Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Jasnej pri zjazdovke chcú stavať ďalší rezort (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

Infraštruktúra

Už teraz cesta v Demänovskej doline pred totálnym kolapsom. Ak sa zomelie niečo na prístupovej ceste to ich ako budú evakuovať? Pred rokom tam popadali stromy cesta bola niekoľko hodín uzavretá. Pamätám si aj povodeň čo tam podmyla cestu. Spomeňte si na požiar hotela Junior mali problém s vodou.
Dalo ísť by sa síce cez Chopok, ale tá atrakcia/kapsula pre len 50 ľudí. Kedy sa kompetentný zobudia? Či máme čakať napríklad na kamennú lavínu ako vo Vrátnej doline? Možno by vyriešila tento problém.
 

 

Plány na zokruhovanie už nejaký ten rok sú...
 

 

Zokruhovanie im nepomôže. Developeri počítajú využiť dolinu Repiská. Išli sme tade na bicykli. Začína nad jaskyňou Slobody a dá sa po nej dostať k hotelu Grand. Najväčšie problémy sú v časti pri jaskyniach. Most im minule podmylo za Pavčinou. Možno, ale zožerú eurofondy a postavia cestu/tunel z Jánskej doliny.
 

 

Zrýchlilo by to jazdu aj v nižších kritických úsekoch, keďže cesty majú byť jednosmerné. Najskôr by ale museli zvládnuť v doline púšťanie vozidiel hore. Kapacita parkovania po dostavaní Damiánu stúpne, ale pri tej masovke je to málo. Pritom by stačilo vhodné nastavenie skibusov a organizácia dopravy, nech nestojí celá dolina až po kruháč nad diaľnicou.
 
Hodnoť

 

Miloval som lyžovačku na Chopku štyridsať rokov. Teraz im môžem kašlať na hlavu. Prepchaté a predražené, ďalšie ubytovacie kapacity len zhoršia celú situáciu.
 
Hodnoť

hlúpy národ = hlúpa vláda

hlúpa vláda ešte k tomu nenažratá a úplatná.Výsledok je ten, že aj na nižšich stupňoch administratívy sa pracovníci Pardon nie pracovníci , ALE zamestnanci úradov podriaďujú svojim vodcom a taktiež natŕčajú paprče po vzore svojich spolustraníkov.Takže nie je problém v chránenej oblasti rúbať, klčova´t lesy a stavať hotely. Potom si Vymyslia EU fondy na Zalesnovanie, ktoré rozkradnú v mihu oka. Následne na to zahlasujú v BRUSELI za Prerozdelenie migrantov a Brusel prižmúri oči nad rozkrádaním EU fondov , ale za podmienky, že odhlasujú ďaLšie sa vzdanie Národných kompetencii v prospech Bruselu a tak to pôjde až do konečného zániku SR.
 
Hodnoť

Kto pre boha je este ochotny

kupit apartman v Jasnej? Ved to je druha petrzalka, nerozumiem pre koho developeri stavaju. Skutocne, Jasna je uz ako sidlisko...
 
Hodnoť

 

Prachy,peniaze,penize,money. O nic ine tu ako obvykle nejde.
 
Hodnoť

 

Ja si chcem postavit drevenu chatku na zahrade. 5x6m. V ziadosti na stavebne povolenie som musel doniest stanovislo organu ochrany prirody.
Zahrada je v inravilane obce, v uzemnom plane ide o oblast urcenu na individualnu vystavbu.
Nech sa paci.
 

< 1 2

Už ste čítali?