Utorok, 12. november, 2019 | Meniny má Svätopluk

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlhová? Keď jej hodíte loptu, je odtrhnutá z reťaze, vraví Klimčík (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Mno neviem neviem....

výcuc z rozhovoru s Tinou Mazeovou
"U Petry je problém, že v lete nemá správne tréningy na zlepšenie zručností. Ak sa na ne sústredia, môže sa zlepšiť aj v zjazde."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ako to suvisi s kondicnou pripravou? podla mna su to dva rozdielne prvky treningu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja neviem, ty povedz

mozno hranie futbalu je dobra treningova metoda
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re

Ked nechapes co ma na starosti kondicny trener, tak sa nevyjadruj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ved sa vyjadri ty....si podla vsetkeho expert aj ked si skor myslm ze na teplu vodu ale, nech sa paci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja sa Ti vyjadrím. (Ty si diskutér, javí sa mi - na hocakú tému, bez toho, aby Ťa zaujímala hlbšia podstata. Láskavo: neútoč a neurážaj vyjadreniami o teplej vode - neprejavil si viac múdrosti než dotyčný). Petra víťazí teraz preto, lebo: z 10 parametrov potrebných na víťazstvá možno 5-6 má v sebe (je svalový typ, rýchlostný, obratný, má technické lyžiarske základy od malička, atd). A ďalšie parametre správne rozvíja, a to najmä v lete. Sú to špeciálne cvičenia na "core" cvičenia. Stručne: ak máš dobre precvičené a zosilnené nielen vonkajšie svalstvo, ale aj vnútorné - brušné, chrbticové, bedrové, stabilizačné, tak ovládaš telo v stotinách sekúnd lepšie, lepšie zvládneš zmenu smeru, oblúky, prudké zákruty. Ideálne pre lyžiarov, ale aj futbalistom to veľmi pomáha, a všetkým takýmto ohybným behavým športovcom. Toto robí Petra v lete dobre, poctivo, pod vedením zdá sa dobrého trénera, a zdá sa dáva jej to viac, ako pobyt na ľadovci, a deficit jazdenia doháňa potom, ale perfektne "svalovo" (kondične, silovo, obratnostne) pripravená. Čítaj..

http://www.cvicte.sk/nej-clank...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výborne !

A čo Petra s ľudmi okolo seba dobre zasiala, to teraz s úspechom žne!
Z dobrej lyziarky, ktora sa občas dokázala priblížiť Schiffrinovej sa stala lyžiarka, ktorá ju dokáže často atakovať a poraziť.
Tento kondičný tréner je rovnaký mág, ako ten Talian na svahu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s údivom som si prečítal tvoju reakciu
prečo útočíš na mňa a ešte ma urážaš? prečítaj si celé vlákno od začiatku...ja som tu podhodil niečo čo ma zaujalo a čo mi udrelo do očí. Letná príprava. Dostal som od ďalšieho nech sa nevyjadrujem. Ani náznak vysvetlenia, tak som podľa teba zaútočil požiadaním o vysvetlenie a urazil slovom expert na teplú vodu. Bohužiaľ ani o tej som sa nedozvedel.
A teraz ty....ty si sa aspoň vyjadril k veci ale prečo ma častuješ nechápem.
O športe viem toho dosť, neboj....toto čo si napísal ty je taká znôška teórií, ja tu píšem k predmetnému článku o Vlhovej. Tina Mazeová by asi vedela fundovanejšie vysvetliť ako myslela systém letnej prípravy. Lepšie ako ty....ja viem tiež svoje ale poprosím, nauč sa slušne diskutovať a najmä identifikovať komu a čo ideš písať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím, že Tina Mazeová mala na mysli, že Petre chýbajú v lete viac lyžiarske tréningy na ľadovcoch a pod. To je totiž sakra drahá záležitosť. Top lyžiarske krajiny-ich repre majú viac prostriedkov, tak si môžu skôr také tréningy zaplatiť aj v Južnej Amerike, či na Novom Zélande, na rozdiel od Petry, ale isto s tým mávala problém aj Tina.
https://www.onthesnow.sk/novin...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

.. a ešte si aj urážlivý. Ty si pozri vlákno - nikto Ťa tam neosočoval, Ty si začal o teplej vode, čo je dosť urážajúce.. Takže: nečastujem Ťa, ale odragoval som Tvoju teplú vodu.

Diskutuješ vyššie na tému jej letnej prípravy ako laik, ale tvrdíš tu o sebe, že "o športe toho vieš dosť". ja dodám (podľa Tvojej diskusie): "dosť málo". Môj príspevok nie je žiadna "znôška teórií", to je čistá prax. Som licencovaný tréner, ktorý 30 rokov trénuje, číta, študuje. A - doplnkové športy - áno - aj futbal pre lyžiara - sú extrémne dôležité najmä v čase dlhodobej prípravy, bez pretekania. Musí aj psychicky pookriať, ináč nenájde motiváciu pre drinu. A core tréning je metóda ktorá išla výrazne do popredia posledných 5-10 rokov, mnohí športovci vďaka tomu dosiahli výrazné nárasty výkonnosti a úspešnosti - či v súbojoch, alebo v pohybe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte doplním: kolektívne športy ako futbal, hokej, iné - sú veľmi dôležitými doplnkovými športami pre športovcov. Tréning je drina, a bez takéhoto osvieženia takmer nezvládnuteľný. Aj hádzanári, aj pólisti hrajú pár krát do týždňa ako súčasť tréningu futbal. Futbalisti si zase ako súčasť tréningu zahrajú hádzanú.. Je to vhodný doplnok na rozvoj sily, rýchlosti, obratnosti, vytrvalosti - podľa toho, aký objem, intenzita, či intervaly oddychu sa zvolia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pétera je súper holka, no keď jej hodíte loptu, je ako odtrhnutá z reťaze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež som si to 2 krát prečítal a nič:) Vlha v mainatreame vytlačila Sagiho :)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?