Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do Váhu sa dostala odpadová voda z kožiarskeho závodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Gelima potrubie

Asi kilometer vyssie ma potrubie od firmy Gelima podobny problem. Potrubie je upchate tukom a vapnom asi z 80%. Kanal je otvoreny a obcas tam nejaky dobrak hodi kamen a je problem. Par rokov dozadu sa to vsetko vylialo na povrch a bol to podobny pruser ako teraz, len sa to cele ututlalo. Posledne sa pri zemnych pracach jeden kanal aj prisypal hlinou ... keby to niekto hladal tak je to presne tu: 49.070186, 19.632238
 

Gelima

si to poriesila a problemovy kanal odstavila, zablindovala, odklonila ...
 
Hodnoť

O tom to je!

Na strane jednej Slováci takí akí sú a dávajúci odpad do kanála a na strane druhej firma, využívajúca svoj kanál, ale vôbec ho nekontrolujúc. Vôbec.
ten odpad nie je dôsledkom jednéjho auta, ktoré prišlo a vyšmarilo bordel do kanála. Je to dlhodobá záležitosť. Ale firma nemá čas starať sa o svoj majetok. Nedajú sa zabeszpečiť kanály proti ich vuyžívaniu aj inými nezodpovednými. Nedajú, lebo to treba snahu, ľudí a peniaze. A pravidelnú kontrolu.
Pri havárii je čas, aj ľudia, aj peniaze.
Prósto, Slovakia.
 
Hodnoť

Hm, takže,...

...citujem z článku:
"Zapchané potrubie začali hneď čistiť, najali si na to externú firmu. Tá hneď zistila, že v potrubí sa nachádza okrem usadeného kalu aj drobný komunálny odpad. Potrubie sa ním pravdepodobne upchávalo postupne. Vybrali z neho veľké kamene, fľaše, plechovky, dokonca záchodovú dosku a odpad z prerábania bytového jadra."
Zaujímalo by ma, to tam ten komunálny adopted nahádzal. Žeby obyvatelia sídliska Nábrežie? Výsluhoví vojenskí dôchodcovia? Určite nie obyvatelia osady v Hlbokom alebo kolónie pri Vrbiskom cintoríne - tí si "jadrá" v unimobunkách neprerábajú.
 


Už ste čítali?