Pondelok, 10. august, 2020 | Meniny má VavrinecKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Primátor žiada ministra dopravy, aby prekládka železnice bola prioritou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Dopravná situácia v LM je veľmi zlá.

A z dlhodobého hľadiska sa v tom za posledné desaťročie neurobilo takmer nič / len záplaty /.
Spomínaná prekládka bola premrhaná šanca. Pripojenie na diaľnicu je nedostatočné. Križovatka pri L. Jáne je v strednej Európe prinajmenšom raritná. Križovatka Okolicne - Podbreziny už nestačí a bude horšie po prepojení Podbrezin so Stošicami. Podchod pri starom Lidli je nevyužitý. Nové problémové křižovatky vznikajú : v Okolicnom odbočka Z. Poruba, Paludzka odbočka na sídlisko, atď. Nielen že, cez mesto jazdia všetky kamióny, ale aj poľnohospodárske stroje /traktory /. Cyklochodnik křižovatka pri SILE tiež problém. z hľadiska plynulosti dopravy a bezpecnosti. Tých problémov je viac. Riešenia musia byť systémové a komplexné, s výhľadom do budúcnosti. Veľa času sa premrhalo, ale teraz príde na SK veľký balík peňazí, treba sa o ne uchádzať, zabojovať, projektovo pripraviť a v
spolupráci so Žilinským krajom pretaviť do reality. Sľubov a zámerov už bolo dosť ale výsledkov MÁLO. Chceme predsa NAOZAJ žiť v naj... meste pre život. Pekný deň!


/, ktoré v minulosti nemohli. o ochrane
 
Hodnoť

To nie je podstatné

... dôležité je, že bude zrekonštruovaný vojnový cintorín na Háji. To je priorita všetkých žijúcich občanov mesta! A vy neotravujte s dopravnou situáciou, je koronakríza, všetci majú sedieť doma, aj turisti a liečiť sa doma, v tichu televízneho vysielania. A nevyrušujte, tu sme pri kampani, Hlas ľudu - Hlas Boží!
 


Už ste čítali?