Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

EURÓPSKY POHÁR MUŽOV V ALPSKOM LYŽOVANÍ

Kde a kedy ?

8. – 9. februára 2017 

Jasná- Nízke Tatry

Popis

Najlepší mužskí pretekári z 20 krajín sveta sa tak v Jasnej predstavia po dvoch rokoch. Návštevníci najväčšieho lyžiarskeho strediska si preteky zjazdárskej elity môžu pozrieť na zjazdovkách č. 7 s príznačným názvom Majstrovská.

Z poverenia Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) sa 8. – 9. februára na svahoch Chopku uskutoční v poradí už po 14-krát Európsky pohár v zjazdovom lyžovaní, tento krát v obrovskom slalome. Organizátori očakávajú, že sa na ňom predstaví približne 90 pretekárov z 20 krajín. Oba dni sa štartuje v dvoch časoch o 9:30. a o 12:30 z výšky 1 650 m n.m. 1 200 m dlhá trať má 400 metrové prevýšenie s cieľom v lokalite Koliesko.
Na osieťovanie trate sa použijú 3 km bezpečnostných sietí. Zjazdovky pre obrovský slalom sú homologizované a spĺňajú všetky predpísané parametre a bezpečnostné prvky pre európske, svetové poháre a majstrovstvá sveta.

Na zjazdovke č. 7 sa v minulosti konali podujatia Svetových pohárov, Majstrovstiev sveta juniorov, či Svetovej zimnej univerziády.
Podujatie Európskeho pohára nadväzuje na vlaňajší úspešný Svetový pohár. Stredisko Jasná tak aj naďalej udržiava kontakt s vrcholným lyžovaním.

Riešime za Vás

Šetrenie vody
Liptovský Mikuláš

Šetrenie vody

V riešení
Policajná hliadka hrala v službe futbal.
Liptovský Mikuláš

Policajná hliadka hrala v službe futbal

Vyriešené
Pridaj svoj podnet