Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hasiči predpokladajú, že do večera zásah v hoteli skončia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Toto si prečítajte :

+

..vždy som hovoril, ze dobrí hasiči s Aviou su lepší ako väčšina hasičov s novou technikou. Technika pre dobrovoľných hasičov su v tejto chvíli len populisticky vyhodené verejne zdroje. Neexistuje ani len reálny systém zisťovania akcieschopnosti pre profesionálne útvary..
 

nesúhlasím

Neviem nakoľko poznáte prostredie DHZO, ale nemyslím si, že ide o vyhodené zdroje. O tom populizme by sa dalo špekulovať, ale treba si uvedomiť, že hasičská technika vo väčšine obcí pochádza v tom lepšom prípade z druhej polovice 80 rokov, takže je skutočne zastaralá, často v žalostnom stave. Nová technika sama o sebe nespraví zo dňa na deň z ľudí skutočných hasičov, ale určite sa výrazným spôsobom podieľa na zvýšení akcieschopnosti zborov. Je rozdiel 5 minút štartovať starú Aviu a potom ďalších 5 minút čakať kým bude v okrunu dostatočný tlak vzduchu potrebný pre bezpečnú jazdu, a nové Daily ktoré je k zásahu pripravené prakticky okamžite.

Za náš zbor môžem povedať, že nová technika je potrebná, stará LIAZ 101 sa nám rozpadáva, Avia zataiľ slúži dobre, otázka je dokedy. Navyše, pri lesných požiaroch ku ktorým jazdíme najčastejšie je LIAZka nevyhovujúca z dôvodu malej kapacity cisterny, repasovaná TATRA 148 sa nám hodí na naše podmienky oveľa viac. Aj vďaka novej koncepcii rozdelenia DHZO na kategórie A, B, a C náš zbor dostal príspevky, vďaka ktorým sme mohli nakúpiť nové zásahové obleky, vrátane prilieb, rukavíc a topánok, a inú výzbroj a výstroj. Bez dotácií by si to obec nemohla dovoliť. Len za ostatné 2 roky sme zasahovali 7x, vždy výborne pripravení hlavne materiálne. Bez dotácií z MV by sme tam pobehovali ako splašené hoviadka neschopní akokoľvek pomôcť profesionálom HaZZ.

Že prostriedky idú aj tam, kde (možno) nie sú až tak potrebné je druhá vec, ale tvrdiť, že technika pre DHZO sú zbytočne vyhodené prostriedky?? To je ako tvrdiť že napr. armáda nepotrebuje nové zbrane, veď aj s tými starými MiG29, ktoré máme, by v prípade vzdušného súboja naši skúsení piloti zatočili nováčikmi v moderných napr. Su T-50 :)
 
Hodnoť

v kuchyni v noci?

co do kelu robil niekto v hotelovej kuchyni v noci o tretej? Vsak ranajky su hadam najskor od siedmej, nie?
 

 

Nemusel nikto nic robit. Stacilo, ze sa na nieco zabudlo vecer pri odchode.
 

 

Len tak premyslam co by som robil ja v noci v kuchyni keby som bol ubytovany host, z vlastnej skusenosti bez toho ohna samozrejme :-)
staci zbalit vecer servirku, ktora ma odtial kluce, hratky v kuchani, cigarety, sviecky, chlast a ohen je na streche :-)
 

 

tak tak zapalene lytka
 
Hodnoť

Hmm

To s tou medenou strechou ste nemuseli zverejňovať, niektorí osadníci vedia dokonca aj čítať, aby im to tam nerozobrali :-))
 
Hodnoť

 

Začnem konšpiráciou. Odkedy prišiel do vedľajšieho hotela Družba nový majiteľ sovietskeho pôvodu, ktorý sa hosťom predvádza v cárskych zlatých oblekoch, akosi často v okolí horí. Najskôr ľahlo popolom lyžiarmi milované Koliesko, včera zasa hotel Junior, všetko v okolí vzdušnou čiarou 50 - 200 metrov. Junior bol cenovo prístupnejší a preto aj lyžiarmi obľúbenejší. Druhá varianta, lacnejšie výjde nový hotel na zelenej lúke ako oprava starého, lebo búranie je dosť zásadná položka v rozpočte. Presvedčila nás o tom aj búračka starej nevyhovujúcej budovy za prachy poisťovne 11. septembra v amerike. Pravda ale aj je, že vždy, keď som tam bývala, som si vždy dôkladne naštudovala núdzové úniky, lebo toľko dreva pokope, kopa opitých hostí a preťažený personál, to nemusí vždy dobre skončiť. Ale aj tak, škoda toho hotela, z jednej izby bol najúžasnejší pohľad ráno rovno z postele, Chopok. Ale aj za triezva som mala často problém trafiť do izby, s požiarom sa nepočítalo, bolo to trochu bludisko. Ale páčilo sa mi tam vždy.
 

 

No ak bol poisteny, tak ked sa vyplati poistka, hned bude lahsie burat a stavat. V podstate naklady na buranie a stavbu noveho budu nizsie o sumu vyplatenej poistky.
 

.

Myslím, že pán B. síce pochádza z územia bývalého SZ, ale je to žid :)
 


Už ste čítali?