Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ani krik a plač kata neobmäkčil, zbojníka aj tak popravil (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Parafrázy.

"Bez zbojníkov by boli naše hory a dejiny nudné a nezaujímavé."
Toto je poukázanie na iný článok. Logicky ma prenasleduje prirovnanie k dnešnému stavu spoločnosti, kde na každom kroku vyskakuje na čitateľa Kočner. Takže ak by nebolo Kočnera, dnes by sme sa nekonečne nudili.
Asi tak.
Človek je krvilačný. Tak tvrdia jedni. Preto často pozrerá v telke krimi a psycho a niekedy aj úplne zvrátené filmy. Iní tvrdia, že človek je vo svojej podstate dobrý.
Pravda je kdesi uprostred. Aby sa človek vedel brániť zlu, musí to zlo poznať. Ak je dnes vo svete veľa zla, asi dostali tí, ktorí zlo programovo páchajú veľký priestor na páchanie toho zla. Podľa predošlých úvah by to malo zodpovedať tomu, že ak máme proti veľkému množstvu zla úspešne bojovať, musíme aj veľa zla prezentovať a poznávať.
... a tak dookola a tak do nekonečna.
Pravda je zase kdesi tam, kde má byť ten únosný stred, tá únosná hranica množstva zla.
A záver? Je dnes tak často pertraktovaný "problém Kočner" tým správnym problémom s tou správnou mierou?
Správnym problémom určite je, pretože je to reakcia na skorumpovanosť v najvyšších politických kruhoch. A je aj jeho miera pertraktácie správna? Tu už musí každý (jedinec, médium) odpovedať podľa vlastného svedomia.
No povedzte, nie je ľudský mozog úžasný v tom, že vidí súvislosti? Že umožňuje s ľahkosťou prejsť z témy "zbojník" na tému "Kočner". (Podobnosť čiste náhodná - poznámka autora.)
 


Už ste čítali?