Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Autá pri Liptovskej Mare blokujú hlavnú cestu. Polícia dáva pokuty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Keby Radovan bohorovne nechal auto stat v zakaze s vysvetlenim "vsak ja sa idem kupat" v tom jeho zboznovanom zahranici, nestalo by ho to 50 eur, ale aj desatkrat tolko. Tam sa s nejakymi Radovanmi neondeju.
 

S novou vládou polícia rozum nedostala.

Komu pomáha a koho chráni?
 

to je jasne:

Pomaha si, chrani sa.
 

 

Zial na Slovensku je ludi s podobnou mentalitou ako maku. Preto ani neverim v nejaku pozitivnejsiu buducnost nasej krajiny, nez to co mame aj teraz.
 

 

Toto je a alternatíva Chorvátska pre tento rok? Navyše vzduch 21 stupňov, voda 18.No do pr...le.
 

 

ze ? dozvies sa ze ist sa kupat nie je tvoje ustavne pravo a to co si mohol nechat podnikatelom na okoli das policajtom. dobre to maju vymyslene na tom liptove.
 
Hodnoť

Radovan

Radovan tiež dom z DK. Prechádzal som tadiaĺ pred dvoma týždňami a priznávam že na to čo sa tam dialo je tá pokuta veľmi nízka. To bolo na vodičáky. Abslútna arogancia, ale pozor nie autá z BL prípadne NO značkami, na ktoré najčastejšie nadávame. Najväčší chrapúni mali LM, RK, DK, TS, čiže miestny. Jednoducho ak je niečo zadarmo - ideme cez mŕtvoly.
 
Hodnoť

správne, ak niekto porušuje

zákony, tak má byť potrestaný.
A je úplne jedno, či ide o daňový podvod, alebo zlé parkovania.
Takých radovanov je plné slovensko, čo si nájdu výhovorku na všetko.
 
Hodnoť

***** zákazy a pokuty

Keď je záujem o kúpanie a trvá dlhšiu dobu - čo je lepšie?: 1, Byť represívny a dávať pokuty - vy chrapúni nekúpte sa alebo 2, vychádzať v ústrety/ pomáhať a chrániť / ľuďom a hľadať riešenie ako nejaké parkovisko urobiť....teraz rozmýšľajte mudrlanti
 

prevez sa tade a potom pokeciame.

ľudia sa tam správajú doslova ako idioti, nehovoriac o tom aký bordel tam po nich ostane.
 

 

Podľa tejto logiky, keď budem mať záujem o kúpanie sa kdekoľvek, tak mám automaticky právo sa tam dotrepať autom a odblokovať cestu, prípadne aspoň jeden jazdný pruh? Lebo svet sa má asi točiť okolo mňa a ja sa PREDSA CHCEM OKUPAŤ.
A podobne by to malo platiť, ak chcem ísť niekam na huby, člnkovať sa, zahrať si futbal, opekať si, čokoľvek. Skrátka, dotrepem sa tam autom a "niekde" zaparkujem.
 

nie

obid maru naokolo

sak aj turistiku treba
 

 

V prvom rade ako vravíš, vykoumať nejaké dočasné parkovisko. Keď sa chce, tak sa dá.

Ale keď parkovisko nie je, tak buď ostanem doma (kúpanie nie je právo), alebo sa tam nedrbkám autom. Asi som divný, ale snažím sa dodržiavať zásadu, že kde auto nemôžem normálne odparkovať, tam skrátka autom nejdem, resp. zaparkujem ho tam, kde to je možné.

Inak, páči sa mi, jak sa tu hubuje na monocajtov. Ale keď príde prvá krízová situácia (ohrozenie života; požiar - všetci si pamätáme na uhorené autá pri Vincovom lese) a záchranné zložky nebudú vedieť prejsť kvôli "zaparkovaným" autám k miestu nešťastia, tak sa tu bude hubovať, že kde boli monocajti a prečo neudržali cestu prejazdnú. Ľudom nevyhovieš.
 

 

najlepšie by bolo situáciu riešiť vybudovaním dočasného parkoviska a kľudne tam vyberať parkovné, aby si na seba zarobilo. nie?
 

parkovisko

Najlepšie by bolo niekomu zabrať súkromný pozemok na parkovisko? Vlastníctvo pozemkov je u nás rozdrobené a stačí že jeden zo spoluvlastníkov na parcele nesúhlasí a žiadne parkovisko nebude. A či by si na seba zarobilo? Toto parkovisko by bolo zaplnené len pri veľmi horúcom počasí čo sa v týchto dňoch na Liptove povedať nedá. Alebo bude fungovať len cez víkend? Predpokladám že sú ti známe príplatky za prácu v sobotu a nedeľu, takže ktovie na akú sumu by sa parkovné vyšplhalo a či by ho vodiči boli ochotný akceptovať.
 

 

ale ja nehovorím že to treba vybetonovať.
 

beton

Ja som niekde hovoril o betóne? Parkovať sa dá aj na lúke. Kým ju autá nerozjazdia na niečo iné. Ja hovorím o vlastníctve aj tej zelenej lúky. Žiadny betón.
 

 

vlastnici by mohli zarobit, keby sa dohodli s obcou. ale to na Slovensku nie je mozne
 

vlastnici

Predpokladám ze vlastníci uzatvorili dlhodobé nájomné zmluvy s poľnohospodárskym subjektom ktorý tie lúky využíva na výrobu krmovín. Takže vlastníci sa dohodli a zarábajú.
 
Hodnoť

V zahranici

Su okolo kazdeho jazera vybudovane dostatocne veľké parkovacie plochy.
 

1 2 >

Už ste čítali?