Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

KONCERT GITARISTU AMY WINEHOUSE - FEMI TEMOWO TRIO (UK)

Kde a kedy ?

25.2.2017 sobota

19:00 hod.

Bar & Restaurant Route 66      

vstupné: 15€

Popis

Mikulášsky Jazzový Festival vám v rámci série Jazz v meste prináša exkluzívny koncert! Vyhľadávaný štúdiový hráč a dvorný gitarista britskej soulovej speváčky Amy Winehouse, Femi Temowo, zavíta s českými spoluhráčmi 25. februára 2017 do Liptovského Mikuláša.

  • Femi Temowo (Londýn) – gitary, spev
  • Petr Dvorský (Praha) – kontrabas
  • Kamil Slezák (Olomouc) – bicie

Femi Temowo (nar. 1976) je britský jazzový gitarista, ktorý sa narodil v Nigérii a momentálne žije v Londýne. Okrem iného je tiež príležitostný spevák (www.youtube.com/watch?v=vUEIJlSsEjM), vedie svoju kapelu Femi Temowo Quartet, producentom a rozhlasovým DJom, hodnotený časopisom Time Out ako „jeden z najlepších a nejžiadanejších európských gitaristov“. Femi Temowo bol v roku 2012 nominovaný na cenu MOBO Awards v kategórii jazz (www.youtube.com/watch?v=TeKkZXYVWP0).


Spolupráca s Amy Winehouse: Amy Winehouse hľadala kapelníka pre svoju kapelu potom, čo nahrala svoj debutový album Frank (2003). Odporučili jej Femiho. Winehouse a Temowo sa stretli v Spread Eagle Pub v londýnskej štvrti Camden v roku 2004, aby prediskutovali svoje hudobné predstavy o spolupráci. Temowo potom pôsobil ako Amyin kapelník a gitarista v rokoch 2004 až 2006, absolvoval s ňou dve velké európske turné a rozsiahlu britskú šnúru. Na konci roku 2006 Femi Temowo spoluprácu ukončil a vrhol sa na svoju sólovú jazzovú kariéru.

Femi Temowo & Amy Winehouse (live @ Wembley 2004): www.youtube.com/watch?v=Abpdyz-r_Hs 

Ďaľšie informácie: https://www.facebook.com/events/168450890186018 

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet