Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za dedinou otvorili zoo. Nikto z domácich to netušil (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

BANÁNISTAN :-[
 
Hodnoť

Toto je už bezočivosť

najvyššieho rangu ...
 
Hodnoť

 

5 aut za minutu, to by tam uz mohli zacat predavat korbaciky ako v Zazrivej.
 

 

Domácich ani nenapadne, že záujem ľudí by mohli podnikateľsky využiť... liptovsky štylizované predajničky so všetkým možným od turistickej bižutérie , vybudovať parkoviská, kedy m2 "zarobí" za deň povedzme 8 - 10 Euro, reštauračné služby, ubytovacie služby, sprievodcovské služby po okolí.
Domáci chcú mať kľud, sedieť muži pri pivku, sem - tam zápražku, ženy pri káve.
Tri rát do roka pokosiť lúku a vzdychať, aký je život na Liptove ťažký...
 

Nie nenapadlo

Nemá to tam co robiť, si to schopný pochopiť?
 

 

prečo? stavebné povolenie im vydala obec resp príslušný stavebný úrad. ak majú aj všetky ostatné papiere v poriadku, tak prečo by to tam nemohlo byť? Lebo obyvatelia chcú mať tichú dedinu? Nuž, takto to nefunguje. Takže ak je to tam protiprávne, tak to treba zlikvidovať. ale ak je to len plač ľudu...
 

 

Nemá povolenia
 

 

Firma ZOOkontakt, s.r.o nemá stavebné povolenie ani jednu voliéru, ktorú tam má postavenú. Postavili to načierno bez akýchkoľvek povolení. Majú tam niekoľko levov, tigrov a medveďov. Priamo za dedinami, kde žije dokopy cca 1000 obyvateľov.
A áno, chceme tu mať tichú dedinu. Keby sme chceli mať hlučné ulice plné áut, tak sa presťahujeme do Bratislavy na Bajkalskú :). Naše dediny sú konečnými dedinami - prechádzajú nimi len tie autá, ktoré tu končia svoju cestu. Je to jedna z posledných dolín na Liptove, ktorá je tichá, autentická, kde ešte môžu žiť divé zvery a ktorá nie je narušená neprimeraným a necitlivým turistickým ruchom. Preto tu ľudia radi bývajú, stavajú si tu domy a rekonštruujú tie staré.
A áno tá zoo je protiprávne postavená a protiprávne prevádzkovana. No, bohužial, žiadny zo štátnych orgánov v tejto veci nekoná.
 

 

Tvoj názor je určite zaujimavý a a Jakubovany budú príklad pre ostatné obce či a komu predajú svoje pozemky... Avšak,
predpokladám, že tie pozemky si spoločnosť kúpila, na výstavbu zariadenia a chov zvierat má povolenie a ty spolu s Jakubovanmi môžeš tak zatínať pästičky.
Alebo využiť vzniknutú situáciu vo svoj prospech...
 

 

Milý Kandeláber, spoločnosť si síce kúpila pozemky, ale na karanténnu stanicu pre zvieratá, ktorá je uzavretá pre verejnosť (na to dostali povolenie). Avšak jedného pekného dňa spoločnosť ZOOkontakt,s.r.o. otvorila túto karanténnu stanicu pre verejnosť a nazvala to "výchovno-edukačné zariadenie" - na prevádzku ktorého nemá absolútne žiadne povolenia. Urobila tak potichu, bez toho, aby informovala susediace obce a jej obyvateľov a získala na to od nich súhlas a tiež bez toho, aby takáto verejná prevádzka spĺňala akékoľvek požiadavky, ktoré jej ukladá zákon ( a je ich veľmi veľa). Okrem toho spoločnosť ZOOkontakt, s.r.o. je napriek svojim miliónovým tržbám (podľa finstat.sk v roku 2017 to bolo 1,4 mil €) notorickým neplatičom poistného do sociálnej poisťovne (dlh cca 11 tis. €) a zdravotného pistného (dlh cca 6 tis. €). Okrem toho prevádzkovala zoo pri Tatralandii 2 roky bez povolení (za čo dostala pokutu 2000 € a druhú za nesúlad nahlásených zvierat 4000 € - obidve pokuty zaplatí na splátky, pretože pri čistom ročnom zisku 230 tis. € si zrejme nemôže dovoliť zaplatiť to naraz).
 

 

Ludia ked idu na Liptov chcu vidiet macov a tigre.levy uvaznenych v klietkach? A ti ludia ktori musia tento cirkus trpiet pri svojic obydliach by tento cirkus mali upevnovat? Takto znicit moralne prostredie krasneho kraja ktory takuto ohavnost pre svoje prostredie nepotrebuje je trestuhodna. Dnes, ked sa v civilizpovanych krajinach presdazuje zakon o cirkusoch napriklad, maju byt ludia uchvateni tymto osviencimom?? A bat sa ze jeden den nedopatrenim alebo chybou ich jedna zo seliem ohrozi na zivote?
 

 

O čom hovoríš ?
Pozri si fotky áut, koľko ľudí tam bolo a potom hovor, čo chcú ľudia vidieť.
Civilizovaná krajina... býval som na Liptove
desaťročie. Domáci vyhadzovali odpad rovno do potoka,čo im tiekol pre domy.
Liptov je krásny... možno tri týždne v lete a dva týždne v zime.
Ale z krásy sa nenaješ.
Porovnávať cirkus z chovom zvierat v zajatí ... ani nekomentujem.
Pozri sa na holoruby okolo Ružomberka a potom hovor niečo morálke a krásnej krajine.
 

 

ak sa nemyslím, tak tam nechávajú tie zvieratá v pokoji dožiť. nie je to dôstojné? a ešte mi povedz, čo má ten turista v tatrách robiť každý deň? piť borovičku a skákať nad vatrou? Každý p=lače jak sa má zle, ale keď si môže zarobiť zvýšeným počtom turistov tak už to to zrazu nechce.
 

 

ono je to tak. každý vo svojej dedinke bude plakať, ako je tam ťažké žiť a že všetko len v tej hnusnej Bratislave...keď zavedieme parkovaciu politiku, tak zase zle, lebo je to proti CP
no a keď príde viac aut a turistov do hornej Dolnej tak zas je zle, lebo veľa aut a turistov.
asi ako aj ma pomiluj, aj chcem zostať panna
 

 

Predstava, že v našich dedinách sedíme pri pive a sťažujeme sa, aký zlý život tu máme je na míle vzdialená realite. My nie sme hladová dolina. Naše dedinky sú pekné, upravené, ľudia si tu síce nežijú v luxuse, ale dokážu pomerne dobre a spokojne vyžiť z toho, čo zarobia. Starajú sa o svoje okolie a domy, žijú tu pokojným vidieckym životom, ktorý im všetkým vyhovuje. Dokážu zabezpečiť rodiny na štandardnej úrovni (dokonca si môžu dovoliť ísť aj na rodinné dovolenky...to je prekvapenie, že?) a predovšetkým žijú tu, lebo im vyhovuje, že tu majú kľud a pokoj. Takže milý Kandeláber, nie, nechceme tu mať "štylizované predajničky", chceme tu mať svoj pokojný život tak, ako doteraz bez nelegálne postavenej zoo bez nášho vedomia, ktorá nám priniesla iba samé problémy a nepríjemnosti,
 

 

Pekne píšeš, súvislo.
Potom kde je problém, ak je tá zoo nelegálna ?
To skús tak súvislo rozpísať...
 

 

To sa dá veľmi jednoducho opísať - sme na Slovensku...
 
Hodnoť

 

Fuj, toto je prizemna bezocivost. To chovaju tieto ubohe dive zvierata pre mafianov? A divaci este vacsi uboziaci.
 

 

a to vieš odkiaľ?
 
Hodnoť

Blázon

Množiareň škuľavých vadných tigríkov, inak by sú nezarobili ani na slanú vodu.
 

1 2 >

Už ste čítali?