Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na odstupné nemali nárok, dostali odmeny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

toto sa slusne okomentovat neda...
 
Hodnoť

 

Ako "záležalo" A.Slavkovskému na "šetrení" finančných prostriedkov z rozpočtu mesta svedčí aj to, že potreboval až 2 viceprimátorov a s tým aj ich ďalších spolupracovníkov, kým terajšiemu primátorovi J.Blcháčovi stačí iba jeden. Buď si Slavkovský zamestnal kamaráratov, alebo nestačil na výkon svojej funkcie sám a preto potrebovalaž dvoch "zástupcov".
 
Hodnoť

 

A preco by pan „Nie predrazenym smetiam“ nerozdeloval financne benefity, funkcie ... svojim? Ved to robi kazdy regionalny ci celostatny politik a ovcania sa na to pokojne pozeraju. Funkcia sa dnes neprideluje na zaklade vzdelania, schopnosti a zrucnosti, ale na zaklade pribuzenskych vztahov, clenstva v prave aktualnej strane a v pripade dam aj na na zaklade inych schopnosti. Aj preto sa mesto meni na guberniu z ktorej odchadzaju obyvatelia za pracou, lepsim zivotom a aspon relativnou spravodlivostou ... vid. demograficky vyvoj v meste (https://egov.mikulas.sk/Defaul...).

PR komunikacia „mesto je zadlzene“ je len medialnym odkazom beznym obcanom, pre vyvolenych sa financne prostriedky na rozne dotacie, odmeny ... (a funkcie) vzdy najdu. Tak max. 100 rodin si v tejto gubernii rozdeluje fleky v statnej a verejnej sprave, podla prave aktualneho volebneho vysledku, a komu to vadi?

Pamatam sa ako sme na „oazu“ dostali 400 eur a mestska uradnicka sa tvarila akoby nam daka vlastnu oblicku. Do hokeja, futbalu, olympijskych vitazov, najzufakejsieho lyziarskeho strediska na Slovensku – vlek Podbreziny – tecu ine objemy financii.

Rasiova je raz na OU inokedy na MsU, podla toho ako vo volbach dopadne pan „Nie predrazenym smetiam“. Vecna funkcionarka.

VPSka, ktora furt vykrikuje, ze nema peniaze ... v pohode vyplati odmenu viceprimatorovi Kruzliakovi, ved malo si uzil funkcnych pozitkov pocas vlady pana „Nie predrazenym smetiam“.

Slusne napisane „komunikacny manazer“ kazdy mesiac dostal od mesta 1 500 eur a na zaver si este vypytal odchodne ( https://egov.mikulas.sk/Defaul...) . to, ze vacsina ludi ani netusi, co vlastne 4 roky robil, nevadi.

Ale co tam potom ...

... je po volbach a funkcie sa opatovne prideluju „nasim“. Stacilo, aby si redakcia overila „kto je kto“ v pripde obsadzovania miest na MsU, VPS ... a dala si to do kontextu. To by vsak chcelo skor redaktorov z Plus 7 dni.

Je pozoruhodne, ze v mikulasskom spravodaju vyjde na str. 9 vyzva na nominacie obcanov do komisii mesta s uzavierkou dna 12.1.2015 a uz 14.1.2015 sa niektore komisie stretavaju, napr., komisia ZP a zdravia. Akoby to stihli? Bud su uz potom komisie personalne zname a ide o hru pre obcanov, alebo ... Vraj na zasadnuti komisii budu jej clenovia rozhodovat o dalsich clenoch ... predstavte si ako ochotne by za Vas zahlasoval Vas oponent?

Dalej, clenka komisie ZP dostala v piatok podvecer (9.1) pozvanku na komisiu na 14.1. Vsetko zle. Priloha sa nedala otvorit, podklady k rokovaniu budu vraj zaslane v pondelok ... Komisiu podla statutu komisii zvolava predseda alebo podpredseda a to min. 7 dni vopred ... ale nikto si z toho tazku hlavu nerobi. Uradnicka MsU urcuje trendy v komisii, pocet stretnuti, program ... Clenom komisie ZP a zdravia je aj pan „Nie predrazenym smetiam“... Parodia na zivotne prostredie?

Clenka komisie ZP upozorni na tieto skutocnoti novu ptrednostku. Bez odpovede, ved naco ... , kde sme skoncili, tam sme zacali.

P. S:

Mili anonymni udavaci. Kontrolu zo Socialnej poistovne a Danoveho uradu som uz mal, cize Vas prosim, aby ste svoje chore vyplody zasielali uz inym instituciam. Uvedomte si prosim, ze nie kazdy v tejto republike je po...ty ovcan, ktory bude drzat usta a krok len preto, aby ste Vy mohli manipulovat s verejnostou, kradnut ... Cest vasej praci, sudruhovia ...
 
Hodnoť

Moj nominacny meil z 8.1.2015

Dobrý deň,

na základe oznamu v mesačníku pre všetkých občanov mesta – MIKULÁŠ č. 01/2015 („Komisie mestského zastupiteľstva“, str.9, http://www.mikulas.sk/files/no...) Vám zasielam návrhy do komisii pri MsZ Liptovský Mikuláš.

Mám za to, že v prípade záujmu zo strany MsÚ o prácu týchto ľudí v komisiách, stojí za to, ich kontaktovať. Ide o ľudí, ktorí sa v predmetnej oblasti dlhodobo angažujú alebo sa danej oblasti profesne venujú.

Ich súhlasmi nedisponujem a pracovné vyťaženie mi ani neumožňuje tieto súhlasy získavať.

Uvedeným občanom zašlem e-mailový oznam, že som si dovolil nominovať ich do príslušnej komisie pri MsZ Liptovský Mikuláš. Konečné rozhodnutie však nechávam na nich samotných.

Komisia životného prostredia a zdravia:

• Ing. Matej Šiculiak
• Ing. Eva Turková
• PhDr. Edita Havranková
• Dr. Veronika Vyšná (momentálne pracuje na MŽP SR v Bratislave)

Komisia školstva a mládeže:

• PaedDr. Július Lichardus
• Mgr. Katarína Kováčová

Komisia sociálna a bytová:

• Ing. Eva Turková

Komisia mediálna:

• Ing. Jakub Haluška

Komisia finančná a majetkovo právna:

• Ing. Ján Júda

Mgr. Rudolf Pado
 


Už ste čítali?