberu stravy sa držím prostých zásad, na nejaké "módne" výstrelky a hity zvysoka kašlem. Sú "éčka, ktoré sú úplne v poriadku (veď čo je zlé na takej kyseline askorbovej, vitamíne C, glutamáte, čo je sodnou soľou aminokyseliny glutamínu?), iné, ako niektoré "prírodneidemtické" arómy, napríklad jahodová vyrobená hydrolýzou lyka v kyseline s následnou neutralizáciou lúhom nemá s prírodou nič spoločné. Iba je v porovnaní s jahodami extrémne lacná. A máš to na tácke v každom sirupe, kompóte......
Tiež kľudne spávam pri počutí o margarínoch novej generácie s už len stopami trans mastných kyselín. Ale napríklad niektoré koláče, čajové pečivá upečené s tradičným maslom majú neporovnateľnú chuť.
Isteže taký dioxín, ťažké kovy sa nestrácajú, len sa riedia pomaly ako v homeopatikách, vo vzorkách sú dnešnými analytickými nestanoviteľné, či skôr nemerateľné kvantitatívne. Ale nebezpečenstvo pri ich neustálej konzumácie je obrovské. Fungujú systémom "babka k babce" a každý organizmus s ohľadom veku, pohlavia, tehotenstva má špecifické schopnosti prežiť po určitú hladinu kumulácie. Keď sa tá hranica prekročí, okrem akútneho zlyhania pečene, či zhubného hepatómu, môže dôjsť k tak nešpecifickým poruchám, nad ktorými bude lekár prvého kontaktu krútiť hlavou.Lebo niektoré kovy sú antagonistami potrebných minerálov, ich interakcie sú veľmi zložité, niektoré doteraz ani nie sú celkom vysvetlené. Čo si obvoďák počne s takým akútnym nedostatkom drasla, horčíka? Predpíše ich v tabletkách. Prípadne, ten rozhľadenejší povie, dajte si denne kilo banánov, tam je drasla až až, a do videnia. Raz, na urgentke.
Rusi netrestajú Poliakov kvôli ochrane vlastných výrobcov, konečne tam dopyt značne prevyšuje ponuku a potrebu. Trestajú ich ako nedôveryhodných podvodníkov za dokázané podvody. Nepomohla ani intervencia únie.
Divil by si sa aké triky existujú pri imitovaní čerstvosti mäsa. Nieje to len klamanie s váhou . Soľ sa používa už pri výkrme vo finálnej fáze, že zvieraťu odídu obličky pred porážkou, prípadne vznikne urikóza (dna), to konzument nezistí. Iba ak by kúpil celé prasa, živú sliepku a pozrel kĺby, srdce, močovody, obličky. Mäso samotné je iba o odtieň bledšie, nemáš s čím porovnať. Vodu "v tkanivách" proste vizuálne nezistíš, nevytečie. Len v labáku. Ak by si chcel zistiť injektáž robenú zabití a po vykrvení, musel by si mäso priamo v obchode narezávať a ohmatať. Okrem toho chce to aj trochu praxe, plus ochotu obchodníka strpieť masaker výrobku. Aj na ten pohmat treba mať skúsenosť. Ale začni dusiť, piecť bravčovinu, hydinu, ani podlievať nemusíš...
Ešte raz. Každý nech si vyberie, ak mu chutí arzén, prajem dobrú chuť. Ja som iba proti vedomým podvodom, ktoré bez účinnej kontroly nikto nezistí.
A jednou vetou k "muselsomsazaregistrovat". Rybacina vo vajciach nie je znakom kŕmenia múčkou. Objavuje sa hlavne po skŕmovaní repky, ktoré sú dvojnulkou iba na papieri. Čoskoro to zmizne, vedci objavili, je to vplyvom recesívneho génu, ktorý šľachtitelia nových hybridov už berú do úvahy.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Už ste čítali?