Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Takto vyzerá jedna z najhorších ulíc Ružomberka (+FOTO) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak sa u nás rieši zlý stav vozovky - správca (mesto) po dohode s policajtmi (odi) osadia mpr 30, vyberú pár pokút lapanim s radarom, skrytým za zmrzlinovým stánkom a problém vyriešený....
Že tam stále spliecha na chodcov voda? Kedy tam bude mpr 10,pán maslo???
Dopravní experti mesta :-D ha ha
 
Hodnoť

 

asi fakt máme málo úradov na tom Slovensku. asi nikomu nič nehovoria pojmy ako hygiena, životné prostredie, dane, územný plán( na nejaké byty, obchody to na tých fotkách nevyzerá) . Ale manželia-dôchodcovia odmietnu prenajať izbu vo svojom dome turkovi a nabehne na nich štát.
 
Hodnoť

 

Veľká škoda, že mesto postupne neskupovalo domy na strane ku kasárňam. Väčšina týchto domov bola na predaj, ulica sa mohla rozšíriť, vyšlo by aj na pás zelene. Povrch vozovky je rozbitý, treba dať novú vrstvu asfaltu.
 
Hodnoť

 

Viem ze novinari sa z matematikou moc nemusia ale pre nas matematickych nerdov kolko presne vlastnikov je podla pana novinara "takmer 10 vlastnikov"
 
Hodnoť

Rohový dom Poľná 2

Prežil som 4 študentské roky v Ružomberku a poznal som obyvateľov rohového domu č.p.2. Bývali tam 2 sestry Gita a Ira s bratom Marcelom v manzarde, ktorý zbieral staré rádiá. Bol to dom majiteľov neďalekého hotela Savoy. Marcel bol zatrpknutý starý mládenec, pre ktorého si raz prišlo auto z Prahy, skončil ako politický buržoázny nacionalista v base a do RBK sa vrátil až po mnohých rokoch ako troska. Moja teta v tom dome robila príležitostnú slúžku a počas vojny, keď bola tehotná, za ňou prišiel jej frajer - vojak a tam ho laplo Gestapo a pred jej očami ho v tom dome zastrelili. Nikdy sa z toho nespamätala a jej syn a môj bratranec dodnes žije v RBK. Teta mi tam ako študentovi vybavila brigádu 1x do týždňa, tak som aj maľoval stenu vápnom, kde sa tá vražda stala. Ako výslužku ma učili nemčinu a správnemu stolovaniu strieborným príborom z hotela. Na koniec 4-ročnej služby som si mohol vybrať jedno rádio zo zbierky. Vybral som si obrovské rádio Siemens, čo hrávalo vo vestibule hotela Savoy. Všetci už umreli a bohatá lakomá rodina z BA sa asi nemôže dohodnúť na dedičstve. Mne ostala na pamiatku iba 1 strieborná hotelová lyžička. Rádio som predal zberateľovi z TN.
 

Rohový dom Poľná 2-reakcia

Nedá mi nereagovať na neuveriteľné klamstvá autora tohto príspevku. Som vnučka "zatrpknutého starého mládenca" Marcela, ktorý sa napriek ťažkým časom vo väzení dožil 90 rokov. Komunisti ho bez príčiny odsúdili za vlastizradu, čo urýchlilo aj smrť jeho chorej manželky. Po roku 1989 bol rehabilitovaný. Bol to sčítaný a inteligentný človek a nie zberateľ starých rádií. Je spomínaný aj v publikácií o Ružomberku ako jeho čestný občan. V tom starom rohovom dome sme s ním a jeho sestrami prežívali letné prázdniny. Rada na to spomínam. Nikdy som nepočula, že by tam niekoho zastrelili. Žiaľ, aj keď sa títo traja súrodenci dožili vysokého veku, už nie sú medzi nami. Dom postupne chátral. Už niekoľko rokov sa ho snažíme predať, ale nie je záujem. Sú s ním len starosti. Nie je nám ľahostajné, že kazí vzhľad Poľnej ulice. Ak by sa niekto našiel, kto by mal o neho záujem, radi ho predáme. Na záver len - zato, že bývame v Bratislave to ešte neznamená, že sme bohatí a lakomí. Poznáte nás? ...a pozrite si dobre tú lyžičku z hotela, určite nie je strieborná.
 

 

No podľa mňa sa nejedná o klamstvo a jeden omyl ohľadom "starého mládenca" vznikol iba tak, že sa študent stretol s Vašim dedom už v čase, keď bol dávno vdovec a aj z toho mohlo plynúť to zatrpknutie. Sktátka sa o takých veciach nehovorilo. A vo vašej rodine pravdepodobne ani o iných tragédiách, čo sa udiali za vojny. A to, že starý pán mal zberateľskú vášeň nevylučuje jeho sčítanosť a inteligenciu. Skôr naopak, tak neviem, prečo taká nervózna reakcia. Inak za stav toho domu je zodpovedná vaša rodina - nikto iný. Predaj domu na tak lukratívnom mieste je otázkou požadovanej ceny. Pokiaľ ho už 30 rokov nedokážete predať a nechávate ho spadnúť, býva to znakom lakomosti dedičov. Ale keďže žijeme v digitálnom svete, nedalo mi pozrieť sa na vlastnícke vzťahy toho schátraného rohového domu na križovatke Poľná a Janečka. No a div sa svete - je nepredajný z dôvodu nevysporiadania vlastníckych vzťahov Vašej rodiny! Neviete sa ako rodina dohodnúť. Ak neveríte, pozrite sa na katasrerportál, alebo mapka.gku.sk a možno budete mať ako vnučka možnosť položiť rodine otázku, čo Vám zatajili, čo sa stalo za vojny a možno aj kam sa podela zbierka rádií starého pána. Topoľníky ju asi ešte videl, keď o takej banalite z mladosti píše.
http://mapka.gku.sk/mapovyport...(1187030778)/detail?highlight=true
 

 

Inak je to parcela C - 6063.
 

 

Nevyzerá to na neznámych vlastníkov. Pozrel som to na mapka.gku.sk a vyzerá to na chýbajúce údaje do tohoto on-line registra. Nie všetky mestá a obce sú tam už doplnené. Naopak na katasterportal.sk tam figurujú až 22 vlastníci nehnuteľnosti. Čo akurát poukazuje na fakt, že sa majitelia nedokážu dohodnúť na dedičstve, predaji, alebo reálnej cene za tú ruinu už vyše 30 rokov. A to je smutné, pretože článok je hlavne o tom, že ten architektonicky pekný rohový dom (a nielen ten) špatí centrum mesta. Inak pozdravujem vnučku "uja Marcela". Nakoľko som bol v tej dobe mladý, nepoznal som presné rodinné pomery. Takéto nepresnosti ale nepovažujem za "neuveriteľné klamstvá". Sú to len dávne spomienky na detstvo a na zaujímavých ľudí, ktorí sú už dávno mŕtvi a ktorý sa len tak medzi rečou pri hodine nemeckého jazyka občas od 2 osamelých babičiek dozvedel aj niečo, čo sa nehovorí rodine a zas nedozvedel niečo, čo vedela len blízka rodina. Vlastne bola veľmi vzdialená, keď sa o nich musela starať vyslovene zo súcitu a pravdepodobne zadarmo ich bývalá slúžka. Asi ju k nim spájalo nejaké nostalgické puto. Rozprávať o tom však nikdy moc nechcela. Apropo - ujo Marcel naozaj vlastnil krásnu zbierku starých rádií. Mal ich vo svojej izbe pod strechou na poličkách. Párkrát mi ich púšťal, údajne boli všetky funkčné. Ujo Marcel mal taký zvláštny smútok v očiach, asi mal naozaj ťažký osud. Všetko už odvial čas ......
 
Hodnoť

 

Ospravedlňujem sa, nie som v tejto oblasti odborník.
Ale nemôže nejaký statik na pokyn mesta skonštatovať havarijný stav ohrozujúci bezpečnosť chodcov a automobilov a budovy z tohto dôvodu bez milosti zvaliť? A majiteľom poslať faktúru? A ak nebudú reagovať, tak postupovať ako v prípade výstavby diaľnic. Vo verejnom záujme ...
 

 

Taký zákon existuje, ale tá nemovitosť ešte nie je ruinou. Musí sa prevaliť strecha a potom to už ide rýchlo. Problém nastáva, keď budova nemá majiteľov, alebo si dediči nevysporiadajú vlastnícke vzťahy. Vtedy nie je ani komu poslať obsielku a musí sa čakať, až sa z objektu stane ruina. Takýchto domov je na Slovensku údajne vyše 230.000.
 
Hodnoť

...

Ruzomberok nikdy nebolo Pekne mesto
 


Už ste čítali?