Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odvolaný šéf Katolíckej univerzity: Bolo to ako ukrižovanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Vsetci co sme chodili na ZS SS VS

si vieme urobit obrazok.

Ak je dovodom odvolavania podanie trestneho oznamenia, tak tam patri dalsie, pretoze pre podanie trestneho oznamenia mu skola posobila ujmu.

Ako je to na osoatnych VS na Slovensku?
Kolko dostavaju doktornadi a kolko prorektori a po znamosti prijate studijne referentky (vid necasova nagyova v CR)
 
Hodnoť

texty

tie texty na rozbor tak to je sila
 
Hodnoť

takže odteraz

budú študenti literatúry smieť čítať len Bibliu a cirkevné dokumenty, prípadne tí odvážnejší aj Slovenské ľudové rozprávky v upravenej verzii. Všetko ostatné bude zakázané, lebo uráža zbožné katolícke uši. Iné texty bude zakázané čo i len spomenúť, že existujú, nieto ešte čítať. Pekná príprava do reálneho života mimo katolíckej bubliny... Absolventov KU by potom mali zamestnávať len katolícke inštitúcie, lebo na nič iné pripravení nebudú.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

táto reakcia

je asociácia typu "svini sa len o kukurici sníva".
 

takže odteraz

budú študenti literatúry smieť čítať len Bibliu a cirkevné dokumenty, prípadne tí odvážnejší aj Slovenské ľudové rozprávky v upravenej verzii. Všetko ostatné bude zakázané, lebo uráža zbožné katolícke uši. Iné texty bude zakázané čo i len spomenúť, že existujú, nieto ešte čítať. Pekná príprava do reálneho života mimo katolíckej bubliny... Absolventov KU by potom mali zamestnávať len katolícke inštitúcie, lebo na nič iné pripravení nebudú.
 

Kristína Kormúthová

keď napíše na sociálnu sieť svoju prívátnu reakciu na človeka čo jej v noci lúpil majetok je vyhodená z práce.
"Básnik" čo napíše tieto literárne pomyje má byť učivom pre študentov katolíckej univerzity. Katolícka univerzita vari má aspoň minimálne právo na výber učiva. Ak by to bola mohamedánska univerzita, nikto by sa nečudoval výberu učiva. Mohamedánom stačí na vypaľovanie veľvyslanectiev a vraždenie karikatúra v ne - mohamedánskej krajine. Meno Salman Rushdie niekomu niečo hovorí ?
 

 

zamotok alebo siva eminencia? Tie príspevky akoby jedna mater písala...
 

...tak pravil žiak

kovaného "profesora" - politruka...
 
Hodnoť

 

A my, ktorí poznáme, akí "absolventi" vychádzajú z Filozofickej "fakulty" v Poprade, môžeme len roniť slzy nad rozhorčením pána dekana.
 
Hodnoť

Kde je pravda?

Prikladám info z inej diskusie , čo sa dialo za čias rektorovania rektora Zasepu:"Chcela by som týmto upozorniť na zarážajúce údaje ohľadom nákupu zariadenia pre novú Univerzitnú knižnicu Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Podľa zverejnenej zmluvy je dodávateľom nábytku a vybavenia firma Techo, s.r.o., Veľké Úľany. Zazmluvnené ceny nábytku sú však zarážajúce:

V prílohe rámcovej kúpnej zmluvy z 23.4.2012 nachádzame napr. položku:
- stôl rokovací rektorát = 44 280 Eur
Ide síce podľa údajov o rozmernejší stôl (9,6x2,5m), ale aj tak je tá cena zarážajúca. Veď za to viete nakúpiť pomaly štyri menšie automobily!!!

V dodatku č. 1 z 16.5.2013 nachádzame tiež položky:
- stolička konferenčná s podrúčkami, rektorát = 1581 Eur
- pohovka 1-miestna bez operadla = 2557,90 Eur
- pohovka 3-miestna = 3296,38 Eur
Sú to premrštené sumy. Konferenčná stolička za 1581 Eur??? Veď tu ide prinajmenšom o trojmesačný plat bežných ľudí!
Ale nachádzame tam aj bežné stoličky určené pre knižnicu, ktorých cena je vyše tristo eur za kus. Všetci máme možnosť tento nábytok v knižnici vidieť a nejde o nič luxusné. Preto tieto ceny sa nezdajú primerané.

Zaujímavou je aj skutočnosť, že od 10.7.2013 boli voči firme Techo, s.r.o. vystavené objednávky v sume 2 326 280 Eur - ide o dosť vysokú sumu za nábytok pre knižnicu, veď to je štvrtina ceny samotnej stavby.

V každom prípade je zrejmé, že náklady na zariadenie knižnice sú premrštené a je luxusom dávať toľké peniaze na nábytok knižnice. Ide o veľké pohoršenie nad zbytočným plytvaním a megalomanským rozhadzovaním prostriedkov, ktoré sú obmedzené.

linky na uvedene udaje:
http://www.crz.gov.sk/index.ph...
http://www.ku.sk/zverejnovanie... (ako dodavatela dat Techo)

P.S:"Ježiš Kristus neutiekol z boja s neveriacimi , ale vydržal do konca a obetoval seba samého , aby vykúpil ľudstvo" . Rektor Zasepa sa vzdal funkcie, odstúpil...
 

nechaj si

tieto nepravdivé a zlomyseľné táraniny pre vaše ďalšie bosorácke stretko, kde zasa dohodnete stratégiu proti skutočným katolíkom na univerzite...
 

hlavne, ze

ty uvadzas nepriestrelne argumenty ...
 

Trochu logiky:

popretie nejakej lži nenesie v sebe povinnosť túto negáciu zdôvodňovať. Argumenty sa používajú v prospech kladného výroku... Ináč, celkom príhodný nick, že "lžisko"...
 
Hodnoť

toto sa plati z ropoctu?

ani cent, nech si to platia studenti a sponzori! bezny tabulkovy plat VS asistenta s PhD je niekde okolo 580 v cistom mesacne = a je jedno, ci je to clen timu, ktory kandidoval na nobelovu cenu (zial, takeho nemame, ale zopar dobrych sa najde), alebo totalny flakac, ktory sa na VS ukaze na 1 hodinu tyzdenne a okrem toho ma dalsich 5 uvazkov, tj 5 platov a nikde nerobi nic. Takzvany komunisticky system odmenovania - kazdy rovnako, bez absolutneho zohladnenia vysledkov. A oni si na katolickej univerzite davaju odmeny od 10 do 30 000 euro...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

načo je taká univerzita?

načo je taká univerzita preboha v dnešnej dobe? To je ako pokračovaním VŠ marxizmu leninizmu len s inou ideológiou? Vraj väčšina absolventov tú ideológiu berie ako povinnú jazdu, hlavný je ľahko získaný titul. Okrem toho takéto slabé univerzity kazia aj tak nízky slovenský priemer.
 
Hodnoť

tato univerzita

je produktom politikarcenia, podobne ako ta v Komarne. Kebyze sa urobi normalne akreditacia, tak by dopadli zufalo este aj na slovenske ubohe pomery. Treba nahlas povedat, ze by sa minimalne ta v RK mala zrusit resp. by ju mal financovat Vatikan ak ma tu potrebu.
 
Hodnoť

zruste diskusiu

ked rusite diskusie k romom ci bartosovej zruste diskusie aj k tejto skole
 
Hodnoť

POZRITE

ak chcete polozit otazky tak:
- preverte financovnaie KNIŽNICE - ktorá je vlastne novým rektorátom - je pravda že stoličky sa nakupovali v cene 3000 - 4000 €? A kolko stál stôl pre rektora? Je pravda že je to v desiatkach tisíc €?
- megalomanský knižnico - rektorát na ktorý nie su peniaze a veriaci sa odmietajú naň skladať
- spýtajte sa pánov Zasempu, Olekšáka a dalších
- a čo výučba? jeden nemonovaný šlendriánsky profesor je zároveň kňazom a dekanom farnosti, vedel by mi Zasempa či Olekšák odpovedať na otázku aký ma takýto kňaz príjem?
Nevedeli, všetky otázky ktoré im boli kladené cenzurovali, vymazávali, zametali pod koberec.

Keby ich prešustrované peniaze použili miesto megalomanského projektu na vyučujúcich - tak im tam pôjde na semester učiŤ nositeľ nobelovej ceny... a nie jeden... a nemuseli by uvažovať nad takou hlúposťou ako odloženie akreditácie... je to smutné... osobne verím že nový rektor má nato aby tam urobil poriadok.
 

1 2 >

Už ste čítali?